GoDaddy, Alan adı gizlilik hizmetini ücretsiz yaptı!

Dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşlarından biri olan GoDaddy üzerinden satın aldığınız domain (alan adı) WHOIS bilgilerini gizlemek için alan adı gizlilik hizmeti almanız gerekiyordu.

Fakat bir süre önce GoDaddy, hızla müşteri kaybettiği Google Domains’in en sevilen özelliklerinden biri olan ücretsiz alan adı gizlilik hizmetini fark etmiş olacak ki, alan adı gizlilik ücretlerini sıfıra çekti. Yani artık GoDaddy üzerinden satın alınan alan adları için domain gizlilik ücreti ödenmeyecek.

GoDaddy, Alan adı gizlilik hizmetini ücretsiz yaptı!
GoDaddy, Alan adı gizlilik hizmetini ücretsiz yaptı!

GoDaddy’nin açıklaması ise şu şekilde:

Kimliğinizi koruyoruz.

Ek maliyet olmadan*, gizlilik koruması ile alan adlarınızı yükselttik. Adınız ve adresiniz WHOIS veritabanında herkesin göremeyeceği şekilde gizlenerek kimliğinizin güvende kalması sağlanacaktır. Bu değişiklik, size gönderilen istenmeyen veya kimlik avı e-postalarının da azaltılmasına yardımcı olacaktır. Satın aldığınız tüm yeni alan adları, yine hiçbir ücret ödemeden, aynı korumayı alacaktır.

Bu ileti GoDaddy müşterilerine mail olarak gönderilmişti. Kullanıcı bazlı bir indirim ya da jest mi olduğu önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Eğer kendi hesabınızda böyle bir indirim görmüyorsanız Google Domains hizmetini inceleyebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Godaddy: Alan Adı Satma İşlemleri

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın