En iyi 5 Ücretsiz Proxy Sunucuları ✔️ 2023

Proxy sunucusu, kimliğinizi internet üzerinde gizlemenize yardımcı olur. Şüpheli web sitelerine erişmek, ülkenizdeki veya ofis/okul ağınızdaki internet sansürünü geçmek isteyebilirsiniz o halde erişiminizde bir proxy sitesi olması önemlidir.

En İyi Ücretsiz Proxy Sunucusu
En İyi Ücretsiz Proxy Sunucusu

Proxy, IP’nizi gizlediği ve sitelerin engelini kaldırdığı için VPN’in yerine kullanılmaz. Oturum açma veya ödeme gerektiren siteleri ziyaret etmek için proxy kullanmayın. Bu durumda, bir VPN kullanın.

2022 İçin En İyi Ücretsiz Proxy Sunucuları

İnternet ücretsiz proxy web siteleri ile doludur. Bazıları oldukça kullanışlı ve güvenlidir, diğerleri rahatsız edici reklamlarla doldurulur ve hatta çok azı kullanıcıları gözetlemeye çalışır. İşte web sitelerini anonim olarak ziyaret etmek için kullanmanız gereken en iyi ücretsiz proxy’lerin seçilmiş bir listesi.

1. ProxySite

ProxySite
ProxySite

PorxySite uzun yıllardır popüler bir proxy web sitesi olmuştur ve 2022’de de öyle olmaya devam ediyor. Web sitesi basit bir ara yüze sahiptir ve üst kısımda web sitesi URL’sini girebileceğiniz ve anonim olarak ziyaret edebileceğiniz bir metin kutusu bulunur.

Sorun şu ki, ana sayfada çok fazla reklam var. İyi tarafından bakarsak, web sitesi aralarından seçim yapabileceğiniz ABD ve AB’den bir dizi proxy sunucusu sunuyor.

ProxySite’ın ana sayfasında Facebook, Youtube, Reddit gibi popüler sosyal medya platformları için kısayollar da bulunuyor. Proxysite’ın öne çıkan özelliği, bağlantı ayarlarını doğrudan web sitesi ayarlarından değiştirebilmenizdir.

2. Hide.me

Hide.me
Hide.me

Hide.me, kullanıcıların IP adreslerini gizlemeleri ve internet sansürünü geçmeleri için başka bir en iyi ücretsiz proxy sunucusudur. Ancak, Hide.me öncelikle VPN hizmetine odaklanmıştır.

Sonuç olarak, ücretsiz proxy aracı “VPN uygulamaları” bölümünün altındadır; ücretsiz proxy sitelerinin aracı ana sayfalarında sunduğunu belirtmek gerekir.

Aynı zamanda, ücretsiz çevrimiçi proxy web sitesi, kullanıcıların hızlı bir şekilde bir proxy web sitesi açması için Google Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları sunar.

Hideme proxy özelliklerine gelen kullanıcılar üç konum seçebilir : Hollanda, Almanya ve ABD. Sunucu sayısı daha az olsa da, ücretsiz proxy sunucusu çerezleri etkinleştirme, URL’leri şifreleme, komut dosyalarını kaldırma vb. gibi ek seçeneklerle bunu telafi eder.

3. Kproxy

Kproxy
Kproxy

Kproxy; reklamsız, minimal ve karışık olmayan bir ara yüze sahiptir. Ayrıca, proxy web sitesinde Google Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları da bulunuyor.

Kproxy’nin aralarından seçim yapabileceğiniz ondan fazla sunucusu vardır ve kullanıcılar bir bağlantıyı gitmeden önce istediği proxy’leri tercih edebilir. Kproxy, diğerlerinden daha iyi ücretsiz proxy sunucusu gibi görünebilir ancak burada dikkat edilmesi gereken bir şey var.

Kproxy’nin sunucuları çoğu zaman çalışmayabilir. Birçok durumda, web sitesi “Lütfen tekrar deneyin” veya “Sunucu aşırı yüklenmesi” gibi hatalar veriyor ve kullanıcılardan pro sürümünü tercih etmelerini istiyor.

4. HideMyAss

HideMyAss
HideMyAss

Adından da anlaşılacağı gibi HideMyAss (HMA), kullanıcıların IP adreslerini gizlemelerini sağlayan başka bir ücretsiz proxy web sitesidir. Web sitesi, URL’yi Şifrelme, Çerezleri Devre Dışı Bırakma ve Komut Dosyalarını Kaldırma gibi özelliklerin yanı sıra farklı ülkelerden altı ücretsiz proxy sunucusu sunar.

HMA diğer ücretsiz proxy’lerden farklı olmasa da, web sitesi kullanıcıları bir sunucuyu açmadan önce veri toplama konusunda uyarır, bu da diğer tüm proxy web sitelerinin bahsetmediği bir şeydir.

HideMyAss ayrıca bir IP adres denetleyicisine sahiptir, ancak sayfa sunucumda hiçbir zaman çalışmamıştır. Ancak, proxy sunucuları beklentilere göre çalışıyor.

