Google Chrome İçin En İyi 5 Karanlık Mod Uzantısı
En İyiler, Internet

Google Chrome İçin En İyi 5 Karanlık Mod Uzantısı

Hemen hemen herkes internette gezinir ve bilgisayarlarında her gün birkaç web sitesini ziyaret eder. Ancak, çoğu web sitesi sizi rahatsız eden beyaz bir arka planı olan tek bir temaya sahiptir. Chrome tarayıcısının ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerinde karanlık moda zorlaması için uzantılar olsa nasıl olur?
Google Chrome İçin En İyi 5 Karanlık Mod Uzantısı
Google Chrome İçin En İyi 5 Karanlık Mod Uzantısı

Karanlık mod temaları artık tüm yeni akıllı telefonlarda kullanılabilir ve birçok kullanıcı bunları kullanır. Çoğu kullanıcının gözleri karanlık temaya alışık olduğu için, ışık modunda bir web sitesini ziyaret etmekte zorlanmaları doğaldır. Bu sorunu çözmek için, tüm web sitelerine karanlık mod koymak için Chrome uzantıları vardır.

Google Chrome için En İyi Karanlık Mod Uzantıları

Karanlık mod uzantıları, ziyaret ettiğiniz her web sitesine özel bir karanlık tema oluşturur. Ancak, bir web sitesinin içeriği tema nedeniyle yanlış görüntülenebilir.

Tüm Google Chrome uzantıları diğer Chromium tabanlı tarayıcılarda da çalışır. Bu nedenle, bunları Brave ve Microsoft Edge gibi tarayıcılarda da kullanabilirsiniz. İşte en iyi karanlık mod uzantıları seçimlerimizin bir listesi.

1. Dark Reader

Dark Reader
Dark Reader

Dark Reader şüphesiz Google Chrome için en iyi karanlık mod uzantıları arasındadır. Geniş özellik seti ile ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerine karanlık mod uygulayabilirsiniz. Parlaklık, kontrast ve diğer renk ayarlarını yaparak da koyu mod ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Uzantı ayrıca, uzantıyı kapatmak ve her web sitesi için karanlık modu açık hale getirmek için klavye kısayolları gibi birkaç kullanışlı özellik daha sunar. Bazı karmaşık web siteleri karanlık mod açıkken görünmeyebilir, bu nedenle belirli web sitelerinde karanlık modu devre dışı bırakmak için bir liste ayarlayabilirsiniz.

2. Midnight Lizard

Midnight Lizard uzantısı sadece bir karanlık mod aracından daha fazlasıdır. Tarayıcınızdaki tüm web sitelerinde geçerli olan çeşitli renk şemaları sunar. Bu nedenle, karanlık mod temasını her yerde kullanmaya yeni iseniz araç son derece yararlı olabilir.

Ayrıca, daha iyi gezinmenize yardımcı olmak için tüm web siteleri için farklı renk şemalarını özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, tarama deneyiminizi geliştirmek için metin, bağlantılar, kodlar vb. içerikler için farklı renkler gibi benzersiz özelliklere de sahiptir. Renk düzenlerini özelleştirmeyi seviyorsanız bu uzantıyı kullanmanızı öneririz.

3. Lunar Reader

Lunar Reader
Lunar Reader

Lunar Reader uzantısı Dark Reader’ınkine benzer özellikler sunar. Uzantı, tarayıcınızda açtığınız tüm web sitelerine karanlık mod uygular. Ayrıca parlaklığı, kontrastı ve koyu okuyucu modu gibi diğer renk ayarlarını ayarlama gibi özelliklere de ev sahipliği yapıyor.

Uzantı tüm web sitelerinde koyu bir temayı başarıyla uygularken, bazen olağandışı bir renk uygulaması görebilirsiniz. Bunu önlemek için, uzantının liste özelliğini belirli bir web sitesini devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz.

4. Night Eye

Night Eye, Dark Reader’ın aksine, sadece renkleri tersine çevirmek yerine karanlık modu uygulamak için algoritmasını kullanan parlak bir araçtır. Ayrıca, uzantı tüm web sitelerinde karanlık modu özelleştirmek için birçok özellik ve seçenek sunar.

Night Eye, Facebook, YouTube, Reddit, Twitch gibi belirli web sitelerinin yerleşik karanlık modunu kontrol eder. Sonuç olarak, tüm web sitelerinde tutarlı bir karanlık mod deneyimi elde edersiniz.

5. Dark Night Mode

Dark Night Mode
Dark Night Mode

Dark Night Mode, yalnızca vaat ettiğini yapan başka bir ücretsiz ve açık kaynaklı uzantıdır. Uzantı, tarayıcınızdaki tüm web sitelerine karanlık mod koyarken, herhangi bir süslü özellik sunmaz.

Önerilen İçerikEn iyi 10 Gizli Google Chrome Bayrağı

Tüm web sitelerinde karanlık temanın parlaklığını ayarlayabilir ve üzerlerindeki karanlık temaya geçiş yapmak için bir liste ayarlayabilirsiniz. Kapsamlı özelliklere ihtiyacınız yoksa, bu uzantı uygun bir karanlık mod uzantısıdır.

Özetle En İyi Karanlık Mod Chrome Uzantıları

Karanlık bir tema gözleriniz için iyi olsa da, özelleştirebilmelisiniz. Bu nedenle, tüm web sitelerinde en iyi özelleştirme deneyimi için Dark Reader, Night Eye ve Midnight Lizard’ı kullanmanızı öneririz. Daha basit bir şey istiyorsanız, Lunar Reader kullanabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[21 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.