Steam Deck'te Mutlaka Oynamanız Gereken En İyi 7 Oyun
En İyiler, Oyun

Steam Deck’te Oynamanız Gereken en iyi 7 Oyun ✔️ 2022

“Handheld Gaming PC – Valve’s Steam Deck” 25 Şubat’ta piyasaya sürüldü. Ancak, Steam Deck’in nakliyesi, lansmanından üç gün sonrasına kadar başlamadı. Bu arada, bu güzel makine parçasını eline alacak kadar şanslı olanlar için, Steam Deck’te hangi oyunu oynayacağınız muhtemelen akla gelen ilk soru olacaktır. Bu makalede, Steam Deck’inizde oynamanız gereken en iyi 7 oyunu paylaşacağız.

Steam Deck'te Oynamanız Gereken En İyi 7 Oyun

Steam Deck’te Oynamanız Gereken En İyi 7 Oyun

Cihaz Steam’in kütüphanesinde herhangi bir oyunu oynamak için pazarlandı. AMD tarafından tasarlanan özel bir APU ile gömülü olan Valve’ın, Steam Deck’i en yeni AAA oyunlarını el cihazında çalıştırma özelliğine sahip. Aynı zamanda, cihaz Steam’in kütüphanesindeki herhangi bir oyunu oynamak için pazarlanıyor ve bu da bizi şu soruya götürüyor, Steam Deck’te ilk olarak hangi oyunu oynayacağım?

Steam Deck için oynanması gereken en iyi 7 oyun

Steam Deck'te Mutlaka Oynamanız Gereken En İyi 7 Oyun
Steam Deck’te Mutlaka Oynamanız Gereken En İyi 7 Oyun

1. Hades

Listeye cesaret verici bir isimle başlamaktan daha iyi ne olabilir? Bir video oyununda ilk Hugo ödülünü kazanan Hades, yeni Steam Deck’inizle oyun oynamaya başlamak için mükemmel bir oyun olacaktır. Bilmeyenler için, her ne kadar çoğu oyuncu hades’e aşina olmasa da Hades, oyuncuların ölüm tanrısından kaçmasına ve Yunan yeraltı dünyasından çıkış yapmasına odaklanan haydut benzeri bir zindan gezgin oyunudur. Hades Steam Deck’te oynanması gereken oyunlar listenizin başında yer almalıdır.

2. Fall Guys

Fall Guys’ın piyasaya sürülmesinden bu yana getirdiği mutluluğu kim bilmez ki? Bu çok oyunculu oyun, Steam Deck’inizi iyi bir şekilde kullanmanın harika bir yoludur. İster seyahat edin ister evinizde olun, her yerde tadını çıkarabileceğiniz oyunlardan biri olan Steam Deck’teki yepyeni Fall Guys oyununu mutlaka oynanmalısınız.  Aynı zamanda Fall Guys, Valve’ın el oyun cihazında oynanacak oyunların uyumsuz listesinde yer almaya devam ediyor. Ancak bu, oyunun Steam’in el bilgisayarında çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

3. Psychonauts 2

Psychonauts 2, Steam Deck’te mutlaka oynanması gereken bir başka harika oyundur. Psychonauts 2, hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından sevilen üçüncü şahıs tek oyunculu bir oyundur. Önceki versiyon Psychonauts gibi performans gösteren Psychonauts 2, ilk oyunda eksik olan birçok öğeyi temel alıyor. Psychonauts 2’nin, Steam Deck’te kusursuz bir şekilde çalışması da onaylandı. Bununla birlikte, Psychonauts 2’nin oynanışı Steam Deck sahipleri için olmazsa olmaz bir deneyim olacaktır.

4. Among Us

Muhtemelen listede bunun olacağını tahmin ettiniz. Kim Steam Deck’inde “Among Us” oynamak istemez ki? Steam Deck’teki kadro ile harika bir ‘Among Us’ oyununun tadını çıkarma fikri bizi de cezbetti! Arkadaşlarınızla birlikte bir parti düzenlemek yerine yeni Steam Deck ile Among Us oyununu oynama fikri kulağa çok daha eğlenceli geliyor.

5. Street Fighter V

Uzun süredir devam eden Street Fighter serisinin en son oyunu olan Street Fighter V, Valve’in yaklaşmakta olan taşınabilir oyun cihazında oynamak için harika bir oyun. Dahası, hareket halindeyken veya evinizin konforunda Street Fighter V oynama şansı, serinin hayranları için kesinlikle kulağa hoş geliyor. Street Fighter V’nin Steam Deck’te çalışıp çalışmayacağını merak edenler için Valve, Twitter’da Street Fighter V’in Steam Deck’te çalıştığını gösteren bir oyun videosu yayınladı.

6. The Witcher 3: Wild Hunt

Klasik Witcher oyununu Steam Deck’te oynamayı kim istemez ki! The Witcher 3: Wild Hunt, Steam Deck’te oynanması gereken bir başka oyun deneyimidir. Oyun 2015’te ortaya çıktı ve hala tüm zamanların en iyi oyunlarından biri. Oyun oynamak için en iyi oyunlardan biri olarak kabul ediliyor. Bu kadar güçlü bir hikaye ile The Witcher 3: Wild Hunt’ın oynamak muhteşem bir deneyimdir. Bu arada, Witcher dünyasını Steam Deck’te istediğiniz yerde deneyimlemek, Switch’ten daha iyi grafiklere sahip olmak tamamen farklı bir deneyim olacaktır.

7. Sable

Sable, şaşırtıcı bir şekilde savaş ya da set hikayesi olmayan açık bir dünya oyunudur. Oyuncular açık dünyada dolaşmaya ve klanına geri dönmesine yardımcı olacak uygun bir maske arayışında olan Sable’yi kontrol etmeye başlarlar. Bu arada Sable, oyuncunun kıyafetlerini, hoverbike’larını ve maskelerini özelleştirmeyi sunuyor. Sable’ın üstün olduğu yer, oyunun görsel çekiciliğidir. Sable, her yerinde yepyeni unsurlar bulunan güzel bir eserdir; oyun, Steam Deck’te oynanması gereken oyunlardan biridir.

Özetle Steam Deck’te oynanacak oyunlar:

Steam Deck’inizde oynamanız gereken en iyi 7 oyunun sonuna geldik. Valve’ın el oyun cihazında oynanacak birçok iyi oyun olsa da, bunlar bizim seçeneklerimiz. Bu arada Death Stranding, Ghostrunner, It Takes Two, NFL Madden 22, Battlefield, Subnautica gibi oyunların yanı sıra daha birçok oyunu hayatın her anında oynayabilecek olmak muhteşem.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.