5. Hidester

Hidester
Hidester

Birden fazla ücretsiz proxy sunucusu arayan kullanıcılar Hidester’ı sevmeyebilir, çünkü yalnızca iki ücretsiz sunucuya sahiptir.

Ancak Hidester’ın, diğer web sitelerinin kullanıcıların ücretli bir aboneliğe sahip olmasını gerektirdiği birçok ek özelliği ücretsiz olarak sunduğunu fark edeceksiniz.

Web proxy’si dışında, kullanıcılar DNS sızıntı testini, tarayıcı için WEBRTC sızıntı testini ve birkaç tane testi kullanabilir. İnsanlar IP’lerini “IP’im nedir” altında da kontrol edebilirler.

Web proxy’sine geri dönen Hidester, kullanıcıların tarayıcı bağlantısını değiştirmesine izin verir ve çevrimiçi izleyicileri web sitesini farklı bir tarayıcıdan ziyaret ettiğinize inanmaya zorlar.

Proxy Sunucusu nedir?

Proxy sunucusu, istekte bulunduran bir kullanıcı ile internet arasında köprü görevi yapan bir yönlendirici veya bilgisayar sistemidir. Proxy sunucusu kullanırken, internet trafiği önce kullanıcının anonim kaldığından emin olmak için proxy’ye yönlendirilir.

Proxy Sunucusu neden kullanılır?

İnternette gezinmek için ücretsiz proxy sunucularını kullanmak bariz avantajlarla birlikte gelir. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Proxy sunucusu, internet ile sizin aranızda bir ağ geçidi olarak çalışır; Bu şekilde, sizi dışarıdaki kötü ve şüpheli tehlikelerden korur.
  • Tüm istekler bir proxy aracılığıyla yönlendirildiğinden, kimliğinizi anonim tutmaya yardımcı olur.
  • Proxy sunucuları coğrafi kısıtlamaları atlamak ve engellenen web sitelerine erişmek için de kullanılabilir.

VPN vs Proxy

VPN ve Proxy’de yaygın olan tek şey, her ikisinin de kullanıcının konumunu gizlemesidir. Ancak, yalnızca belirli bir uygulama veya tek bir web sitesi için IP’yi gizleyen bir proxy sunucusunun aksine, VPN tüm ağ bağlantısını gizler.

Proxy, IP’nizi gizlediği ve sitelerin engelini kaldırdığı için VPN’in yerini almaz. Giriş veya ödeme gerektiren siteleri ziyaret etmek için proxy kullanmayın. Bu durumda, bir VPN kullanın.

Ayrıca, bir VPN tünelleme ve şifreleme kullanır, böylece verileriniz aradaki üçüncü taraflar tarafından okunamaz, örneğin internet servis sağlayıcınız, yerel Wi-Fi operatörünüz veya meraklı hükümetiniz gibi.

Ne yazık ki, çoğu VPN bir ücretle gelir ve sistemin RAM’ini yeme eğilimindedir. Bu nedenle, ülkenizde engellenen bilgilere erişmek gibi önemsiz bir işiniz varsa, ücretsiz bir proxy web sitesi en iyi seçenektir.

Netflix için Proxy

‎Netflix için Proxy‎
‎Netflix için Proxy‎

Netflix’i kandırmak kolay değil. Ücretsiz bir Netflix proxy’si kullandığınızda, Netflix’in konumunuzu taklit ettiğinizi keşfetmesi uzun sürmez.

Bunun da ayrıca, ücretsiz proxy’ler tamamen güvenli olmadığından, Netflix hesabınıza ücretsiz bir proxy web sitesi altında giriş yapmanızı tavsiye etmem.

Ülkenizde engellenen Netflix içeriğini izlemek için kullanıcılar ExpressVPN, NordVPN gibi tanınmış bir VPN’i tercih etmelidir.

ThePirateBay proxy’si

Bahsedilen proxy web sitelerinin çoğu  torrent web sitelerine izin vermez. Bir torrent web sitesi açmak için ThePirateBay gibi proxy sunucusuna gitmelisiniz.

Önerilen İçerik: En iyi 5 DNS Sunucusu | En iyi DNS Sunucuları

ThePirateBay proxy’leri çalışmıyorsa, Google’da arayarak yeni proxy sunucuları arayabilirsiniz.

Ücretsiz Proxy Sunucuları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Anonim web proxy’si nedir?

Anonim web proxy’si, anonim istekler gönderen bilgisayar ile internetin geri kalanı arasında aracılık yapan bir proxy sunucusudur.

Sevdiğim TV şovlarını izlemek için bir web proxy’si kullanabilir miyim?

Proxy sunucu veya VPN kullanarak cihazınızın sanal coğrafi konumunu değiştirebilir ve TV şovlarını izleyebilirsiniz.

Ücretsiz bir web proxy’si ile hangi sitelere erişebilirim?

YouTube, Google, Reddit gibi engellenen sitelere erişmek için ücretsiz web proxy’sini kullanabilirsiniz. Ancak, web sitelerine giriş yapmak veya ödeme bilgilerini paylaşmak için ücretsiz bir proxy kullanmayın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın