Haber, Internet

Google Fotoğraflar’a “Bunun Gibi Daha Fazla” Seçeneği Geliyor

Google Fotoğraflar, yepyeni bir işlev getiriyor. “Bunun Gibi Daha Fazla” seçeneği, kullanıcılara benzer fotoğrafları bulma imkanı tanıyacak. İşte, yeni özellik hakkında detaylar!

İçerik Haritası

Google Fotoğraflar Yeni Özellikler Alıyor

Google Fotoğraflar uygulaması yeni bir özellik kazandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kendi fotoğraflarına benzer fotoğrafları bulabilecek. Google Fotoğraflar’a yeni eklenen “Bunun gibi daha fazla” “Buna benzer” düğmesi yeni özelliği çağıracak.

Kullanıcılar galeride farklı dönem ve konumlardan benzer görselleri arayıp bulabilecek. “Buna benzer” düğmesi, “Albüme ekle” ve “Arşive taşı” simgelerinin arasına eklendi.

Benzer fotoğraflar özelliği kullandığınız uygulamada etkinleştirilmemişse, bir fotoğrafın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüden tarama yapabilirsiniz. Google Fotoğraflar, kitaplığınıza kaydedilmiş benzer fotoğrafları tarar ve tarihine ve konumuna göre benzer seçenekleri size gösterir. Google, bu tarama için yapay zeka (Al) teknolojisini kullanıyor.

Eşleşen fotoğraflarda farklı filtreler de karşımıza çıkıyor. Yaş, konum, fotoğrafta yer alan kişi etiketleri, tarih gibi filtreler bu özelliğin bir parçası. Aramayı daraltmak için parklar, okullar, arabalar, yiyecekler, hayvanlar gibi konum seçenekleri de sunuluyor.

İlgili İçerik: Google Fotoğraflar’a “Anılar” Özelliği Geliyor

Anılar Özelliği de Gelmişti

Ekim ayında Fotoğraflar uygulamasının Web sürümüne Anılar özelliği eklenmişti. Kullanıcılar, hem eski hem de son fotoğraflarından oluşan slayt gösterilerini buradan görebiliyor. İsteyenler, belirli fotoğrafların burada görünmesini gizleyebiliyor.

Google, geçtiğimiz günlerde Fotoğraflar uygulamasının Web sürümüne Anılar özelliğini getirmişti. Böylece, kullanıcılar bir bilgisayardan Google Fotoğraflar uygulamasına giriş yaptıklarında, galerilerinin üst kısmında fotoğraflar ve en son öne çıkanlar ile birlikte Anılar sekmesini de görebiliyor.

Google Fotoğraflar’a gelen benzer görseller özelliği henüz herkesin kullanımına sunulmadı. Bu özelliği ilk alan kullanıcılar, Android 12’ye sahip Google Pixel kullanıcıları olacak.

Google Pixel Modelleri, Android 12 Güncellemesini Aldı. Güncellenen Pixel modelleri, Google tarafından sunulan yeni özelliklere ilk kavuşan telefonlar olacak.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.