Instagram Destek Mail Adresi | Instagram Yardım Mail ✔️ 2023

İnstagram hesabınızda yaşadığınız sorunlar için Instagram Destek Mail Adresi 2022 bilgilerini sizin için araştırdık. Özellikle İnstagram hesabına ulaşılamaması, hesabın çalınması gibi durumlarda hemen müdahale etmelisiniz. Instagram yardım merkezi ile iletişime geçtiğinizde sorununuz genellikle çözülür. Bu platformda arayarak görüşeceğiniz bir müşteri temsilcisi ya da canlı destek söz konusu değildir. Instagram ekibi ile Sadece yazılı olarak iletişim kurabilir ve dönüş alabilirsiniz.

Instagram Destek Mail Adresi
Instagram Destek Mail Adresi

İnstagram İletişim Mail Adresi

Instagram’la ilgili yaşadığınız sorunlar için mail üzerinden iletişim kurmak mümkündür. Maalesef ki destek hattı hemen arayarak sözlü olarak çözüme kavuşabileceğiniz bir hat değildir. Sorunu bildirirsiniz ve dönüş yapmalarını beklersiniz. işte bunun için kullanabileceğiniz 2 adet resmi mail hesabı vardır:

Yukarıdaki mail adreslerinden herhangi birine sorununuzu bildiren bir mail göndermelisiniz. Örneğin hesabım çalındı sorununu dile getirin ve İnstagram hesabınızı da maile ekleyin. Yaşadığınız sorunu ne kadar iyi anlatırsanız çözüm sunulması da o kadar kolay ve hızlı olacaktır. Bu yüzden attığınız mailde iletişim diliniz iyi olmalıdır.

Instagram iletişim mail adresi genellikle en son iletişime geçilecek kanallardan biridir. Bunun sebebi sıkça sorulan sorular ve destek sayfasında yeterli bilgi bulunmasıdır. Eğer hesabınızda herhangi bir sorun yaşıyorsanız Instagram destek sayfasındaki makaleleri incelemenizi öneririz. Eğer spesifik olarak şu sorunları yaşıyorsanız sitemizdeki konuları inceleyebilirsiniz:

Instagram yardım mail yoluyla geri dönüş yapılarak sağlanır. Gelen cevap mailinde çalınan hesabın kapatıldığı bilgisi sunulabilir. Eğer başka bir sorununuz varsa bunun çözüm yolu size verilen talimatlarla anlatılır. Bu şekilde sorunu çözmek mümkündür.

İlgini çekebilir: Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırmak Mümkün Mü?

Instagram Yardım Merkezi Nasıl Kullanılır?

İnstagram yardım merkezi çeşitli kategorilerle sizlere yardımcı olmak için vardır. Buraya tıklamanız halinde sol kenarda bulunan kategorilerden sorununuzu seçersiniz. Örneğin hesabınıza giriş yapamıyorsanız sorun giderme ve giriş yardımı kategorisini seçin. Giriş yapamıyorum seçeneği ile devam edin. Karşınıza neden giriş yapamadığınız ile ilgili pek çok seçenek çıkar. Bunlardan size uygun olanı seçerek devam eder ve sorunu çözersiniz.

Instagram Destek Mail ve Diğer İletişim Araçları
Instagram Destek Mail ve Diğer İletişim Araçları

Yardım merkezinde İnstagram kullanıcılarının karşılaşabileceği tüm muhtemel sorunlar yanıtlanır. Yaşadığınız bu soruna karşı nasıl bir çözüm üretebileceğiniz konusunda seçenekler sunulur. Tüm bu seçenekleri inceleyerek sorunu büyük oranda çözersiniz. Eğer sizin sorununuz burada yoksa yukarıda belirttiğimiz Instagram mail 2021 adreslerine mail atarak yardım alabilirsiniz.

Instagram Destek Mail Adresi – Müşteri Hizmetleri

İnstagram tarafından arayabileceğiniz bir müşteri hizmetleri numarası verilmez. Sözlü iletişim seçeneği yoktur. Bunun yerine Instagram destek mail adresi kullanmanız gerekir.

İnstagram müşteri hizmetleri numarası arayan kişilerin karşısına 11870 numarası çıkmaktadır. Bu numara İnstagram tarafından sunulan resmi bir hizmet değildir. Sıradan bir bilinmeyen numaralar servisidir. Adliye, hastane, bilinmeyen numara arama gibi genel hizmetler sunan bu numarayı aramanız halinde fahiş ücretlendirmelerle karşılaşacağınızı da unutmayın. İnstagram’a ait arayabileceğiniz bir numara yoktur, mail üzerinden iletişim kurmanız halinde sorun çözülecektir.

