Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei garanti sorgulama konusu cihaz sahibi pek çok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Huawei marka bir cihaz aldıktan sonra garanti süresinin bitip bitmediği hakkında bilginiz bulunmuyorsa şimdi yazımızı okuyarak detayları alabilirsiniz. Peki, Huawei Türkiye garanti süresi ne kadar?

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei garanti sorgusunu yapmak için ilk olarak cihazınızın IMEI numarasını girmeniz gerekir. IMEI numarasını öğrenmek için telefonun arama bölümüne “*#06#” yazıp aramalısınız. Bu ekran üzerinde karşınıza çıkan kod cihazınızın kimlik numarasıdır. Huawei Türkiye garanti işlemi sorgusu için bu kodu kullanacaksınız.

Huawei Garanti Sorgulama İşlemi

Telefonunuzun Huawei Türkiye garantisi altında olup olmadığını sorgulamak için alt tarafta yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Huawei Türkiye garanti sorgulama bölümüne giriş yapın.
  • Bu bölüme IMEI numarasını giriyoruz. Daha sonar “Doğrulama kodu” kısmını doldurun ve sorgulama işlemini tamamlayın.

Garanti Servisi Nerede?

Huawei Türkiye garanti servisi Türkiye’nin pek çok noktasında başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Size yakın olan servisleri ziyaret ederek telefonlarınızı tamir ettirebilirsiniz. İnterneti kullanarak siz en yakın Huawei garanti servislerine bakabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden ücretsiz olarak gönderim yapabilirsiniz. Bazı Huawei garanti servisi şubeleri cihazlarınızı elden teslim alır.

Garanti Takip Etme

Huawei garanti takip işlemi firmanın resmi internet adresi üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Huawei garanti takip etmek için belirli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Huawei garanti takip süreci ekranı cihazın güncel durumunu sizlere sunuyor. Huawei garanti takip işlemleri tüketici kanunları baz alınarak yapılmaktadır. Eğer cihaz onarım süresi 10 iş gününü geçerse firma sizlere geçici bir telefon verecektir. Onarın süresi 20 günü geçerse ürünün bedel fiyatını talep edebilirsiniz.

Onarımı yapılamayacak durumda olan cihazlar için firma sizlere aynı modelin yenisini sunar. Cihazın serviste geçirdiği süre garanti süresine eklenir. Huawei garanti hakkınız bulunuyorsa yasa ile korunursunuz.

Huawei yurt dışı garanti konusu da merak edilen sorulardan bir tanesidir. Huawei markasının uluslararası garanti uygulaması bulunmaması nedeniyle yurt dışından alacağınız cihazın Türkiye üzerinde garantisi geçerli olmamaktadır. Bu yüzden cihaz sahipleri hiçbir şekilde Huawei Türkiye servisi haklarından faydalanamaz. Huawei garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek için destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın