nintendo switch oyunları
En İyiler, Nintendo, Oyun

2022’de Çıkacak En İyi 10 Nintendo Switch Oyunu ✔️

Nintendo Switch’in piyasaya sürülmesinden bu yana beş yıl geçti, hala dün çıkmış gibi geliyor. 2022’de en büyük oyun sürümlerinden bazılarına tanık olacağımız için bu yıl oyun konsolu almak için harika bir zaman. İşte bu yüzden en çok beklenen ve en iyi Nintendo Switch oyunlarından bazılarının bir listesini derledik.

Yakında Çıkacak Olan Switch Games
Yakında Çıkacak Olan Switch Games

Nintendo, piyasaya sürülmeden birkaç ay öncesine kadar oyunları duyurmama alışkanlığı var. Buda, bu yıl çıkabilecek daha fazla sürpriz oyuna sahip olabileceğimiz anlamına geliyor. Bazı büyük Nintendo Switch oyunlarının kesin bir çıkış tarihi yok, ancak bu yıl piyasaya sürülme beklentisi fazla.

Yakında Çıkacak Olan En İyi Nintendo Switch Oyunları

Switch oyunlarının hayranıysanız, en iyi Nintendo Switch emülatörleri için kılavuzumuza göz atın. Lafı fazla uzatmadan, yakında çıkacak en iyi Nintendo Switch oyunları listesi burada.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel

The Legend of Zelda
The Legend of Zelda

Yayın tarihi: 2022

‘The Legend of Zelda: Breath Of The Wild’ devam oyunu Nintendo Switch için en çok beklenen oyunudur. İlk oyun bu jenerasyonun en iyi AAA oyunlarından biriydi. Devam filmi, bize oyun hakkında sevdiğimiz şeylerden daha fazlasını verecek.

Oyun bizi Hyrule’a geri götürecek, Link ve Zelda’nın hikayesini takip edeceğiz. En önemli fark, Hyrule’un artık gökyüzünde asılı olması ve Link’in keşfetmesi için Hyrule’un adalara ayrılması olacaktır. Link ayrıca yeni güçlere ve yeteneklere de erişebilecek.

Bayonetta 3

Bayonetta 3
Bayonetta 3

Yayın tarihi: 2022

‘Bayonetta’ serisinin hayranları Nintendo’nun yeni bir haber duyurduğunda çok sevindiler. ‘Bayonetta 3’, tıpkı önceki nesiller gibi aksiyon dolu bir oyun olacak. Oyun, göksel düşmanlarına karşı mücadelesinde büyüleyici baştankara karakteri Bayonetta’yı takip edecek.

Oyun, savaş ve hikaye anlatımı açısından Devil May Cry serisine çok benzer. Hayranları sekiz yılı aşkın bir süredir Bayonetta 2’nin devamını beklediği için çok beklenen Nintendo Switch oyunudur.

Metroid Prime 4

Metroid Prime 4
Metroid Prime 4

Çıkış tarihi: Yakında

Nintendo, 2017’de ‘Metroid Prime 4’ ile dalga geçti, ancak o zamandan beri oyun hakkında çok fazla şey duymadık. Oyun ilk olarak Bandai Namco Studios tarafından geliştirildi ve daha sonra Retro Studios altında geliştirmeye yeniden başladı. Bu stüdyo, orijinal Metroid üçlemesini yapanla aynı.

Oyun stüdyoları arasındaki geçiş, yaklaşan bu Metroid oyununun çıkış tarihini etkileyecektir. Metroid Prime 4 büyük olasılıkla 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Splatoon 3

Splatoon 3
Splatoon 3

Çıkış tarihi: 2022

‘Splatoon 3’, Nintendo tarafından geliştirilen ve yayınlanan üçüncü şahıs nişancı switch oyunudur. Splatoon serisi, bu türe benzersiz bir şekilde sahip olması nedeniyle hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından oldukça iyi karşılandı. Oyun, tıpkı öncekiler gibi rekabetçi, çevrimiçi, çok oyunculu ve hikaye odaklı bir moda sahip olacak.

Yeni oyunda ayrıca Inklings tarafından doldurulan bir şehir haritası da yer alacak. Ayrıca dönüş 4v4 Turf War modu kilidini açmak için yeni ekipmanlar olacak.

Kirby and the Forgotten Land

Kirby and the Forgotten Land
Kirby and the Forgotten Land

Çıkış tarihi: Mart 2022

‘Kirby and the Forgotten Land’, baş karakterin maceralarını takip edeceğimiz yaklaşmakta olan bir açık dünya macera oyunudur. Oyun, Kirby’nin macerasını Super Mario Odyssey’e benzer bir açık dünya ortamında takip edecek.

Kirby sayesinde oyuncular herhangi bir düşmanın kontrolünü ele alabilecek ve yeteneğini kendi lehlerine kullanabilecekler. Bu oyun mekaniği sürekli değişen bir deneyim sağlayacaktır. Oyun Super Mario Odyssey’in yarısı kadar bile iyiyse mutlaka satın alınması gereken bir oyun olacaktır.

Nintendo Switch Sports

Nintendo Switch Sports
Nintendo Switch Sports

Çıkış tarihi: Mayıs 2022

‘Nintendo Switch Sports’, popüler Wii Sports oyununun devamıdır. Oyun tenis, bowling, voleybol, futbol ve badminton gibi popüler sporlara odaklanacak. Ayrıca bu yıl içinde piyasaya sürülecek bir golf güncellemesi de var.

Oyun, aileniz ve arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabilmeniz için yerel ve çevrimiçi çok oyunculu modlara sahip olacaktır. Ayrıca Nintendo’nun Ring FIT Adventure’ı gibi bacak kayışından da faydalanabilir.

Fire Emblem Warriors: Three Hopes

Fire Emblem Warriors: Three Hopes
Fire Emblem Warriors: Three Hopes

Çıkış tarihi: Haziran 2022

‘Fire Emblem Warriors: Three Hopes’, sevilen Fire Emblem serisinin bir başka versiyonudur. Oyun, Fire Emblem Warriors’ın (2017) devamıdır ve Fire Emblem: Three Houses (2019) dünyasında geçiyor.

Diğer Fire Emblem video oyunlarının aksine, bu sıra tabanlı bir strateji oyunu olmayacak. Daha hızlı tempolu savaş ile odaklı bir oyundur. Oyun Dynasty savaşçılarına çok benziyor ve oyuncular üç farklı karakteri kontrol edecek.

Xenoblade Chronicles 3

Xenoblade Chronicles 3
Xenoblade Chronicles 3

Çıkış tarihi: Eylül 2022

‘Xenoblade Chronicles 3’, Chronicles üçlemesini tamamlayacak bir Nintendo Switch oyunudur. Oyunda Noah ve Mio olmak üzere iki kahraman ve diğer birkaç yan karakter yer alacak. Oyuncular savaşacak canavarlar ve tanışacak karakterlerle dolu geniş bir açık dünya görmeyi bekleyebilirler.

Bir savaş sırasında geçen oyun, her iki taraftan da derin anlatım hikayelerine sahiptir. Oynanış açısından, öncekilere benzer RPG tarzı dövüşler bekleyebilirsiniz.

Sonic Frontiers

Sonic Frontiers
Sonic Frontiers

Çıkış tarihi: 2022 Yazı

Sega, Nintendo Switch de dahil olmak üzere tüm platformlara gelen bir Sonic oyunu hakkında bir teaser ile eski hayranlarını şaşırttı. Oyun, Sonic hayranlarının yıllardır beklediği bir açık dünya platform oyunudur. Oyun 2022 yazında piyasaya sürülecek bu nedenle Noel istek listenizi buna göre ayarlayın.

İkonik Sonic roll ile açık bir alanda koştuğunu hayal edin. Yaklaşan oyun nintendo switch’e özel değil, bu yüzden hiçbir şeyi kaçırma konusunda endişelenmeyin.

Mario + Rabbids Sparks Of Hope

Mario + Rabbids Sparks Of Hope
Mario + Rabbids Sparks Of Hope

Yayın tarihi: 2022

‘Mario + Rabbids’, Nintendo ve Ubisoft arasındaki işbirliği sürpriz oldu. Devam filmi Mario + Rabbids Sparks Of Hope bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Nintendo ve Ubisoft IP arasında geçen eğlenceli ve macera dolu strateji oyunudur.

Devam filmi Mantar krallığından hareket eden, kahramanlarımızı uzaya ve yeni gezegenlere götürür. Oyunda bu konumlar için açık dünya keşfi de yer alacak. Kahramanlarımız ayrıca Cursa adında yeni bir galaksiler arası tehditle karşı karşıya kalacaklar.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.