Instagram ile iletişime geçin!
Instagram ile iletişime geçin!

İnstagram dünyada 900 milyon kullanıcıya sahip olan oldukça popüler bir platformdur ve bu kullanıcıların arayabileceği karşılıklı konuşabileceği bir telefon numarası söz konusu değildir. Bu kadar kullanıcı için bir müşteri hizmetleri kurmak oldukça masraflı ve suiistimale açıktır. Yazılı şekilde iletişim kurmak çok daha masrafsız ve kullanışlıdır.

Instagram destek ekibine ulaşmak için öneriler

Instagram ekibine ulaşmanın birkaç farklı yolu olsa da bazen destek ekibine ulaşmak sandığımızdan daha zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda yapmamız gereken ilk şeylerden biri neden ulaşmaya çalıştığımızı tanımlamak.

 • Reklam veremiyorum,
 • Hesabıma erişemiyorum,
 • Hesabım başkasının eline geçti,
 • 13 yaş doğrulama sorunu yaşıyorum,
 • Herhangi bir konuda bilgi almak istiyorum,

Yukarıdakilerden herhangi biri için Instagram destek mail adresine ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat her zaman bu mail adresleri üzerinden yanıt alamayabilirsiniz. Bunun temel 2 nedeni vardır.

 • Instagram destek sayfasının pek çok soruya zaten yanıt veriyor olması
 • Yoğunluk

Hemen yukarıdaki 2 madde Instagram destek mail adresi üzerinden iletişime geçtiğinizde yanıt alamamanızı sağlayacak nedenler bulunur.

Instagram Destek Mail Adresi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Instagram iletişim mail adresi ve iletişim numarası bazı durumlarda son derece gerek olabiliyor. Instagram Türkiye iletişim numarası ve mail adresi her zaman ulaşılabilir olmadığı için konu hakkında pek çok soru işareti bulunuyor. Bu soru işaretleri ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için yanıtlıyoruz:

Instagram ile nasıl iletişime geçerim?

Öncelikle Instagram ile hangi konuda iletişime geçmeniz gerektiğini net olarak bilmeniz gerekmektedir. Instagram yardım merkezi üzerinde bir dizi konu bulunur. Bu konular hakkında ayrı başlıklar ve sekmeler altında bilgiler bulunur.
Her konu kendi destek ekibine sahiptir. Bu yüzden her konunun iletişim hattı farklıdır. Instagram yardım merkezi üzerinde bulunan ilgili konuların altında bu tür iletişim formlarını ve kanallarını bulabilirsiniz.

Instagram canlı destek var mı?

Instagram canlı destek üzerinden yardım hizmeti sağlamıyor. Fakat Reklam konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda Facebook üzerinden Instagram Reklamları hakkında yardım alabilirsiniz.

Instagram nasıl mail atarım?

Instagram’ın doğrudan birkaç mail adresi bulunur ve bu mail adresleri farklı amaçlar için kullanılır. Direkt sorununuzu belirttiğiniz bir e-posta gönderdiğinizde büyük ihtimalle yanıtsız kalacaktır.
Hesabınızın kilitlendiği bir senaryoda kullanacağınız mail adresi farklı olmalıdır. Hesabınıza erişemiyorsanız farklı, hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız farklı, hesabınız spam sebebi ile kapatıldıysa daha farklı adreslere ulaşmanız gerekir.

Instagram numarası var mı?

Instagram telefon numarası üzerinden yardım hizmeti vermiyor. Türkiye ofisi ilerleyen zamanlarda daha çok istihdam yaparsa telefon numarası ile de destek vereceklerini öngörmekteyiz.

Instagram destek mail adresi nedir?

Instagram’ın her konuyla ilgilenen bir destek mail adresi bulunmaz. Her özel konu için ayrı mail adresleri bulunur. Örneğin Hesabınız ele geçirildiyse hesap kurtarma linkini gönderen e-posta adresi [email protected]‘dur.
Fakat size gönderilen sahte Instagram giriş bağlantısı (Phishing) için ihbarda bulunmak için [email protected] adresine bildirimde bulunmanız gerekir.
Instagram bazı durumlarda size [email protected] mail adresi üzerinden ileti gönderebilir. Fakat bu adrese göndereceğiniz iletiler herhangi bir çalışanın ekranına düşmez. Ticket sistemi ile sadece onların size gönderdiği iletileri yanıtlayabilirsiniz.

Instagram destek formu nasıl doldurulur?

Eğer Instagram hesabınız donduruldu ise bu form üzerinden destek alabilirsiniz.
Instagram’da herhangi bir konuda veri yönetmek ve veri talepleri için bu form üzerinden destek alabilirsiniz.

“Instagram Destek Mail Adresi | Instagram Yardım Mail ✔️ 2023” üzerine 85 yorum

 1. bir arkadaş la şakasına yazistim +18 bir yazismaydi ve şimdi beni tahdit ediyor yazismalarla ilgili [sansur] hesabının kapatılmasını talep ediyorum

  Cevapla
 2. Selam instagram hesabımı facebook üzerinden açmıştım facebook hesabımı kalıcı olarak silmiştim şimdi instagram hesabımı açamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 3. Merhaba instgram hesabım çalındı e posta ve telefon numaram bile değişmiş nasıl geri alabilirim

  Cevapla
 4. Insegram hesabim calindi lutfen yardimci olun [sansur] kullanici adimi değistirmisler [sansur] Yapmislar

  Cevapla
 5. Merhaba iki faktorlu şifrede ikinciis gelmiyor ve fazla onay kodu yolladıgım için 24 saat beklme suresı için kitlendi hesabım kapalı gozukuyor 24 saat gecti yine aynı uyarıyı goruyorum hesabıma hiç bir şekilde giriş yapamıyorum açılması için ne yapmam gerekiyor.

  Cevapla
  • numara doğru ise sürekli giriş yaptığınız cihazlardan deneyin.
   destek ekibi ile iletişime geçmeyi deneyin.
   giriş sorunları sayfasındaki tarifleri uygulayın.

   Cevapla
 6. Hesabım çalındı nasıl geri alacağıma ilişkin gerekli form ve görselleri ilettiğim halde mailime herhangi bir bilgi gönderilmedi. Hem kimlikli fotoğrafımı hem de selfi çektiğim videoyu gönderdim. Bu aşamada nasıl bir yöntemle geri alma şansım vardır. Bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
 7. [sansur]

  Bu hesabı silmek istiyorum ama sifresini ve kayitli oldugu e postayi unuttum ve telefon degisikligi yaptigim icin hic bir sekilde erisimim yok yardimci olurmusunuz lutfen siz silebilir misiniz acaba 
  Musteri hizmetlerine nasil ulasabilirim

  Cevapla
  • bir hesabı silmek için o hesabın size ait olduğunu ispatlamanız gerekir. yoksa herkes herkesin hesabını kapatırdı.
   instagram’ın müşteri hizmetleri yok. destek ekibi var o da çok yoğun. şuan herkes oraya yazdığı için talepler yanıtlanmıyor neredeyse.

   Cevapla
   • ben küçükken açmıştım aslında kanıtlayabilirim 3 tane hesap açmışım küçükken onları kapatmak istiyorum her yolu denedim olmadı bana yardımcı olabilirmisiniz ?

    Cevapla
 8. Merhaba 13 yaş problemini yaşadım ve hesabım 30 gün sonra kapatılacağı yazıyor. Ne yapmalıyım

  Cevapla
 9. Merhabalar dün gece hesabıma girdiğimde doğum tarihi yenileme geldi ben de yanlış tarih girdim sonra 13 yaşından küçük olduğunuz için 30 gün içinde kapatılıcağına dair yazı çıktı. İtiraz et diye bir buton çıktı kimlik bilgilerimi vs kaç kez yolladım fakat hiç bir şekil de dönüş sağlanmadı instagrama özel olarak mail de attım aynı şekilde oda yardım da bulunmadı. Bir de verilen formu doldurduğum halde beni geri atıyor çok fazla denendi diyor ne yapmalıyım teşekkürler

  Cevapla
 10. Merhabalar dun akşam insagram hesabıma dogum gunu tarihi geldi bende yanlış girdim ve hesabım kitlendi itiraz kısmından itiraz ettim daha bi cevap yok hesabıma giremiyorum suanda

  Cevapla
 11. Merhabalar bn dün hesbmda kod istedm instgramdan wp den de sadece sen girebilirsn diye bı kod gönderdi şifremi unuttm diye wmeilden halledyim dedm diğer hesbimda yeni e meil var ama önceden eski meil kaydetm çıkış yaptığım hesapta numaraya sms gondermk istedm güvenlik ayaralri nedeniyle bu numaraya bağlantı göndermeyiz diyo e meil de 2 hesap aynı ama diğer hebsimda yeni e meil var yenilmek istedgmde kpaatigm hesp degldr diğerini şifresini yenlme geliyo

  Cevapla
   • Matmazellll777 kullanıcı isimli hesabım başkalarının eline geçti benim adıma mail gönderiyorlar şifre yenileme aktif değil sürekli lütfen birkaç dakika bekleyin uyarısı alıyorum hesabımı nasıl kurtarabilirim

    Cevapla

Yorum yapın