Android ve iOS için En İyi 6 Google Fotoğraflar Alternatifi
En İyiler, IOS Uygulamaları, Mobil Cihazlar, Önerilen

Android ve iOS için En İyi 6 Google Fotoğraflar Alternatifi

2020 yılının Kasım ayında, Google nihayet bombayı attı ve Google Fotoğraflar’ın Haziran 2021’den itibaren ücretsiz sınırsız depolama alanı sunmayı durduracağını açıkladı. Google Fotoğraflar’da görüntülerini, videolarını depolayan ve yedekleyen milyonlarca kullanıcı için kesinlikle sürpriz oldu. Bu nedenle, ücretsiz sınırsız depolama alanı sunan bir Google Fotoğraflar alternatifi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Burada, Google Fotoğraflar’dan daha iyi değer ve orijinal çözünürlükte bulut yedekleme sunan en iyi 6 Google Fotoğraflar alternatifi listesini yaptık. Devam edelim ve Android, iOS için Google Fotoğraflar’a en iyi alternatifleri bulalım.

Android ve iOS için En İyi 6 Google Fotoğraflar Alternatifi
Android ve iOS için En İyi 6 Google Fotoğraflar Alternatifi

Android ve iOS için En İyi Google Fotoğraflar Alternatifleri

Burada, bulut yedekleme çözümü sunan Google Fotoğraflar alternatiflerinden bahsettik. İlgili uygulamaya kolayca geçmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

1. Amazon Photos

Amazon Prime’a aboneyseniz Google Fotoğraflar alternatifi moaramanız burada durur. Prime üyeleri için Amazon, sınırsız tam çözünürlüklü fotoğraf depolama alanı ve 5GB video depolama alanı sunar. Bu çılgınlık, değil mi? Aslında ekstra bir şey ödemek zorunda kalmadan Google Fotoğraflar’ın “Orijinal Kalite” planını alıyorsunuz.

Amazon Photos
Amazon Photos

Google Fotoğraflar’daki çözünürlüğün azalmasının aksine, tüm resimleriniz Amazon Fotoğraflar’a tam çözünürlükte yüklenir. Bunun dışında sınırsız fotoğraf depolama alanınızı en fazla 5 aile üyesiyle paylaşabilirsiniz.

Bu nedenle, ailenizde Amazon Prime aboneliği olan varsa, ücretsiz yedekleme hizmetini kolayca alabilirsiniz. Amazon Fotoğraflar sınırınızı tüketmeniz durumunda ücretli planı tercih edebilirsiniz. Prime olmayan kullanıcılara gelince, fotoğraflar ve videolar için toplam 5GB bulut depolama alanı elde edersiniz. Tüm bunları söyledikten sonra, Amazon Photos’un şu anda Hindistan’da resmi olarak mevcut olmadığını unutmayın.

Fiyatlandırma: Amazon Prime kullanıcıları için sınırsız depolama alanı, Prime olmayan kullanıcılar websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirler.

Yükle: Android / iOS

2. Flickr

Flickr genellikle profesyoneller için bir görüntü barındırma hizmeti olarak görülür, ancak çoğu kişi tıpkı Google Fotoğraflar gibi harika bulut depolama seçenekleri sunduğunu bilmiyor. Ücretsiz kullanıcılar için, 1000 fotoğraf ve videodan oluşan bir yedekleme sunar. Daha fazlası için ücretli plana ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Elbette, ücretsiz katman o kadar cazip değil, çünkü medyanızı tam çözünürlükte saklamaz.

Flickr
Flickr

Ancak, ücretli planı almayı seçerseniz ve saklamak için bol miktarda görüntüye sahipseniz, Google Fotoğraflar’dan çok daha iyi bir alternatif olacaktır. Ücretli plan size tam çözünürlükte sınırsız fotoğraf ve video yedekleme sunar.

Burada, Google Fotoğraflar’daki sınırlı 100GB ücretli planın aksine sınırsız depolama alanı elde edeceğinizi unutmayın. Özetlemek gerekirse, ücretli bir hizmet için ödeme yapmaya istekliyseniz ve sınırsız bir depolama seçeneğine ihtiyacınız varsa, Flickr Google Fotoğraflar’a göre doğru seçimdir.

Fiyatlandırma: 1000 fotoğrafa kadar ücretsiz depolama alanı, Ücretli üyelik için websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Yükle: Android / iOS

3. Apple iCloud

Bir Apple kullanıcısıysanız ve fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemek için Google Fotoğraflar’a güveniyorsanız, Apple’ın kendi iCloud hizmetini düşünmenin zamanı geldi. Evet, ücretsiz 5GB depolama alanı yeterli değil, ancak burada ücretli bir plan için ödeme yapmaya istekli kullanıcılardan bahsediyorum. Ancak hangi hizmet daha iyidir: iCloud mu, Google Fotoğraflar mı? Hadi öğrenelim.

Apple iCloud
Apple iCloud

Hintli kullanıcılar için, iCloud şu anda çok mantıklı. Apple; Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve 50GB iCloud depolama alanını sunan Apple One abonelik hizmetini tanıttı. Toplam altı kullanıcıyla paylaşılabilen aile planını seçmeniz durumunda, 200 GB iCloud depolama alanına erişebilirsiniz. Bu inanılmaz, değil mi?

Etkili bir şekilde, 200 GB bulut depolama alanı ile birlikte premium Apple hizmetleri elde edersiniz. Apple kullanıcıları için, iCloud’un harika bir Google Fotoğraflar alternatifi gibi göründüğünü ve kesinlikle bir göz atmanız gerektiğini söyleyebilirim.

Fiyatlandırma: 5GB’a kadar ücretsiz depolama alanı, Ücretli kısım için websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Yükle: iOS’a önceden yüklenmiş olarak gelir

4. Microsoft OneDrive

OneDrive daha çok bir Google Drive alternatifidir, ancak son zamanlarda Microsoft, OneDrive’ı Google Fotoğraflar’a daha iyi bir alternatif haline getirmek için uygulamasında birkaç değişiklik yaptı. Artık Ayarlar sayfasından otomatik eşitleme ayarlayabilir ve klasörleri arka planda yedeklenecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Depolama tekliflerine gelen OneDrive, ücretsiz kullanıcılara 5GB bulut depolama alanı sunuyor.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

Temel olarak, fiyatlandırma açısından hem Google Fotoğraflar hem de OneDrive aynıdır. Ancak, bir Windows kullanıcısıysanız, OneDrive birçok Microsoft hizmetiyle derin etkileşimi göz önüne alındığında çok mantıklıdır. Microsoft 365 aboneliğiniz varsa OneDrive aboneliğini ayrı olarak satın almak zorunda değilsiniz. Microsoft 365 abonelik planıyla zaten 1 TB OneDrive depolama alanına sahip olursunuz.

Sonuç olarak, OneDrive ücretsiz kullanıcılara büyük bulut depolama alanı sunmaz. Yalnızca Microsoft’un çeşitli abonelik hizmetlerine zaten kayıtlı olan kullanıcılara tavsiye ederim.

Fiyatlandırma: 5GB depolama alanına kadar ücretsiz depolama, Ücretli kısım için websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Yükle: Android / iOS

5. Dropbox

Dropbox, resimlerinizi ve videolarınızı barındırmak için ücretli ve güvenli bir platform arıyorsanız göz önünde bulundurabileceğiniz başka bir Google Fotoğraflar alternatifidir. 15gb’lık ücretsiz bir teklife ve 100GB ile başlayan bir temel plana sahip olan Google Fotoğraflar’ın aksine, Dropbox ücretsiz 2GB seçeneği sunar ve doğrudan aylık ücret karşılığında 2 TB bulut depolama alanı sunar.

Dropbox
Dropbox

Elbette, Google Fotoğraflar’dan çok daha pahalıdır, ancak size büyük bir bulut depolama havuzu getirir. Bunun dışında Dropbox, hem masaüstünde hem de akıllı telefonunuzda sorunsuz senkronizasyon sunar. Hizmetlerini uzun yıllardır kullanıyorum ve güvenilirliği için kefil olabilirim. Basitçe söylemek gerekirse, bol miktarda bulut depolama alanına ihtiyacınız varsa ve güvenlik ve güvenilirlik için biraz daha fazla ödeme yapmayı umursamıyorsanız Dropbox’a bir göz atın.

Fiyatlandırma: 2GB’a kadar ücretsiz depolama alanı, Ücretli kısım için websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Yükle: Android / iOS

6. Fotobucket

Resim ve video yüklemek için masaüstünüzde Google Fotoğraflar kullanıyorsanız Photobucket deneyebileceğiniz başka bir alternatiftir. Bir mobil uygulaması vardır, ancak hizmet genellikle erişimi kolay web portalı için popülerdir. 250’ye kadar resmi ücretsiz yükleyebilirsiniz ve bundan sonra, 25GB depolama alanı için aylık ücret ödemeniz gerekir.

Photobucket
Photobucket

En iyi yanı, reklam almamanız, görüntü kalitesinde azalma olmaması ve daha iyi güvenlik elde etmenizdir. Açık olmak gerekirse, Photobucket hesabınızı ve resimlerinizi internette güvende tutmak için 256 Bit RSA Şifreleme kullanır. Ayrıca, Photobucket, fotoğraflara kimlerin erişebileceği üzerinde tam kontrole sahip kalmanızı sağlayan Güvenli Özel Albüm Paylaşımına sahiptir. Sonuç olarak, web’de Google Fotoğraflar’ın değiştirilmesini istiyorsanız Photobucket iyi bir seçimdir.

Fiyatlandırma: 250’ye kadar resim ücretsiz yükleme, Ücretli plan için websitesi üzerinden fiyatlara bakabilirsiniz.

Web Sitesini Ziyaret Edin: Photobucket

Önerilen: Google Fotoğraflar Güvenli Mi?

Android ve iOS için En İyi Google Fotoğraflar Alternatifi’ni seçin

Bunlar Android ve iOS için en iyi Google Fotoğraflar alternatifi için seçtiklerimizdir. Gözlemleyebileceğiniz gibi, sınırsız ücretsiz depolama alanı sunan neredeyse hiç hizmet yoktur. 100 GB ücretsiz yedekleme yapan birçok bulut hizmeti var, ancak güvenliğiniz ve gizliliğiniz garanti edilemeyeceğinden bu hizmetlerden bahsetmekten kaçındım.

Listeyi gözden geçirin ve sizin için uygun bir Google Fotoğraflar alternatifi bulun.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.