GTA 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! İşte Detaylar

Yayıncı Rockstar Games duyurdu: Sevilen oyun Grand Theft Auto V – GTA 5, çok yakında PlayStation 5 ve Xbox Series S/X konsollarına gelecek.

GTA 5 Çıkış Tarihi Açıklandı! İşte Detaylar

GTA 5, 14 Mart’ta PlayStation 5 ve Xbox Series S/X konsolları için piyasaya çıkacak. PS5 sahipleri 3 ay boyunca GTA Online’a ücretsiz sahip olacak. Oyunun yapımcısı Rockstar Games’e göre, GTA 5 veya Grand Theft Auto V, yeni nesil PlayStation 5 ve Xbox Series S/X konsollarına 15 Mart’ta gelecek.

GTA 5 yeni nesil konsollarda yayınlandığında, eski nesil konsollardan Hikaye Modu ilerlemesini aktarma yeteneğinin yanı sıra, PS5 veya Xbox Series S/X’in grafiksel becerisinden de yararlanacak. Yani artık en yeni nesil oyun konsollarında eskilerine göre çok daha gelişmiş özelliklerle bir efsaneyi oynayabileceğiz.

İlgili İçerik: Xbox Game Pass Şubat 2022 Oyunları Açıklandı

Rockstar Games, bazı kullanıcıların ilk üç ay ücretsiz olarak GTA Online‘a erişebileceğini de müjdeledi. Yeni nesil konsol sahipleri GTA Online’ın bağımsız sürümüne erişebilecek. Böylece, GTA 5 Öykü Modu girişini atlama imkanına sahip olacaklar. Rockstar Games tarafından yakın zamanda yayınlanan bir gönderiye göre Grand Theft Auto V’le ilgili bilgiler şöyle..

GTA 5, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X konsollarında 60 fps kare hızında ve 4K çözünürlükte oynanabilecek. HDR desteği ve ışın takibi dahil grafik öğeleri daha iyi olacak. Yükleme süreleri daha hızlı olacak ve sürükleyici bir 3D ses desteği sunulacak. Oyuncular ayrıca, PlayStation’ın DualSense denetleyicilerinde gelişmiş dokunsal geri bildirim de dahil olmak üzere, yeni konsollardaki platforma özgü özelliklerden yararlanabilecekler.

Yapımcı Rockstar’dan geçtiğimiz gün sevindiren bir haber daha geldi. GTA serisinin devamı olan GTA 6 şu an geliştirilme aşamasında! GTA 6 ile serinin hayranları, şimdiye kadarki en iyi GTA teması ile karşılaşacak. Konsollara ve PC’ye gelecek olan GTA 6’da sürpriz karakterler yer alacak.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın