Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?
Internet

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir? ✔️ 2022

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir ? | İnternet kullanımının yaygınlaşması sonucunda mevcut olan internet sağlayıcıların bu yoğunluğa karşı  iyileştirmelerde bulunmaması, yeni internet sağlayıcıların gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır.

İnternet sağlayıcılarının rekabet içinde olması müşterilerin kafasını karıştıracak soruların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. İnternet alırken dikkat edilmesi gerekenleri ve sizin hangi interneti seçeceğinizi belirlemenize yardımcı olmak için bu yazıyı yazmış bulunuyoruz…

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

İnterneti hangi amaçla kullanacağınızı belirlemek ilk yapılması gerekenlerden biridir. İnterneti genel olarak ne için kullanacaksanız alacağınız paketi buna göre belirlemelisiniz. Adil kullanım noktası (AKN) hemen her internet sağlayıcısında ve verdikleri pakette mevcuttur. Fakat günümüzde bu kotalar yok denecek kadar büyüktür. Örn: 500GB

Kotasız diye bilinen ama kotasız diye satılan paketlerde adil kullanım noktası, adından da anlaşılacağı üzere müşteriler arasındaki adil kullanımı sağlamaktadır. Siz sürekli film izlerken üst komşunuz günde bir iki kere haber okuyorsa ve siz o şebekeyi çok meşgul ederken o az meşgul ediyorsa ikinizin bir yerde dengelenmesi gerekmektedir.

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu yüzden size verilen 500GB(örnek) AKN ile diğer kullanıcılara verilen 500Gb AKN aranızdaki adaleti sağlamış olacaktır. Her iki taraf bu kotayı kullandığı taktirde hızı düşürülecek ve ayın kalan günlerinde geçerli hız üzerinden işlem yapacaktır.

Bağlantı HızıAKN Sonrası Hız
4 Mbps’ye Kadar3 Mbps’ye Kadar
6 Mbps’ye Kadar3 Mbps’ye Kadar
8 Mbps’ye Kadar3 Mbps’ye Kadar
12 Mbps’ye Kadar5 Mbps’ye Kadar
15 Mbps’ye Kadar5 Mbps’ye Kadar
16 Mbps’ye Kadar5 Mbps’ye Kadar
20 Mbps’ye Kadar8 Mbps’ye Kadar
24 Mbps’ye Kadar8 Mbps’ye Kadar
25 Mbps’ye Kadar16 Mbps’ye Kadar
32 Mbps’ye Kadar16 Mbps’ye Kadar
35 Mbps’ye Kadar16 Mbps’ye Kadar
40 Mbps’ye Kadar16 Mbps’ye Kadar
50 Mbps’ye Kadar16 Mbps’ye Kadar
60 Mbps’ye Kadar24 Mbps’ye Kadar
100 Mbps’ye Kadar24 Mbps’ye Kadar
1000 Mbps’ye Kadar64 Mbps’ye Kadar
Türk Telekom için AKN aşıldığında geçerli olacak hızlar (2022)

Siz sürekli film izlerken bunu bir haftada kullanırken komşunuz hiç kullanmamış olacaktır. Dolayısı ile sizin hızınız bir iki hafta içinde düşerken o sürekli hızlı kullanacaktır. Aradaki adaletin bu şekilde sağlandığını, sağlandığını düşündüklerini söyleyebiliriz.

Altyapınız hakkında bilgi toplayın

Altyapınız hakkında bilgi toplayın

İnternet alırken bulunduğunuz konumdaki altyapı alacağınız interneti belirlemenizde önemli bir etkendir.

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Eğer bulunduğunuz konumda fiber yada hiper altyapısı yok ise bu paketi alıp yine normal bir internet hızı ile daha  çok para ödemenizin bir anlamı olmayacaktır. Evinizin bulunduğu konumda hangi internet altyapısı var ise o altyapının desteklediği bir internet almanız doğru bir karar olacaktır.

Fiyatına aldanmayın!

En önemli kriteri en sona bıraktık ki internet alırken ilk önce fiyatına göre değerlendirmeyin diye.

Telekomünikasyon tarafından kapatılan sitelere nasıl girilir?

İlgili İçerik

Daha hızlı olup daha iyi hizmetle daha az para ödeyebileceğiniz internetler olabilir. Bu yüzden iyi bir araştırma sonucunda size en uygun interneti almanızı tavsiye ediyoruz. Reklamı iyi olan değil hizmeti iyi olan bir firma ile çalışmanız size güven verecektir.

1 yada 2 yıl imzalayacağınız taahhütler uzun vadede büyük paralara denk gelmektedir. Bu kadar para verip hizmet alamamak canınızı bir hayli sıkacaktır. Bu yüzden taahhüt sürelerini de internet alırken kriter olarak belirlemenizde fayda var.

Taahhütsüz internet satışları son dönemde artış göstermektedir. Bu yüzden eğer Taahhüt vermek istemiyorsanız bu tür hizmetleri de araştırmanızı tavsiye ederiz. Turknet, Netspeed, Millenicom ve alternatiflerini mutlaka değerlendirerek internet alın.

Bölgenizde ve komşularınızda internet kullanıp altyapı sorunu yaşanmayan firmaları araştırın. Hizmet kalitelerini lokasyon olarak yakın çevrenizden öğrenirseniz sizin için daha iyi olur. Her firma her lokasyonda aynı kaliteyi sağlayamıyor. Bu yüzden ilgili bölgede en iyi hizmet veren firmaları etrafınıza sorarak bulmanız gerekir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir yanıt var: Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir? ✔️ 2022

  1. Bizde Internet almak istiyoruz, önceden vardi ama hic memnun kalmadik. Bu güzel bilgiler icin tesekür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.