Huawei Mate V Kapaklı Telefon Tanıtılacak! İşte Özellikleri

Huawei, yeni nesil menteşe sistemiyle kapaklı bir telefon modelinin üretimine başladı. Samsung Z Flip’e rakip olacağı söylenen Huawei Mate V hakkında tüm detaylar haberimizin devamında.

Huawei Mate V Geliyor! İşte Beklenen Özellikleri

Çinli şirketin yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonu, karmaşıklığı azaltmak ve güvenliği artırmak amacıyla yeni nesil menteşe sistemiyle donatılacak. Kapaklı ve katlanabilir olan bu model, şimdiden kullanıcıların ilgisini çekti. Huawei Mate V Flip nasıl görünecek, özellikleri neler olacak?

Huawei Mate X ve Mate Xs modelleriyle piyasaya katlanabilir akıllı telefonlarını süren ilk şirketler arasındaydı. Bu yıl Şubat ayında, tasarımı Samsung Galaxy Z Fold serisine benzer içe doğru katlanır Mate X2 modelini piyasaya sürdü. Çinli şirket, şimdi de yeni bir model üzerine çalışıyor.

İlgili İçerik: Huawei Nova 8 SE 4G Tanıtıldı: İşte Önemli Detaylar

Şirketin şimdi de, Samsung Galaxy Z Flip serisine benzer, kapaklı bir tasarıma sahip olduğu iddia edilen başka bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı doğrulandı. Bu kapaklı ve katlanabilir bir model olacağı için, cihaza özel yeni bir menteşe tasarımı ortaya çıkarıldı.

Zhaoli Technology’nin yeni nesil menteşesini kullanacak olan tek marka olan Huawei Mate V adını vereceği yeni cihazını 2022’de tanıtabilir. Yeni menteşenin katlanabilir telefondaki karmaşıklığı azaltacağı söyleniyor. Aynı zamanda kullanımı daha güvenli olacak. Bir diğer avantajı da daha az parça kullanımı olacağından fiyatı daha uygun olacak.

Bazı kaynaklar, yaklaşmakta olan kapaklı katlanabilir akıllı telefonun Huawei Mate V olarak adlandırılabileceğini, ancak resmi adının henüz onaylanmadığını gösteriyor. ABD ile Çinli şirket arasındaki yaptırımlar sebebiyle, cihazın yalnızca 4G modelinin satışa sunulması bekleniyor. Kirin 9000 yonga setinden güç alacak olan Huawei Mate V akıllı telefonun yakın zamanda lansmanı yapılabilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın