Haber, Sosyal Medya

Facebook’a Giriş Yapmadan Nasıl Arama Yapılır?

Facebook’ta arama yapacaksınız, ancak hesabınız yok ya da o an giriş yapmak istemiyorsunuz… Peki, Facebook’a kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmadan nasıl arama yapabilirsiniz?

Facebook’ta gizli arama nasıl yapılır?

Dünyanın en her yerinden insanları birbirine ortak bir sosyal ağ üzerinden bağlayan en eski sosyal medya platformu Facebook diyebiliriz. Yeni arkadaş edinmek, tanıdıklarla sohbet ve etkileşim kurmak adına popüler bir platform. Bazı kişiler sadece tanıtım ve iş amaçlı da sosyal medya kullanıyor. İnternet kullanıcı sayısı arttı.

Aynı şekilde sosyal medya kullanıcıları da öyle. Hemen herkesin mutlaka Facebook hesabı vardır. Facebook hesabı olmayan ya da o an hesabına giriş yapmak istemeyenler, Facebook’ta nasıl arama yapabilir? Bunun birkaç basit yöntemi var.

Eğer Facebook’a giriş yapmadan bir profili, bir sayfayı veya başka bir bilgiyi aratmak istiyorsanız, bunu web tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Android ve iOS uygulaması yani telefondan bunu yapmak mümkün değil.

İlgili İçerik: Facebook Profil Kilitleme Özelliğini Kullanıma Sundu

İlk seçenek; Sosyal arama aracını kullanmaktır. “Social Searcher” adlı hizmete internet sitesinden girip, kullanıcı adı ve etiketleri aratmak mümkündür. Bu sayede herkese açık profilleri dahil inceleyebilirsiniz.

İkinci seçenek; yine web tarayıcınıza kullanıcı adını yapıştırmak ve sonuna “Facebook” yazısını eklemektir.

Üçüncü seçenek; arama motorunda kişinin adını “Facebook” ile birlikte yazarak aratmaktır. Bunun avantajı aradığınız kişinin kullanıcı adını bilmenize gerek olmamasıdır. Adı ve soyadı yeterlidir.

Kullanıcı adını ve ismini soyadını bilmediğiniz durumda herhangi bir Facebook profiline girerek oradaki arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Kısacası, Facebook hesabınız olmadan da profillere ve sayfalara göz atabiliyorsunuz. Ancak daha detaylı bilgilere erişmeniz için hesabınıza giriş yapmanız şart.

Peki sizin bu konuda farklı yöntemleriniz var mı? Facebook’ta bu şekilde aramalar yapmak için sebepleriniz neler oluyor?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.