wordpress video galeri eklentileri
En İyiler, Web Geliştirme, WordPress Eklentileri

WordPress için En iyi +7 Video Galeri Eklentisi ✔️ 2022

Video, kitlenizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur, bu nedenle onları WordPress web sitenize eklemek harika bir fikir! Neyse ki, bu konuda size gerçekten yardımcı olabilecek birkaç WordPress video eklentisi var.

wordpress video galeri eklentileri
wordpress video galeri eklentileri

Bu yazıda, en iyi video eklentilerimizi ve temel özelliklerini gözden geçireceğiz. Öncelikle, WordPress’e neden video eklemeniz gerektiğine hızlıca bir göz atalım.

Neden WordPress’e Video Eklemelisiniz?

Bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen videolarınızı WordPress’e eklemeniz gerektiğine karar vermişsinizdir. Güzel yapılmış!

Sitenize video eklemenin pek çok potansiyel faydası vardır. Bu avantajlardan birkaçı:

 • Videolar, Google’a olumlu sinyaller göndererek ve SEO avantajlarıyla sonuçlanarak, ziyaretçilerinizi sitenizde daha uzun süre etkileşimde tutabilir
 • Videolar kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı çok verimli bir şekilde açıklayabilir
 • Videolar karmaşık bir şeyi alıp daha kolay anlaşılır hale getirerek daha yüksek ziyaretçi/müşteri memnuniyeti sağlayabilir

Faydaları çoktur, o yüzden bu videoları sitenize ekleyelim.

WordPress için En İyi 7 Video Galeri Eklentisi

Videoları websitenize eklemenin birden çok yolu bulunur. Bunlardan en kolayı ve sağlıklısı, sürekli güncelleniyor olan bir eklenti kullanmaktır. Biz bu yazıda sizler için en iyi video ekleme eklentilerini listeledik. Buyurun listemize:

1. MonsterInsights

MonsterInsights Video Ekleme Eklentisi WordPress
MonsterInsights Video Ekleme Eklentisi WordPress

Başlamak için sitenizdeki gömülü YouTube, Vimeo veya HTML5 videolarını izleme hakkında konuşalım. Sitenize video eklediğinizde, gerçekten işe yarayıp yaramadığını nasıl bileceksiniz? Ziyaretçilerinizden kaçı onları gerçekten izliyor?

MonsterInsights , WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. WordPress sitenizi Google Analytics’e (hem Universal Analytics hem de GA4 ) kolayca bağlamanıza olanak tanır, böylece en önemli tüm verileri WordPress kontrol panelinizde görüntüleyebilirsiniz.

WordPress için video ekleme eklentisi
WordPress için video ekleme eklentisi

Ayrıca, bir düğmeyi tıklatarak medya izleme, etkinlik izleme, e-ticaret izleme, form izleme, özel boyut izleme , giden bağlantı izleme ve daha fazlası gibi gelişmiş izleme özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

WordPress’e gömülü YouTube, Vimeo veya HTML5 videolarınızdaki görüntülemeleri, oynatmaları ve ilerlemeyi izlemek için MonsterInsights ayarlarınızdaki bir anahtarı çevirmeniz / etkinleştirmeniz yeterlidir.

2. Smash Balloon

Smash Balloon WordPress video ekleme eklentisi
Smash Balloon WordPress video ekleme eklentisi

Videolarınız YouTube’da barındırılıyorsa ve bunları sitenize harika görünecek ve gerçekten iyi çalışacak şekilde yerleştirmek istiyorsanız, Smash Balloon’u deneyin.

Smash Balloon’un YouTube Feed Pro , WordPress için en iyi YouTube besleme eklentisidir. Bir dizi farklı duyarlı düzen ve seçenek arasından seçim yapın, yeni yüklediğiniz videoların otomatik olarak görüntülenmesine izin verin, istediğiniz kadar besleme oluşturun ve diğer tüm özellikleri ve özelleştirme seçeneklerini kontrol ettiğinizden ve demoyu denediğinizden emin olun.

Smash Balloon WordPress video ekleme eklentisi
Smash Balloon WordPress video ekleme eklentisi

3. Envira Gallery

Envira Gallery
Envira Gallery

Envira Gallery, güzel resim ve video galerilerini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için en iyi video ekleme eklentilerinden biridir. YouTube, Vimeo, Wistia veya özel yerleştirmelerle çalışır, bu nedenle videolarınız nerede barındırılırsa barındırılsın sitenize eklenebilir.

Envira Gallery’nin video galerisi özelliklerinden birkaçı şunları içerir:

 • Sürükle ve bırak oluşturucu
 • Duyarlı şablonlar
 • Videolarınızı paylaşmak için sosyal medya entegrasyonu
 • Tam ekran modu
 • Ve dahası!

4. All-in-SEO (AIOSEO)

all in seo eklentisi
all in seo eklentisi

Videolarınızın Google tarayıcıları tarafından keşfedilmesini ve arama sonuçlarına dahil edilmesini mi istiyorsunuz? AIOSEO , SEO’nuzu sallamak ve daha iyi arama sıralamaları elde etmek için en iyi WordPress SEO eklentisi ve araç takımıdır.

Web sitenize AIOSEO yüklediğinizde, videolarınızı dizine eklemek ve video arama sonuçlarınız için zengin snippet’lerin kilidini açmak için hızlı ve kolay bir şekilde bir video SEO site haritası oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, AIOSEO’yu kurarsanız, web sitenizin arama sonuçlarında sıralanmasına yardımcı olacak tonlarca süper yardımcı SEO aracı ve özelliği de alırsınız.

Ana Özellikler:

 • Video SEO site haritaları
 • Tüm site XML site haritaları
 • TruSEO sayfa içi analizi
 • Zengin snippet’ler şeması
 • Yerel SEO
 • Ve dahası!

5. Presto Player

protesto player video ekleme eklentisi
protesto player video ekleme eklentisi

Presto Player, WordPress için YouTube, Vimeo ve HTML5 videoları ile çalışan popüler bir video oynatıcı eklentisidir. Eklentinin bazı harika incelemeleri ve bazı oldukça harika özellikleri var.

Ana Özellikler:

 • Yapışkan video oynatıcı
 • Otomatik oynatma seçeneği
 • Seçtiğiniz marka rengi
 • Blok düzenleyici için tasarlanmıştır, ancak klasik düzenleyiciyle de çalışır
 • Özel Elementor & Beaver Builder modülleri

Presto Player ayrıca video bölümleri ekleme ve video katmanları ekleme gibi daha fazla özellik elde etmek için satın alabileceğiniz profesyonel bir sürüme sahiptir.

6. Elfsight YouTube Galerisi

elfsight video oynatıcı wordpress
elfsight video oynatıcı wordpress

Elfsight’ın YouTube Galerisi, hem iyi derecelendirilmiş ücretsiz bir widget hem de ücretli bir eklentidir. Ücretsiz widget’ı kullanmak için web sitelerine gidin, bir düzen ve birkaç başka seçenek belirleyin, ardından YouTube galerisini veya beslemeyi WordPress sitenize yerleştirin.

Widget esnek, duyarlı düzenler, 5 renk teması seçeneği, canlı güncellemeler ve daha fazlasını içerir. Bununla birlikte, bir eklenti değil, sadece bir widget olduğundan, listemizdeki diğerlerine kıyasla biraz sınırlı olabilir.

Eklenti ise CodeCanyon aracılığıyla satın alınabilir. Eklenti, 264 puan ile 5 üzerinden 4.87 puana sahiptir.

7. Video Galerisi

wordpress için video galeri eklentisi
wordpress için video galeri eklentisi

Video Galeri, videolarınızı WordPress sitenize yüklemek ve görüntülemek için birden fazla yol ve tasarıma sahip duyarlı, çok işlevli bir video galerisi eklentisidir. Bu, YouTube, Vimeo veya her ikisinin bir kombinasyonundan videolar görüntüleyebilir.

Ana Özellikler:

 • Videolarınızı görüntülemek için 7 farklı görünüm
 • kaydırıcı
 • Işık kutusu galerisi
 • Blog tarzı görünüm
 • Küçük resim galerisi görünümü
 • Tamamen duyarlı

Listemizdeki diğerleri gibi, profesyonel, lisanslı sürümlerini satın alırsanız Video Galeri ile daha fazla özellik elde edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.