Instagram Destek Mail Adresi | Instagram Yardım Mail ✔️ 2023

İnstagram hesabınızda yaşadığınız sorunlar için Instagram Destek Mail Adresi 2022 bilgilerini sizin için araştırdık. Özellikle İnstagram hesabına ulaşılamaması, hesabın çalınması gibi durumlarda hemen müdahale etmelisiniz. Instagram yardım merkezi ile iletişime geçtiğinizde sorununuz genellikle çözülür. Bu platformda arayarak görüşeceğiniz bir müşteri temsilcisi ya da canlı destek söz konusu değildir. Instagram ekibi ile Sadece yazılı olarak iletişim kurabilir ve dönüş alabilirsiniz.

Instagram Destek Mail Adresi
Instagram Destek Mail Adresi

İnstagram İletişim Mail Adresi

Instagram’la ilgili yaşadığınız sorunlar için mail üzerinden iletişim kurmak mümkündür. Maalesef ki destek hattı hemen arayarak sözlü olarak çözüme kavuşabileceğiniz bir hat değildir. Sorunu bildirirsiniz ve dönüş yapmalarını beklersiniz. işte bunun için kullanabileceğiniz 2 adet resmi mail hesabı vardır:

Yukarıdaki mail adreslerinden herhangi birine sorununuzu bildiren bir mail göndermelisiniz. Örneğin hesabım çalındı sorununu dile getirin ve İnstagram hesabınızı da maile ekleyin. Yaşadığınız sorunu ne kadar iyi anlatırsanız çözüm sunulması da o kadar kolay ve hızlı olacaktır. Bu yüzden attığınız mailde iletişim diliniz iyi olmalıdır.

Instagram iletişim mail adresi genellikle en son iletişime geçilecek kanallardan biridir. Bunun sebebi sıkça sorulan sorular ve destek sayfasında yeterli bilgi bulunmasıdır. Eğer hesabınızda herhangi bir sorun yaşıyorsanız Instagram destek sayfasındaki makaleleri incelemenizi öneririz. Eğer spesifik olarak şu sorunları yaşıyorsanız sitemizdeki konuları inceleyebilirsiniz:

Instagram yardım mail yoluyla geri dönüş yapılarak sağlanır. Gelen cevap mailinde çalınan hesabın kapatıldığı bilgisi sunulabilir. Eğer başka bir sorununuz varsa bunun çözüm yolu size verilen talimatlarla anlatılır. Bu şekilde sorunu çözmek mümkündür.

İlgini çekebilir: Instagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırmak Mümkün Mü?

Instagram Yardım Merkezi Nasıl Kullanılır?

İnstagram yardım merkezi çeşitli kategorilerle sizlere yardımcı olmak için vardır. Buraya tıklamanız halinde sol kenarda bulunan kategorilerden sorununuzu seçersiniz. Örneğin hesabınıza giriş yapamıyorsanız sorun giderme ve giriş yardımı kategorisini seçin. Giriş yapamıyorum seçeneği ile devam edin. Karşınıza neden giriş yapamadığınız ile ilgili pek çok seçenek çıkar. Bunlardan size uygun olanı seçerek devam eder ve sorunu çözersiniz.

Instagram Destek Mail ve Diğer İletişim Araçları
Instagram Destek Mail ve Diğer İletişim Araçları

Yardım merkezinde İnstagram kullanıcılarının karşılaşabileceği tüm muhtemel sorunlar yanıtlanır. Yaşadığınız bu soruna karşı nasıl bir çözüm üretebileceğiniz konusunda seçenekler sunulur. Tüm bu seçenekleri inceleyerek sorunu büyük oranda çözersiniz. Eğer sizin sorununuz burada yoksa yukarıda belirttiğimiz Instagram mail 2021 adreslerine mail atarak yardım alabilirsiniz.

Instagram Destek Mail Adresi – Müşteri Hizmetleri

İnstagram tarafından arayabileceğiniz bir müşteri hizmetleri numarası verilmez. Sözlü iletişim seçeneği yoktur. Bunun yerine Instagram destek mail adresi kullanmanız gerekir.

İnstagram müşteri hizmetleri numarası arayan kişilerin karşısına 11870 numarası çıkmaktadır. Bu numara İnstagram tarafından sunulan resmi bir hizmet değildir. Sıradan bir bilinmeyen numaralar servisidir. Adliye, hastane, bilinmeyen numara arama gibi genel hizmetler sunan bu numarayı aramanız halinde fahiş ücretlendirmelerle karşılaşacağınızı da unutmayın. İnstagram’a ait arayabileceğiniz bir numara yoktur, mail üzerinden iletişim kurmanız halinde sorun çözülecektir.

Instagram ile iletişime geçin!
Instagram ile iletişime geçin!

İnstagram dünyada 900 milyon kullanıcıya sahip olan oldukça popüler bir platformdur ve bu kullanıcıların arayabileceği karşılıklı konuşabileceği bir telefon numarası söz konusu değildir. Bu kadar kullanıcı için bir müşteri hizmetleri kurmak oldukça masraflı ve suiistimale açıktır. Yazılı şekilde iletişim kurmak çok daha masrafsız ve kullanışlıdır.

Instagram destek ekibine ulaşmak için öneriler

Instagram ekibine ulaşmanın birkaç farklı yolu olsa da bazen destek ekibine ulaşmak sandığımızdan daha zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda yapmamız gereken ilk şeylerden biri neden ulaşmaya çalıştığımızı tanımlamak.

 • Reklam veremiyorum,
 • Hesabıma erişemiyorum,
 • Hesabım başkasının eline geçti,
 • 13 yaş doğrulama sorunu yaşıyorum,
 • Herhangi bir konuda bilgi almak istiyorum,

Yukarıdakilerden herhangi biri için Instagram destek mail adresine ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat her zaman bu mail adresleri üzerinden yanıt alamayabilirsiniz. Bunun temel 2 nedeni vardır.

 • Instagram destek sayfasının pek çok soruya zaten yanıt veriyor olması
 • Yoğunluk

Hemen yukarıdaki 2 madde Instagram destek mail adresi üzerinden iletişime geçtiğinizde yanıt alamamanızı sağlayacak nedenler bulunur.

Instagram Destek Mail Adresi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Instagram iletişim mail adresi ve iletişim numarası bazı durumlarda son derece gerek olabiliyor. Instagram Türkiye iletişim numarası ve mail adresi her zaman ulaşılabilir olmadığı için konu hakkında pek çok soru işareti bulunuyor. Bu soru işaretleri ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için yanıtlıyoruz:

Instagram ile nasıl iletişime geçerim?

Öncelikle Instagram ile hangi konuda iletişime geçmeniz gerektiğini net olarak bilmeniz gerekmektedir. Instagram yardım merkezi üzerinde bir dizi konu bulunur. Bu konular hakkında ayrı başlıklar ve sekmeler altında bilgiler bulunur.
Her konu kendi destek ekibine sahiptir. Bu yüzden her konunun iletişim hattı farklıdır. Instagram yardım merkezi üzerinde bulunan ilgili konuların altında bu tür iletişim formlarını ve kanallarını bulabilirsiniz.

Instagram canlı destek var mı?

Instagram canlı destek üzerinden yardım hizmeti sağlamıyor. Fakat Reklam konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda Facebook üzerinden Instagram Reklamları hakkında yardım alabilirsiniz.

Instagram nasıl mail atarım?

Instagram’ın doğrudan birkaç mail adresi bulunur ve bu mail adresleri farklı amaçlar için kullanılır. Direkt sorununuzu belirttiğiniz bir e-posta gönderdiğinizde büyük ihtimalle yanıtsız kalacaktır.
Hesabınızın kilitlendiği bir senaryoda kullanacağınız mail adresi farklı olmalıdır. Hesabınıza erişemiyorsanız farklı, hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız farklı, hesabınız spam sebebi ile kapatıldıysa daha farklı adreslere ulaşmanız gerekir.

Instagram numarası var mı?

Instagram telefon numarası üzerinden yardım hizmeti vermiyor. Türkiye ofisi ilerleyen zamanlarda daha çok istihdam yaparsa telefon numarası ile de destek vereceklerini öngörmekteyiz.

Instagram destek mail adresi nedir?

Instagram’ın her konuyla ilgilenen bir destek mail adresi bulunmaz. Her özel konu için ayrı mail adresleri bulunur. Örneğin Hesabınız ele geçirildiyse hesap kurtarma linkini gönderen e-posta adresi [email protected]‘dur.
Fakat size gönderilen sahte Instagram giriş bağlantısı (Phishing) için ihbarda bulunmak için [email protected] adresine bildirimde bulunmanız gerekir.
Instagram bazı durumlarda size [email protected] mail adresi üzerinden ileti gönderebilir. Fakat bu adrese göndereceğiniz iletiler herhangi bir çalışanın ekranına düşmez. Ticket sistemi ile sadece onların size gönderdiği iletileri yanıtlayabilirsiniz.

Instagram destek formu nasıl doldurulur?

Eğer Instagram hesabınız donduruldu ise bu form üzerinden destek alabilirsiniz.
Instagram’da herhangi bir konuda veri yönetmek ve veri talepleri için bu form üzerinden destek alabilirsiniz.

“Instagram Destek Mail Adresi | Instagram Yardım Mail ✔️ 2023” üzerine 85 yorum

 1. Hesabım çalındı yüz tanıma işlemi nasıl oluyor? Bir türlü yapamıyorum yardım olur musunuz??

  Cevapla
 2. Kişisel hesabım taklit nedeniyle kapatıldı. Hiçbir şekilde form gönderemiyorum. Kendi kendimi taklit etmiş olamamm heralde. Ne yapmalıyım

  Cevapla
 3. Hesabım kapatıldı 24 saat incelemeye aldındı ne yapmam gerekiyor kurtarmam için bi şans varmi acaba lütfen yardım edin sayfam büyük hesapti

  Cevapla
 4. Hesabımın kurucusu başkasının üstüne oldu birden bire tekrardan kurucu nasıl ben olurum yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 5. Hesabim calındi yuz tanıma ile geri aldim faket calan kisi e postayi değistirdigi için kurtarma kodu tekrar çalan kişiye gidiyor ne yapabilirim

  Cevapla
 6. Merhaba , telefonum kilitlendi ıphone 6s plus herşey sıfırlandı, yeni icloud hesabı açtım fakat instagramıma giremiyorum ama telefon numaramla açmıştım,şifremi unuttum yapıyorum link geliyor tıklıyorum fakat hiçbir şey olmuyor ne yapmam lazım ? teşekkürler..

  Cevapla
 7. Merhaba, benim bir Instagram hesabım var ve o hesabın mailini değiştirmek istedim mailimi değiştirdim fakat değiştirir değiştirmez bunu yapan sen oldugunu onayla diye yazı çıktı ve mail değişmemiş eski mail adresime atıyor hala maili fakat o mail adresine hiçbir türlü mail gelmiyor. Yandex mail desteğe yazdım “sorun gözükmüyor, size mail atan sitede sorun olabilir.” diyor bu yüzden hesabıma giriş yapamıyorum yardımcı olur musunuz ?

  Cevapla
 8. Merhaba, hesabın geçici olarak kilitlendi yazıyo. Telefonuma ve maile güvenlik kodu geliyo ama şifre yenileme sayfası gelince bi sorun oluştu yazıyo. Hesabım kaç gün sonra açılır?

  Cevapla
 9. Merhaba hesabımın supeli işlem tespit ettik dedi ve şifre değiştirildi fakat ben İnstagram hesabıma giremiyorum e posta adresi eski fakat telefon numarası hala aynı SMS dogrula kodu göndermeye çalışıyorum fakat sürekli bana 1 gün sonra tekrar deneyiniz hatası geliyor ne yapmam gerekiyor hesabım şuan hala aktif durumda hiçbir bilgim değiştirilmemiş

  Cevapla
 10. Merhaba hesabımın supeli işlem tespit ettik dedi ve şifre değiştirildi fakat ben İnstagram hesabıma giremiyorum e posta adresi eski fakat telefon numarası hala aynı SMS dogrula kodu göndermeye çalışıyorum fakat sürekli bana 1 gün sonra tekrar deneyiniz hatası geliyor ne yapmam gerekiyor hesabım şuan hala aktif durumda hiçbir bilgim değiştirilmemiş

  Cevapla
 11. Merhabalar 3/4 gün önce instagram dm kutuma instagramdan bilgi mesajı gelmiş gibi bir mesaj geldi hesabınız şikayet altındadır linke tıklayıp giriş yapınız eğer yapmazsanız 24 saat içinde kapanacaktır diye bende giriş yaptım ve hesabım çalındı normalde Facebook’a ve cep numarama bağlıydı ama kaldırmışlar hesabımı geri almam gerekiyor çok önemli şeylerim var ailesel özel resimlerim ne yapmam gerek

  Cevapla
  • Instagram hiçbir zaman DM ile iletişime geçmez. Siz ve bunu okuyan diğer arkadaşların bunu çok iyi bilmesi gerekir. Bu tür saldırılar phishing olarak adlandırılır. şifre kırma yöntemleri yazımızda bundan bahsetmiştik. Bu tür saldırılarla kaptırılan hesapları almak son derece güç. Epostanıza gelen kurtarma maillerinin süresi dolmuş olmasa oradan belki çözüm aranırdı. Instagram destek ekibinden yardım talep etmeyi deneyin.

   Cevapla
 12. Hesabım çalındı bununla ilgili gerekli e-postaları attım hesabımın e-posta adresi ve telefon numarası değiştirelek çalınmıştır. Bunlarla ilgili maillerin ekran görüntülerinide ekleyerek instagram destek ekibine mail attım. Hesabıma kaydolurken kullandığım e-postam ve telefon numaram halen kullanıyorum sizce hesabımı alabilir miyim

  Cevapla
  • eski esposta adresinize bu durumla ilgili kurtarma bağlantıları gelir genelde. 24 saat içinde bu bağlantıyı tıklayarak hesabı geri alabilirsiniz. bunun dışında 24 saat içinde maili görmeyen kişiler için hesabı geri almak daha güç olabiliyor.

   Cevapla
   • Gelen e postaya cevap verdim Detaylı bi şekilde instagram destek ekibinden cevap bekliyorum. Halen gelmedi cevap 1 hafta oldu bekliyorum bakalım ne zaman cevap verecekler

    Cevapla
 13. Hesabım kapatıldı giriş yapamıyorum duo mobel kodları hata veriyor butun destek foruumlarını gön derdim gelmedi lütfen ne yapamam lazım

  Cevapla
  • bazı sebeplerden kapatılan hesapları tekrar açmadıklarını biliyoruz. haklı iseniz formu haftada bir göndermeyi deneyin. haksız iseniz hesabınız açılmayacaktır. 3. parti yazılımlara onay vermiş olmak da durumu zora sokuyor. telif ve taklit durumları da son derece mühim.

   Cevapla
    • kapanan hesabın geri açılmasında ya da kurtarma işlemlerinde bug olmalı. dondurulan hesapların açılması da bu bug yüzünden imkansız olabiliyor. ara sıra kurtarma işlemi tekrar edilebilir.

     Cevapla
 14. Merhaba, hesabım instagram tarafından kapatıldı.telefon numaramdan, mailden hiç birşeyden ulaşamıyorum. Kullanıcı bulunamadı diyor. Herhangi bir kötü paylaşım vs de yapmadım nasıl kurtarabilirim hesabı

  Cevapla
 15. Birisi benim kız Arkadaşımın fotoğrafını hesabından alıp kendi hesabında paylanmış ve altına küfür yazmış o fotoğrafı silmek ve ya Hesabı kapatmak mümkünmü

  Cevapla
  • “beni taklit ediyor” olarak orijinal hesaptan şikayet edin. yakın çevrenizden de “tanıdığım birini taklit ediyor” olarak şikayette bulunun. bunun dışında pek bir yöntem bulunmuyor. şikayet sayısı ve şikayet eden hesapların otoritesi önemli.

   Cevapla
 16. Telefonumu resetledikten sonra Google Authenticator uygulaması da sıfırlandı. Instagrama giriş yapamıyorum bu yüzden yedek kodlarım da yok ne yapabilirim

  Cevapla
 17. Merhaba ben hesabıma, hesabın başkasının eline geçti bildirimi geldi ve şifremin yenilenmesi istendi ama şifremi unuttuğum için yenileyemiyorum tanımlı telefonuma gelen sms bağlantısı beni tekrar aynı sayfaya yönlendiriyor. yardımcı olabilir misiniz ? 🙂

  Cevapla
  • bu konuda destek veremiyoruz maalesef. bazı uygulama hatalarının önüne geçilemiyor. aynı şekilde hesabını geri alabilen kullanıcılarımız da var.

   Cevapla
 18. Merhaba aras.pkr instagram hesabım kapatıldı hesabım gizli sadece ben eşim ve teyzem takip ediyordu bebeğimin doğduğu gündne beri her şeyini orda kaydediyordum koybolmasın diye lütfen yardımcı olun bebeğimin bütün resimleri orda geri almak istiyorum fotolğrafları geri alıyım sonra gene kapatın

  Cevapla
 19. merhaba
  benin ismim huseyin
  benim tescil edilmiş markam var
  ama instegramda başkaları kullanıyur nasıl yapabilirim

  Cevapla
  • tesciliniz muhtemelen Türkiye içinde geçerli. Dünya çapında geçerli olacak büyük bir markanız var ise marka aracınız duruma el atabilir. fakat sadece Türkiye içinde tesciliniz var ise bu daha çok mali tarafta geçerli. Dijital tarafta haklarınızı korumak için çok daha büyük çalışmalar yapmak gerekiyor. Örneğin adidas, kendisini taklit herhangi bir hesabı taklitten kapattırabilir. Benzeri şekilde herhangi bir paylaşımı da eğer kendi ürün ve markasını andırıyor ise sildirebilir. Bunun için algoritmalar var. Bu noktaya gelmek kolay olmayacaktır. Özetle, sadece isim tescil etmek ve marka başvurusu yapmak bu iş için yeterli değil. Eğer öyle olsaydı tüm ünlülerin adına gidip marka tescil ederdiniz ve doğrulanmış hesaplarını alırdınız.

   Cevapla
 20. Instagram hesabımı başka telefondan giriş yaparken hesabım hiç bir şekilde SMS eposta Facebook girmiyor

  Cevapla
  • Telefon değiştirdim Instagram’ kına ne mail adresi ile nede şifre ile görebiliyorum yardımcı olur musunuz lütfen

   Cevapla
 21. Ben ıntegram hesabımı dondurdum sonra form gönderdim resimli kod otomatik bir yazı geldi 2 hafta oldu ses Seda yok mail gelirim sizce yoksa umudumu yitireyimmi

  Cevapla
 22. Hesabim iki gun.once calindi daha haber yok kullanmakta oldugum ferdanehilal20 hesabim telifmerkeziaction olarak degistirmis calan kisi fotolarimi kullanip saga sola mj.yaxoyor instagram.bisey yapmiyor kapatmadi savciliga gittim bi sonuc daha yok bklicez polis gitcm bn.hesapta degilim aslinda fotolarimi ailem arkdaslarim o yuzden kapansin die bkliyorum.

  Cevapla
 23. Meraba hesabimi dondurmustum 4 gun oldu acmaya calisiyorum acilmiyor eposta olarak kayıtı degil numaram üzerindeydi guvenlik ayari nedeniyle sifre degisririldi diyor giremiyorum

  Cevapla
 24. Yaklaşık 5 gündür hesabım kapandı . Maillere geri dönüş alamıyorum , taklit dolayısıyla kapandığı söylendi kimlik resmimi attım ,elimde kağıt tutarak attım ama dönüş yok . Olumsuz bile olsa kesin dönüş yaparlar mı ? Ve kaç gün sürer ortalama …

  Cevapla
  • 1 yıl önce pandemiden daha önce destek taleplerine 3 iş günü içerisinde kesin dönüş yapılıyordu. facebook personeli de evden çalıştığı için sanırım artık yetişemiyorlar. bir de bu sorun birden meydana geldi sizin gibi yüzbinlerce belki milyonlarca Türk kullanıcı aynı sorunu yaşıyor.

   Cevapla

Yorum yapın