En iyi WordPress Veritabanı Eklentileri
WordPress Eklentileri, En İyiler

En iyi WordPress Veritabanı Eklentileri ✔️ 2022

Siteniz için en iyi WordPress veritabanı eklentilerini mi arıyorsunuz? WordPress veritabanı eklentileri, web sitesi performansını iyileştirmek, web sitesi geçişlerine yardımcı olmak ve daha fazlası için veritabanınızı temizlemenize yardımcı olabilir.

En iyi WordPress Veritabanı Eklentileri
En iyi WordPress Veritabanı Eklentileri

Bu yazıda, WordPress siteniz için en iyi veritabanı eklentilerinden bazılarını seçtik.

Neden bir WordPress Veritabanı Eklentisi Kullanmalısınız?

WordPress, yorumlardan gönderilere, kullanıcı bilgilerine, eklenti verilerine ve daha fazlasına kadar birçok bilgiyi veritabanınızda depolar.

Zamanla veritabanınız dağınık hale gelebilir, bu da web sitenizi yavaşlatabilir ve hatta WordPress hatalarına neden olabilir. WordPress veritabanı eklentileri, sitenizin olabildiğince hızlı olmasını sağlamak için veritabanınızı optimize etmenize ve temizlemenize yardımcı olabilir.

Diğer WordPress veritabanı eklentileri, verileri depolamanıza ve görüntülemenize, sitenizi güvende tutmak için veritabanınızı yedeklemenize ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, sitenizde kullanabileceğiniz en iyi WordPress veritabanı eklentilerinden bazılarını size gösterelim.

1. UpdraftPlus

UpdraftPlus wordpress veritbanı eklentisi
UpdraftPlus wordpress veritbanı eklentisi

UpdraftPlus , 3 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan en iyi WordPress yedekleme eklentisidir.

WordPress web sitenizin tam bir yedeğini oluşturmanıza ve bulutta veya bilgisayarınızda güvenle saklamanıza olanak tanır. Tüm WordPress sitenizi ve veritabanlarınızı yedeklemeyi veya belirli web sitesi dosyalarını seçmenize izin verir.

Ayrıca sitenizi ve veritabanlarınızı Dropbox, Amazon S3, FTP, e-posta, Google Drive ve daha fazlasına yedekleyebilirsiniz.

Premium sürüm, web sitelerinizi taşımak ve klonlamak, veritabanı arama ve değiştirmeyi kullanmak, çoklu site desteğine erişmek gibi özellikler sunar.

2. WP-DBManager

WP-DBManager wordpress veritabanı eklentisi
WP-DBManager wordpress veritabanı eklentisi

WP-DBManager , WordPress veritabanı optimizasyonu için hepsi bir arada bir araçtır. Eklenti çok detaylı kullanıma sahiptir ancak yine de yeni başlayanlar için uygundur.

Veritabanlarınızı optimize etmenize, veritabanlarını onarmanıza ve geri yüklemenize, veritabanı yedekleri oluşturmanıza ve oluşturduğunuz veritabanı yedeklerini silmenize olanak tanır.

Ayrıca, ilk ayarları bir kez yapılandırdığınızda, arka planda çalışır, böylece WordPress veritabanınız her zaman optimize edilir.

3. WPForms

WPForms veritabanı eklentisi
WPForms veritabanı eklentisi

WPForms , 5 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi iletişim formu eklentisidir.

WordPress web siteniz için iletişim formları, sipariş formları, kullanıcı kayıt formları ve daha fazlası gibi her türlü formu kolayca oluşturmanıza olanak tanır.

Başlamak için kullanabileceğiniz 300’den fazla şablondan oluşan bir kitaplık vardır ve her şablon, sürükle ve bırak oluşturucu ile tamamen özelleştirilebilir.

WpForms
WpForms

Bir kullanıcı sitenize bir form gönderdiğinde, tüm form verileri otomatik olarak WordPress veritabanınıza kaydedilir.

WPForms daha sonra bu verileri alır ve WordPress kontrol panelinizde görüntülemeyi kolaylaştırır. Tüm iletişim verilerini, alan etiketlerini, giriş sayısını ve daha fazlasını görebilirsiniz.

4. Better Search Replace

Better Search Replace
Better Search Replace

Better Search Replace , WordPress’i yeni bir etki alanına ve diğer çeşitli hızlı bul ve değiştir görevlerine taşımaya yardımcı olabilecek kullanışlı bir eklentidir.

Bir web sitesini taşırken genellikle veritabanında, URL’lerde, medya dosyalarında ve daha fazlasında değişiklik yapmanız gerekir.

Bu eklenti, WordPress veritabanınızda arama yapmayı ve değiştirmeyi kolaylaştırır. Ayrıca gelişmiş kontrollere sahiptir, böylece belirli tabloları seçebilir, eklentiyi çalıştırmadan önce hangi alanların değiştirileceğini görebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. WP-Sweep

WP-Sweep Veritabanı Eklentisi
WP-Sweep Veritabanı Eklentisi

WP-Sweep , WordPress veritabanınızı temizlemeyi ve WordPress performansınızı ve hızınızı artırmayı kolaylaştıran bir WordPress veritabanı eklentisidir.

Gönderi meta verileriniz, yorumlarınız, revizyon gönderileriniz, kaldırılmış eklentiler ve daha fazlası gibi alanları kolayca temizlemenizi sağlar.

Veritabanınızın hangi alanlarını tek bir tıklamayla temizleyeceğinizi seçmenize olanak tanıyan, kullanıcı dostu bir ayarlar ekranı vardır.

Eklenti ayrıca veritabanı verilerini kaldırmak için WordPress silme işlevini kullanır, bu da kazara veri kaybı olmamasını sağlamaya yardımcı olur.

6. Formidable Forms

Formidable Forms
Formidable Forms

Formidable Forms, ilişkisel bir veritabanı eklentisi ve piyasadaki en gelişmiş WordPress form oluşturucusudur.

Bu eklenti ile ön uç formlar aracılığıyla veri yükleyebilir ve toplayabilir, ardından bu verileri web sitenizde çeşitli şekillerde görüntüleyebilirsiniz.

Plus planında bulunan Müthiş Görünümler eklentisi, verileri bir ızgara, tablo, takvim ve diğer biçimlerde görüntülemenize olanak tanır. Bu, bir iş panosu oluşturmak , emlak listelerini göstermek, kayıtlı kullanıcıları görüntülemek ve daha fazlası için kullanışlıdır.

Formidable Forms
Formidable Forms

Eklenti ile oluşturduğunuz formlar aracılığıyla gönderilen tüm veriler otomatik olarak WordPress veritabanınıza gider. Ardından, verilerinizi sıralamak, filtrelemek ve aramak için arka uç arayüzünü kullanabilirsiniz.

Ayrıca kullanıcıların resimleri, blog gönderilerini ve diğer veri biçimlerini yüklemesine izin verebilirsiniz.

Formidable Forms, gelişmiş Görünümler eklentisiyle WordPress için bir ön uç veritabanı oluşturmanıza olanak tanır.

7. Easy Username Updater

Easy Username Updater
Easy Username Updater

Kolay Kullanıcı Adı Güncelleyici, WordPress kullanıcı adınızı değiştirmeyi kolaylaştıran ücretsiz bir eklentidir.

WordPress, kullanıcı profilinizden tam adınızı değiştirmenizi kolaylaştırır. Ancak, kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, veritabanınızda değişiklik yapmak için phpMyAdmin gibi bir araç kullanmanız gerekir.

Bu eklenti işlemi basitleştirir ve kullanıcı adınızı ve diğer kullanıcıların kullanıcı adlarını doğrudan WordPress yönetici panelinizden değiştirmenize olanak tanır.

8. JetPack Yedekleme (VaultPress)

JetPack Yedekleme (VaultPress)
JetPack Yedekleme (VaultPress)

JetPack Backup, WordPress’in arkasındaki şirket olan Automattic’in popüler bir WordPress yedekleme eklentisidir. Başlangıçta VaultPress olarak piyasaya sürüldü, ancak yeniden başlatıldı ve Jetpack Backup olarak yeniden tasarlandı.

Eklenti, web sitenizi yavaşlatmadan günlük otomatik yedeklemeler sunar. Bu yedeklemeler ayrıca tam bir WordPress veritabanı yedeklemesi içerir.

Bu yedekleme çözümü aynı zamanda WooCommerce mağaza sahiplerine yöneliktir, bu nedenle siparişiniz ve müşteri verileriniz her zaman güvendedir.

Yedeklemelerin ötesinde, tek bir tıklama ile tüm sitenizi bir önceki sürüme geri yükleyebilirsiniz.

9. TablePress

TablePress
TablePress

TablePress , verilerinizi görüntülemek için kullanabileceğiniz en iyi WordPress tablo eklentilerinden biridir.

Eklenti, herhangi bir kod yazmadan güzel tablolar oluşturmayı kolaylaştırır. Sayfalandırma, filtreleme, sıralama ve daha fazlası gibi tablolarınızı daha etkileşimli hale getiren benzersiz özellikler vardır.

TablePress
TablePress

Mevcut tabloları CSV, Excel, HTML ve JSON biçiminde içe ve dışa aktarabilirsiniz. Bu, tablolarınızı başka bir tablo eklentisinden taşımayı kolaylaştırır.

TablePress, tüm tablo verilerini WordPress veritabanınızda saklar.

10. SearchWP

SearchWP
SearchWP

SearchWP, en iyi WordPress arama eklentisidir ve WordPress aramasını iyileştirmeyi kolaylaştırır.

Eklenti, web sitenizin arama algoritması üzerinde tam kontrol sağlar, böylece içeriğin WordPress arama sonuçlarınızda nasıl sıralanmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Kendi arama dizinini depolamak ve sürdürmek için kendi özel WordPress veritabanını oluşturur.

SearchWP
SearchWP

Bu, içeriğinizi iyileştirebilmeniz ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturabilmeniz için arama verilerinize erişebileceğiniz anlamına gelir.

11. Advanced WordPress Reset

Advanced WordPress Reset
Advanced WordPress Reset

Gelişmiş WordPress Sıfırlama yani Advanced WordPress Reset, WordPress veritabanınızı yeni bir WordPress kurulumu gibi orijinal durumuna sıfırlamanıza ve geri yüklemenize olanak tanır.

Ayrıca WordPress sitenizin yüklemeler klasörünü temizleme, tüm yorumları silme, tüm eklentileri kaldırma gibi belirli alanlarını sıfırlayabilirsiniz.

Bu, geliştiriciler ve serbest çalışanlar tarafından hazırlama web siteleri oluştururken veya test ederken sıklıkla kullanılan gerçekten güçlü bir eklentidir. Canlı bir web sitesinde kullanmak isteyeceğiniz bir eklenti olmayabilir.

12. wpDataTables

wpDataTables
wpDataTables

wpDataTables , WordPress’e görsel olarak çarpıcı tablolar eklemeyi kolaylaştıran birinci sınıf bir tablo eklentisidir.

Eklentinin kullanımı kolay bir tablo oluşturucusu vardır, böylece herhangi bir kod yazmadan zengin özelliklere sahip tablolar oluşturabilirsiniz.

Yıldız derecelendirmeleri eklemenize, farklı hücrelere stil vermenize, kısa kodlar eklemenize ve çok daha fazlasına olanak tanıyan özelliklerle donatılmıştır.

Ayrıca, WordPress veritabanındaki tabloların silinmesini önleyen ve tablolarınızı birden çok WordPress veritabanına bağlayabilen benzersiz özelliklere sahiptir.

WordPress Veritabanı Eklentileri Hakkında

Yukarıdaki liste, WordPress veritabanı eklentilerinin en popüler kullanım durumlarını içeriyor olsa da, neredeyse tüm WordPress eklentilerinin veritabanı ile etkileşime girdiğini vurgulamak önemlidir.

Bu nedenle, kullanım durumunu tam olarak anlamadan en iyi WordPress veritabanı eklenti listesi oluşturmak gerçekten imkansız.

Veritabanıyla etkileşime giren diğer bazı bonus WordPress eklentileri:

  • AIOSEO – 3 milyondan fazla site tarafından kullanılan en iyi WordPress SEO eklentisi. Web sitenizin SEO verilerini, tüm 404 hataları ve diğer faydalı bilgileri içeren WordPress veritabanında saklar.
  • SeedProd – WordPress için en iyi sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu. Herhangi bir kod olmadan özel WordPress temaları oluşturmanıza olanak tanır ve tüm veriler veritabanında saklanır.
  • HubSpot – WordPress’te bir iletişim veritabanı oluşturmanıza yardımcı olan en iyi WordPress CRM yazılımlarından biridir. WPForms ile iyi çalışır.
  • MonsterInsights – Google Analytics verilerinizi WordPress panonuza getiren en iyi WordPress analiz eklentisi.
  • MemberPress – yalnızca üyelere özel bir alan oluşturmanıza ve WordPress’te kurslar satmanıza olanak tanır. WordPress veritabanında bir üye dizini saklamanıza izin verir.
  • AffiliateWP – WordPress veritabanında ve kontrol panelinde bir ortak tavsiye programı oluşturmanıza ve yönetmenize izin veren en iyi WordPress bağlı kuruluş eklentisi.
  • Sugar Calendar – WordPress veritabanınızı bir takvim çözümü olarak kullanmanızı sağlayan basit ve hafif etkinlik yönetim sistemi.
  • WP Mail SMTP – WordPress siteniz tarafından gönderilen tüm e-postaların bir günlüğünü bir veritabanında saklar, böylece e-postaların gerçekten müşterilerinize teslim edildiğinden emin olabilirsiniz.

Bu, kullanmak isteyebileceğiniz WordPress veritabanıyla etkileşime giren hızlı bir bonus eklenti listesidir.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.