Başlangıç Haber Facebook’un Resmi Twitter ve Instagram Hesapları Hacklendi!

Facebook’un Resmi Twitter ve Instagram Hesapları Hacklendi!

0

Bir grup bilgisayar korsanı yakın zamanda Facebook’un resmi twitter ve instagram hesaplarını kırmayı başardı. Sosyal medya devinin hesaplarını hacklediği için ödeme talep eden bu grubun adı ise OurMine.

OurMine - Facebook Twitter Instagram Hack
OurMine – Facebook Twitter Instagram Hack

Ourmine daha önce de büyük CEO’ların resmi sosyal medya hesaplarını aynı anda kırarak kendi sitelerine bir bağlantı vermişti. Sitelerine giren kişilere 4-5 farklı web sitesi güvenlik paketi sunan OurMine, bu sayede büyük bir gövde gösterisi yapmıştı. Ayrıca HBO, New York Times, NFL ve ESPN’in resmi sosyal medya hesaplarını da kırmışlardı.

Bu seferki icraatlerinde ise Facebook’un resmi Twitter ve Instagram hesaplarını kırdılar. Akabinde kırdıkları hesaptan ise şu Tweet’i paylaştılar: “Merhaba, biz OurMine’ız. Facebook bile hacklenebilir ama en azından güvenlikleri Twitter’dan daha iyi.”

OurMine - Facebook Twitter Instagram Hack
OurMine – Facebook Twitter Instagram Hack

Verdikleri mesajda iki sosyal medya devini de birbirine düşürmeyi ihmal etmeyen OurMine ekibi, bu şekilde hack girişimlerinde bulunarak kendilerini gündeme getirmeyi başarıyorlar. Sektörde önemli ölçüde kişinin dikkatini çekmeyi başaran grup bir söylentiye göre de iyi bağış topluyor.

Bu durum karşısında kırılan hesaplar Twitter tarafından askıya alındı ve 30 dakika içerisinde kurtarıldı. Twitter’ın sözcüsü, “Sorundan haberdar olur olmaz güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve Facebook’taki ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Bunun dışında OurMine, resmi Facebook ve Messenger Instagram hesaplarını da kırmayı başardı. İnsanlar OurMine logosunu her iki hesapta zaman zaman görünce hesapların kırıldığını anladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!