Instagram Beğeniler Nerede? (Beğendiklerim)

Instagram Beğeniler Nerede sorusu son zamanların en çok araştırılan sosyal medya sorularından biri. Günümüzün belirli bir bölümünü geçirdiğimiz Instagram’daki beğendiğimiz gönderiler nerede bulunuyor ise bu yazıda öğreneceğiz.

Pek çok kişinin bilmediği bir bilgi olarak Instagram’da beğendiğiniz en son 300 gönderiyi görebilirsiniz. Eğer siz de Instagram beğeniler nerede sorusunu sıklıkla soruyorsanız ve bu sorunun yanıtını almak istiyorsanız cevabı bu sayfada bulabilirsiniz.

Instagram Beğeniler Nerede? (Beğendiklerim)

Android ve iOS uygulama kullanan kişilerin Instagram’da beğendikleri gönderileri görmeleri mümkün. Yani eğer bir Instagram uygulaması kullanmıyorsanız, Instagram.com web arayüzü üzerinden Instagram’a erişiyorsanız beğenilerin nerede olduğunu görmenin bir yolu yok. Bu yüzden Instagram’ı mobil uygulama ile kullandığınızdan emin olarak aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor:

Instagram Beğeniler Nerede? (Beğendiklerim)
Instagram Beğeniler Nerede? (Beğendiklerim)

Beğendiğiniz en son 300 gönderiyi görmek için:

  1. Profilinize gitmek için profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
  2. Sağ üstteki more options simgesine ve sonra activity controlsHareketlerin‘e dokunun.
  3. interactions Etkileşimlere dokunun, ardından Beğenmeler‘e dokunun.
  4. Görüntülemek istediğiniz gönderiye veya videoya dokunun.

Instagram.com’da beğendiğiniz gönderileri görüntülemenin bir yolu olmadığını unutmayın.

Instagram’da Beğenileri Görmek Neden Önemli?

Özellikle son güncellemelerden sonra özellikle reels videolarının altında ilgili paylaşımları kimlerin beğendiği göz önünde. Eğer beğeniler kısmında adınızın öne çıkacağı bir gönderiyi yanlışlıkla beğendiğinizi düşünüyorsanız beğendiklerim listesine giderek buradaki paylaşımların beğenisini iptal edebilirsiniz.

Sadece gizlilik için değil, daha sonra beğendiğinize pişman olacağınız gönderilerin beğenilerini kaldırmak için de Instagram beğenileri görme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Instagram ve Beğeni İlişkisi

İnsanlar Instagram’da paylaşımları beğenildiğinde genellikle mutlu ve onaylanmış hissederler. Beğeni sayısı, kişinin kendini iyi hissetmesine ve kendine güveninin artmasına yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda diğer insanların takdir ettiğini hissetmekle ilişkilidir ve kişinin kendini daha özgüvenli hissetmesine yardımcı olabilir.

Ancak, beğeni sayısının aşırı önemsenmesi ve bu sayıya odaklanmak, insanların kendilerini yetersiz hissetmelerine veya kendilerine zarar vermelerine neden olabilir. Bu nedenle, insanların kendilerini beğenilere veya takipçi sayılarına göre değerlendirmemeleri ve sosyal medya kullanımını sağlıklı bir şekilde yönetmeleri önemlidir.

İnsanlar Instagram paylaşımlarını beğenmenin çeşitli nedenleri olabilir:

Takdir etmek

Paylaşılan içerikler, güzel veya etkileyici olduğu için takdir edilir. İnsanlar, paylaşımcının emeğine saygı duymak veya beğendiği bir şeyi paylaşmak için beğenebilirler.

Sosyal etkileşim

Beğenmek, paylaşımcı ile etkileşim kurmanın kolay bir yoludur. Beğeni, paylaşımcının farkına varmasını ve yanıt vermesini sağlayabilir.

Kendini ifade etmek

Beğenmek, bir kişinin kendini ifade etmenin bir yolu olabilir. İnsanlar, beğendikleri şeyleri paylaşımcıya veya diğer takipçilere göstermek için beğenilerini kullanabilirler.

Popülerlik

Beğeniler, popülerlik ve sosyal statünün bir göstergesi olarak görülebilir. İnsanlar, paylaşımları beğenerek takipçilerine, paylaşımcıya veya arkadaşlarına, beğendiği şeyleri takip ettiğini veya onayladığını göstermek isteyebilirler.

İlgi alanları

İnsanlar, kendi ilgi alanlarına veya hobilerine uygun paylaşımları beğenebilirler. Örneğin, bir spor hayranı, sporla ilgili paylaşımları beğenerek ilgi alanını gösterir.

Bu nedenlerin yanı sıra, insanların beğenilerini kullanma nedenleri kişisel olabilir ve herkesin kendine özgü sebepleri olabilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın