Başlangıç Haber Fiat, Trafik Kazalarını Önleyebilecek Yeni Bir Teknoloji Sunuyor

Fiat, Trafik Kazalarını Önleyebilecek Yeni Bir Teknoloji Sunuyor

0

Tofaş-Fiat ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen uygulama ile trafik kazalarının önlenmesi hedefleniyor. İşte, Fiat cephesinden olası trafik kazalarını engelleyebilecek yeni teknolojinin detayları…

“Fiat Yol Arkadaşım Connect” uygulaması Tofaş’ta geliştirildi ve Türkiye’deki Fiat kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Yol Arkadaşım Connect uygulaması, kullanıcıların güvenliğini en üst seviyede sağlamayı amaçlıyor. Uygulamaya son olarak, kaza riski yüksek olan 250 farklı nokta için yeni bir özellik eklendi. “Kaza Kara Nokta Bildirimi” devreye girdiğinde, sürücüler bu noktalarda daha dikkatli olabilecek.

250 kaza riski yüksek nokta, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden alındı. Sürücüler bu noktalara yaklaştığında kalp atışına benzer bir bildirim sesi ile uyarılacak. Bu şekilde kullanıcılar, yol hakimiyetini kaybetmeden ve dikkati dağılmadan; riskli yollarda daha dikkatli olacak.

Fiat Yol Arkadaşım Connect, araca kolayca monte edilebilen bir cihaz tarafından çalıştırılıyor. Fiat Egea, Fiorino, Doblo ve Ducato modellerine adapte edilebiliyor. Cihazı satın almak ve aracınıza kurmak için herhangi bir Fiat Yetkili Servisi’ne gidebilirsiniz.

Cihazı aracınıza monte ettirdikten sonra Fiat Yol Arkadaşım Connect mobil uygulamasını Google Play veya Apple Store üzerinden indirebilir, üyelik işlemlerini tamamlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fiat Yol Arkadaşım Connect Özellikleri

Otomobilin park konumunu, hız ve mesafe limitini, sürüş detaylarını belirleyerek bildirim alınabiliyor. Acil yol yardımı ve ambulans hizmeti gibi çok pratik fonksiyonlara da sahip.

Otomobilin kapılarını uzaktan açma-kapama, bagaj kilitlerini açma, akü, yakıt, lastik basıncı durumunu takip etme, yakıt tüketimini görebilme ve yakıt azaldığında en yakın istasyona yönlendirme gibi özellikleri mevcut.

Bu tür teknolojiler trafik kazalarının, yaralanmaların ve can kayıplarının önüne geçebiliyor. Can ve mal kayıplarının daha az sıklıkla yaşanmasını ya da hiç yaşanmamasını sağlayacak olan güvenlik teknolojilerinin gelişmesini ve geliştirilmesini canı gönülden destekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!