HIVE Coin Nedir? Hive Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

HIVE Coin Nedir? (Hive) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

HIVE Coin, içerisinde birçok sosyal platformu destekleyen yapıyı barındıran büyük bir içerik üretim ve dağıtım ağıdır. Son zamanlarda hızlı bir şekilde market hacmini arttıran ve platformuna daha fazla kullanıcıyı kazandıran bu kripto para birimi yatırımcılar tarafından “HIVE Coin Nedir?” sorusuyla araştırılmaya başlanmıştır. STEEM kripto para biriminin blok zinciri ağından çatallanarak oluşturulan ve bugün onun rakibi konumunda olan kripto paramız, yalnızca bir sene içerisinde ciddi bir ilerleme kaydetti. Bu içeriğimizde HIVE Coin nedir, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır ve geleceği nasıl olacak gibi en çok merak edilen soruları yanıtlandıracağız.

HIVE Coin Nedir? Hive Nasıl ve Nereden Alınır?
HIVE Coin Nedir? Hive Nasıl ve Nereden Alınır?

HIVE Coin Nedir?

Büyük bir veri tabanı içerisinde sınırsız sayıda içeriği barındırma amacıyla geliştirilmiş olan HIVE Coin, sosyal oyunlar da dahil olmak üzere yeni projelerin tam anlamıyla desteklendiği ve yeni teknolojileri içerisinde barındıran bir platform vadediyor. 2020 yılının ortalarında STEEM platformunun hard folku olarak piyasaya sürülmüş olan HIVE Coin, birçok DApp ve akıllı sözleşmeyi bünyesinde saklıyor. Yan zincirler teknolojisine de sahip olan kripto paramız, ölçeklendirme ve hız konusunda da oldukça iyi seviyededir.

On iki kişilik Kanada merkezli bir ekibe sahip olan HIVE Coin, 3 saniyeden kısa blok süresi ile dikkat çekmekte ve geliştiricilerin bu platforma yönelmesinde etkili olmaktadır. Tamamen merkeziyetsiz yapısı ile birlikte tamamen açık kaynak kodlu bir yapıya sahiptir. Ayrıca platform üzerinde geliştirilen uygulamalar ve içerikler de sürecin başından sonuna kadar açık kaynak kodlu bir şekilde ilerlemektedir. Tüm bunlar bir araya gelince birçok kişi tarafından tercih edilen bir kripto para halinde gelmektedir. HIVE platformu ve HIVE Coin hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz HIVE.io Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

HIVE Coin İstatistikleri

Yalnızca bir yıldır piyasalarda var olmasına rağmen, geçtiğimiz aylarda STEEM Coin’in market hacmini geçerek, geliştirildiği altyapıdan daha başarılı olan bir kripto para olmayı başaran HIVE Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 181. sırada bulunmaktadır. HIVE Coin istatistiklerini incelediğinizde ne seviye ilerleme gösterdiğini ve yeni teknolojiler konusunda nasıl bir ilerleme gösterdiğini dahi iyi anlayacaksınız.

 • HIVE Coin toplam market hacmi 250 Milyon Dolar seviyesindedir.
 • Toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 404,3 Milyon adettir. Kuruluşun talebine göre yakma ve üretme işlemleri yapılmaktadır.
 • HIVE Coin market dominasyon oranı %0,01’dir.

HIVE Coin, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında çok yüksek market hacmi rakamlarına ulaşmamış olsa da istikrarlı ilerleyişi sayesinde bir sene içerisinde hiçbir kripto paranın yükselmediği kadar yükselmeyi başarmıştır. Bugün binlerce kişinin takip listesinde bulunan ve kripto para yatırımcılarının yakından incelediği kripto paralar arasında yer almaktadır.

kripto para
kripto para

HIVE Coin Yorum

HIVE Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok kişinin takip listesinde bulunan ve hakkında olumlu görüşler belirtilen kripto para birimlerinden biridir. Hem içerik sektörünü hem de oyun ve uygulama sektörünü daha da gelişmiş bir konuma getirmek isteyen ve bu noktada Web 3.0 teknolojilerinden destek alan HIVE Coin yorumları da aynı şekilde umut vadediyor. İlk çıktığı andan beri ilgi duyulan bir kripto para olduğu için en büyük kripto para borsalarından Binance gibi platformlarda da listelenmeye başlamıştır.

HIVE Coin yeni bir kripto para birimi gibi gözükmesine rağmen, arka planda beş yıl gibi uzun süreli bir çalışma bulunuyor. Buradan da geliştirici ekibin hiçbir hataya yer vermemek için ellerinden geleni yaptıkları anlaşılıyor. Bu platform üzerinde ödül olarak dağıtılan ve gelir olarak elde edilebilen HIVE Coin, sistemin başarısından ötürü her zaman istenildiği gibi ilerleme kaydetti. STEEM ile neredeyse aynı olmasına rağmen daha iyi bir performans sergilemesinin sebebinin de yukarıda bahsettiğimiz nedenler olduğu düşünülmektedir.

HIVE Coin Fiyatı

HIVE Coin fiyatı, günümüzde $0.5 ile $1 aralığında değişkenlik gösteriyor. Bazı dönemlerde ciddi hareketlilikler sergileyen ve yatırımcısını şaşırtmasıyla bilinen bu kripto para birimi yüksek fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paralar arasında sayılmaktadır. Şimdilerde hem market hacmi sayesinde hem de diğer kripto paraların etkisiyle yükseliş trendinde bulunan HIVE Coin tüm zamanlar fiyat değişimi ise şöyledir:

 • HIVE Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $1.13 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • HIVE Coin tüm zamanlar en düşük değeri Nisan 2020 tarihinde $0.086 olarak kaydedilmiştir.

Ortalama arz miktarına sahip olmasına rağmen değerinin düşük olması market hacminden kaynaklanmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça yüksek market hacmi seviyesine sahip olmasına rağmen, diğer kripto paralar ile kıyaslandığında bir miktar aşağılarda kalmaktadır. Ancak istikrarlı ilerleyişine devam etmesi halinde çok daha iyi noktalara gelebilecek potansiyele sahiptir.

HIVE Coin Geleceği

HIVE Coin ne kadar fiyat hareketliliği yüksek bir kripto para birimi olsa da en düşük seviyesinden günümüze yalnızca %600 oranında yükseliş gösterdi. Bu az bir oran olmasa da çok fazla olduğu da söylenemez. Bu yüzden HIVE Coin geleceği için daha yüksek seviyelere ulaşma potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Bunu bilen birçok kripto para yatırımcısı da sürekli olarak küçük miktarlarda HIVE Coin yatırımı yaparak hem kendi varlıklarını hem de market hacmini arttırmaktadırlar.

Kripto para analizcileri ve HIVE Coin yatırımcıları, yaptıkları analizler ve incelemeler sonucunda önümüzdeki senelerde bu kripto para biriminin $2 değerini geçmesi gerektiğini öngörüyorlar. Bundan yaklaşık beş sene sonra ise $5 değerine rahatlıkla ulaşacağı belirtiliyor. Yüksek potansiyele sahip olduğu ve adımlarını daha yeni yeni attığı için bu hedeflerin gerçekleşmesi için herhangi bir engel bulunmuyor. Umarız HIVE Coin yatırımcısına ciddi miktarlarda kazanç sağlamayı başarır ve marketteki gücünü daha net bir şekilde gösterebilir.

kripto para
kripto para

HIVE Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

HIVE Coin, kendi platformları üzerinden ödül olarak kazanılabilir, stake geliri elde edilebilir ve kazanç olarak elde edilebilir. Kendi altyapısına sahip olmasının yanında STEEM altyapısın da desteklediği için bazı platformlarda barındırılabilir. Fakat yalnızca HIVE Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek ve kısa ile uzun vadeli yatırımlar yapmak istiyorsanız 20’ye yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

 • Bithump – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • Huobi Global
 • Bittrex
 • ProBit Global
 • WazirX
 • Tokocrypto
 • Upbit

Belirtilen borsalardan birine bugün kayıt olabilir ve HIVE işlem çiftlerinden birini seçerek emirler oluşturabilirsiniz. Böylece ister kısa vadeli isterseniz de uzun vadeli yatırım yapmış olursunuz. Umarız içeriğimiz sayesinde HIVE Coin nedir sorusuna cevap bulabilmişsinizdir. Benzer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.