Başlangıç Genel Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim?

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim?

0

Hotmail şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorusunun cevabını arayan kullanıcılar, oldukça basit adımlar neticesinde işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Mail hesabına ulaşım sağlayabilmek için uygulanacak olan adımlar, tercih edilen güvenlik tedbirine bağlı olarak değişkenlik gösterse de hemen hemen herkesin uygulayabileceği basitliktedir.

hotmail şifremi unuttum
hotmail şifremi unuttum

İnsanların mail servisi tercihlerinde uzun yıllar lider konumda bulunan Hotmail, son yıllarda liderliği Gmail servisine kaptırmış gibi görülmektedir. Liderliği kaptırmış olsa da hala yoğun şekilde kullanılmaya devam edilmektedir. Küçümsenemeyecek derecede kullanıcıya sahiptir. Kullanıcı sayısının fazla olması beraberinde çeşitli ihtiyaçları ve sorunları da getirmektedir. Bu kapsamda ifade edilebilecek olan sorunlardan biri şifrenin unutulması durumudur. Şifrenin unutulması beraberinde bir sürü sıkıntının yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden bir an önce unutulan şifrenin öğrenilmesi veya yeni bir şifrenin oluşturulması istenmektedir. Bu bağlamda sorgulamalar artmaktadır. Yapılan sorgulamaların başında Hotmail şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorusu yer almaktadır.

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim? Güvenlik Sorusu

Hotmail servisi kullanılarak oluşturulan bir mail adresine giriş yapılamaması durumunda şifre sıfırlama ihtiyacı doğmaktadır. Şifre sıfırlama için farklı yöntemlerin kullanılabilmesi mümkündür. Kullanılacak olan yöntemler, kişinin güvenlik önlemi olarak oluşturduğu yöntemlerdir. Kişi, hesabının güvenliğini yükseltmek için ne kadar fazla güvenlik önlemini etkinleştirdiyse, şifreyi sıfırlama konusunda o kadar fazla alternatif seçenek kullanılabilmektedir. Kullanılacak ilk yöntem, güvenlik sorusu yöntemidir. Son yıllarda popülerliğini kaybeden bir yöntem olsa da, Hotmail servisinde hala kullanılmaktadır. Hotmail şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorusunu soran kişiler için ifade edilen ilk yöntem şu şekilde kullanılmaktadır:

hotmail şifre sıfırlama
hotmail şifre sıfırlama
 • Web tarayıcınızın adres satırına outlook.live.com yazarak siteye giriş yapınız.
 • Sitenin üst kısmındaki “Oturum açın” butonuna tıklayınız.
 • Ekrana gelen oturum aç sayfasındaki kutucuğa e-posta adresinizi yazınız.
 • Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Sonrasında ekrana gelen “Parola girin” sayfasının alt kısmındaki “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor” sayfasındaki “Güvenlik sorumu kullan” seçeneğine tıklayınız.
 • Sonrasında “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Ekrana gelen güvenlik sorunuzun yanıtını yazarak “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Girdiğiniz yanıt doğruysa yeni bir parola oluşturmanız için bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfadan güçlü bir parola oluşturunuz.

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim? – E-posta

Hotmail servisi üzerinden oluşturulan bir e-posta adresinin şifresinin sıfırlanabilmesi için kullanılabilecek ikinci yöntem yine e-posta yardımıyla gerçekleşmektedir. Hesabın güvenliğini sağlamak adına kurtarma e-postası olarak eklenen e-posta adresine bir kod gönderilmektedir. Kodun gönderileceği e-posta adresinin doğru yazılması sonrasında kod gönderilmektedir. E-posta adresinin de doğru bilinmesi gerekmektedir. E-posta adresi doğru olarak girildiğinde gönderilen kod, ilgili kutucuğa girildiğinde şifre sıfırlama penceresi ekrana gelmektedir. Hotmail şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorusunu soran kişiler için ifade edilen ikinci yöntem şu şekilde kullanılmaktadır:

 • Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor” sayfasındaki “… adresine e-posta gönder” seçeneğine tıklayınız.
 • Sansürlü olarak ifade edilen e-posta adresini alt taraftaki kutucuğa yazınız.
 • Sonrasında “Kod alma” butonuna tıklayınız.
 • Girdiğiniz kurtarma e-postasına farklı bir sekmeden veya tarayıcıdan giriş yapınız.
 • Mail olarak gelen kodu “Kodu girin” isimli kutucuğa giriniz.
 • Kodun doğru girilmesi durumunda yeni parola oluşturmanız için bir sayfa açılacaktır.

Hotmail Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlayabilirim? – Telefon Numarası

Hotmail şifresinin sıfırlanması konusunda en sona bırakan telefon numarası yöntemi, en güvenilir yöntem olarak bilinmektedir. Telefon numarasına yalnızca sahibi erişim sağlayabildiği için güvenlik konusunda endişeler daha az seviyede olmaktadır. Telefon numarası ile ilgili ayarlamaların yapılması durumunda hesaba giriş yapan cihazlar hakkında da bilgi vermektedir. Bu sebepten ötürü, yüksek güvenlik gerektiren e-posta adreslerinde ilk tercih edilen seçenek olmaktadır. Hotmail şifremi unuttum nasıl sıfırlayabilirim sorusu soran kişilerin de çözüm yolu haline gelmektedir. Bu kapsamda bakıldığında ifade edilen üçüncü yöntem şu şekilde kullanılmaktadır:

telefon numarası ile hotmail şifre sıfırlama
telefon numarası ile hotmail şifre sıfırlama
 • Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklayınız.
 • Ekrana gelen “Kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor” sayfasındaki “… numaralı telefona SMS gönder” seçeneğine tıklayınız.
 • Sansürlü olarak ifade edilen telefon numarasının son 4 hanesini alt taraftaki kutucuğa yazınız.
 • Sonrasında “Kod alma” butonuna tıklayınız.
 • Cep telefonunuza gelen kodu “Kodu girin” isimli kutucuğa giriniz.
 • Kodun doğru girilmesi durumunda yeni parola oluşturmanız için bir sayfa açılacaktır.

İlgini Çekebilir: İnstagram Şifremi Unuttum! Instagram Unutulan Şifre

İfade edilen yöntemlerin tümü Hotmail servisinin mobil uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Mobil uygulamaya özel olarak farklı seçenekler ve butonlar bulunmamaktadır. Outlook uygulaması temelde farklı bir görünüme sahip olsa da şifre sıfırlama hususunda web sitesiyle aynı görünüme sahiptir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!