idm alternatifleri
En İyiler, Önerilen

En İyi ve Ücretsiz IDM Alternatifleri Listesi

IDM olarak da bilinen İnternet İndirme yöneticisi gibi İndirme Yöneticileri, Google Chrome veya Firefox gibi tarayıcılarla birlikte gelen yerel indirme yöneticilerine kıyasla internetten daha hızlı şekilde dosya indirme yeteneğine sahiptir. Bu listede sizler için en iyi ve en hızlı internet download manager yani IDM alternatiflerini sunacağız…

idm alternatifleri
idm alternatifleri

İndirme yöneticileri, ağınızda sahip olabileceğiniz tam bant genişliğini kanalize ederek ve içeriği tam hızda indirmek için bunu kullanarak dosya indirme işlemini sağlar.

Internet Download Manager, indirmeyi parçalara bölerek ve bu parçaları tek tek indirerek hızlı dosya indirme imkanı sunar.

IDM Kesinlikle bilinen en iyi yöneticilerden biri ve muhtemelen açık ara en ünlüsü. Ancak, yazılımın özel bir şey yapmadığını ve IDM kadar iyi iş çıkaran pek çok alternatifin olduğunu unutmayın. Çoğu zaman, bu indirme yöneticilerini indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Bu listede IDM için bir dizi farklı alternatife bakacağız ve bunlar Windows, macOS veya seçtiğiniz herhangi bir Linux dağıtımında çalışacak olanlar olacak. Hemen listeye başlayalım.

1. Motrix

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Motrix

 

 

Motrix, torrent indirmeleri, Chrome gibi tarayıcılar için uzantı desteği ve Firefox’un sahte kullanıcı aracısı değiştirme gibi özelliklere sahip mevcut en iyi indirme yöneticilerinden biridir. Açık farkla en minimalist UI ve UX’e sahip olan indirme yöneticisinin inanılmaz özellik setleri var.

İlk bakışta, uygulama ilk olarak Linux ve macOS için tasarlanmış gibi görünüyor ve yerel olarak Apple M1 Silicon‘u destekliyor. Dokunmatik çubuklu bir MacBook‘unuz varsa, Motrix, indirmeleri doğrudan dokunmatik çubuktan kontrol etmeniz için birden çok seçenek sunacaktır.

Bu IDM alternatifi resmi uzantıyı kullanarak web tarayıcısından indirmeleri yakalayabilir.

Tür: Açık Kaynak; Açık Kaynak

Platformlar: Windows, macOS ve Linux

2. Persepolis Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Persepolis Download Manager

Açık kaynaklı yazılımlara karşı bir ilgim var ve bu kesinlikle diğer seçeneklere kıyasla kişisel olarak daha iyi bir indirme yöneticisi olduğuna inandığım bir IDM alternatifi. Persepolis bir dizi farklı platform için mevcuttur ve hepsinde harika çalışır!

Özellikler söz konusu olduğunda, liste oldukça kabarıktır ve arkasında bir topluluk olduğu için günlük olarak kullanarak hayatınızı kolaylaştıran birçok özelliğe sahiptir.

Örneğin, Persepolis, Mozilla Firefox ve Google Chrome için Persepolis uzantılarıyla iyi bir şekilde entegre olabilir. Bu, videoları mevcut tüm kalite seçeneklerinde indirmenize izin verir.

Bunun dışında, yazılımın işletim sisteminizden otomatik olarak algılayabileceği Zamanlanmış İndirmeler ve proxy‘niz aracılığıyla indirmeler gibi özelliklere sahipsiniz.

Persepolis iyi bir IDM ve dosya indirici olsa da arayüzü biraz rahatsız edici olabilir. Direkt olarak torrent indirmelerine de imkan sağlamıyor oluşu bir eksi. Fakat genel olarak baktığınızda internetten video indirmek istediğinizde işinize yarayacak harika bir dosya indirici program.

Tür: Açık Kaynak; Özgür

Platformlar: Windows, macOS, Linux ve BSD (FreeBSD ve OpenBSD)

3. Free Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Free Download Manager

Free Download Manager tamamen ücretsizdir ve aynı zamanda internette sıkça rastlayabileceğiniz popüler IDM alternatiflerinden biridir.

Yazılım ayrıca 2.5 ile 3.0.852 arasındaki sürümler için açık kaynaktı, şu anda web sitesi yazılımın açık kaynak olduğunu ve GPL lisansına kadar dağıtılacağını iddia ediyor ancak kaynak koduna bakacak hiçbir yer yok. Açık kaynak olduğu iddia edilen bir IDM alternatifi olması tartışmalara yol açmıyor değil.

Bunun dışında, Free Download Manager çok sayıda özellikle birlikte gelir ve Android‘de de çalışan birkaç indirme yöneticisinden biridir.

Özellikler, video dosyalarını tamamen indirmeden önce önizleme ile birlikte torrent dosyalarını ve mıknatıs bağlantılarını kullanarak torrent indirme desteği içerir. Ayrıca, bozuk indirmelerin kurtarılmasını da destekler. Bu son derece önemli bir özellik.

Ayrıca, bir indirmeye atanan bant genişliğini tercihlerinize göre manuel veya otomatik olarak ayarlayabileceksiniz. Kullanıcı arayüzünün kullanımı ve anlaşılması da basittir. Kesinlikle IDM’ye alternatif olarak en iyi ücretsiz indirme yöneticilerinden biri.

Tür: Ücretsiz, Ücretsiz

Platformlar: Windows, macOS, Linux ve Android

4. uGet Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
uGet Download Manager

uGet’i indirmek için resmi web sitesini ziyaret ettiğinizde, 1 Numaralı Açık Kaynak İndirme Yöneticisi olduğunu iddia ediyor. “1 numara” iddiasının doğruluğundan emin olamasak da, iyi bir indirme yöneticisi için gerekli tüm özelliklere sahip.

FDM’nin gözden kaçırdığı BSD üzerinde çalışır ve ayrıca Android için bir sürümü mevcuttur. Ayrıca, torrent indirme desteği gibi tüm özellikleri destekler, tarayıcınızın yerel indirme yöneticisini değiştirir.

Bununla birlikte, YouTube’dan ve diğer bazı video web sitelerinden video indirmek için de kullanabilirsiniz.

Ayrıca FTP desteği ile birlikte gelir, böylece bir FTP sunucusuna bağlanabilir ve dosyaları doğrudan uGet‘te yerleşik FTP tarayıcısından yönetebilirsiniz. Bu, FileZilla gibi ekstra bir indirme yöneticisine olan ihtiyacın yerini alabilir.

Tür: Açık Kaynak, Ücretsiz

Platformlar: Windows, macOS, Linux, BSD ve Android

5. FireDM

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
FireDM

FireDM, Windows ve Linux’ta Internet Download Manager’ın yerini alabilecek tamamen açık kaynaklı bir indirme yöneticisidir. Programı, YouTube ve Vimeo gibi sitelerden genel dosya ve videoları indirmek için kullanabilirsiniz.

Diğer IDM alternatifleriyle karşılaştırıldığında, FireDM birçok özelliği bir araya getirir. Her şeyden önce, çoklu bağlantı ve yüksek hızlı indirmeleri tamamen destekler.

Otomatik dosya segmentasyonu, özgeçmiş desteği ve video altyazı indirme desteği sayesinde her gün etkileyici bir Kullanıcı Deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ek özellikler arasında proxy desteği, GUI teması, düzenli güncellemeler, indirme hızı sınırlayıcı ve kabuk komut desteği bulunur.

Tür: Açık Kaynak, Ücretsiz

Platformlar: Windows, Linux

6. Folx

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Folx

Folx, özellikle özel bir macOS uygulamasına ihtiyacınız varsa, IDM’ye başka bir alternatiftir. Birden fazla indirmeyi maksimum performansla yönetme konusunda harika bir iş çıkarır. MacOS için tercih edilebilecek en iyi IDM alternatifi ve indirme yöneticilerinden biridir.

Apple Silicon için yerel desteği sayesinde, pili tüketmeden en iyi hızlarda dosya indirebilirsiniz.

Folx birinci sınıf bir araçtır ve buna bağlı olarak bazı özellikler için ödeme yapmanız gerekir. Örneğin, ücretsiz sürüm, indirmeye devam etme, birden çok indirme yuvası gibi temel özellikler sunsa da, çoklu iş parçacığı indirme, indirme zamanlaması ve torrent desteği gibi ekstra özellikler için ödeme yapmanız gerekir.

İşin iyi yanı, Folx Download Manager macOS ile çok iyi entegre oluyor. Hatalar veya bozuk indirmeler hakkında endişelenmenize gerek yok.

Tür: Ücretsiz

Platformlar: macOS

7. Xtreme Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Xtreme Download Manager

Xtreme Download Manager, çok platformlu başka bir IDM alternatifidir. İndirme hızlarınızı her gün etkileyici olan %500’e kadar artırdığını iddia ediyor. Ayrıca özgeçmiş desteği ve tarayıcı entegrasyonu gibi tüm temel özellikleri içerir.

İndirme kategorizasyonu da XDM paketindeki harika bir özelliktir. İndirilen tüm dosyaları uygun kategorilerde bulabilirsiniz. Yazılım çok fazla kaynak kullanmasa da, kullanıcı arayüzü çoğu durumda oldukça güvenilirdir.

Herhangi bir ücret ödemeniz gerekmediğini düşünürsek, Xtreme Download Manager, Internet Download Manager satın almak istemiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bir seçenektir.

Tür: Ücretsiz

Platformlar: Windows, macOS, Linux

8. DownThemAll

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Down Them All

DownThemAll, şimdiye kadar bahsettiğim diğer indirme yöneticilerinden farklı bir İnternet indirme yöneticisidir. Chrome, Firefox ve Opera dahil olmak üzere web tarayıcılarınıza gelişmiş indirme seçenekleri getirir. Yüklendikten sonra indirme işlerinizi her zamankinden daha kolay hale getirebilir.

Örneğin, içerik menüsünden dosyaları indirebilirsiniz. İndirmelerin toplam hızını düzenlemek için seçenekler de vardır. Geleneksel yoldan gitmek istiyorsanız, hızlı bir şekilde URL’yi girebilir ve dosyayı indirebilirsiniz.

DownThemAll, kendi başına indirme hızını artırmaz. Ancak etkileyici bir dizi indirme yönetimi seçeneğine ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz.

Tür: Ücretsiz

Platformlar: Firefox, Chrome, Opera

9. Turbo Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Turbo Download Manager

Turbo Download Manager, açık kaynak dünyasından bir başka popüler IDM alternatifidir. İndirmeleri birden çok iş parçacığına bölerek hızlandırmanıza olanak tanır. Ve aynı anda istediğiniz kadar indirme görevi çalıştırabilirsiniz.

Bu listedeki diğer ürünlerden farklı olarak Turbo Download Manager, kapsamlı bir Kullanıcı Arayüzüne sahip değildir. Pencerede sadece birkaç simge bulabilirsiniz. Ancak, minimal Kullanıcı Arayüzü ile ilgileniyorsanız, bu indirme yöneticisinin sunduklarına bayılacaksınız.

Turbo Download Manager’ı Android dahil olmak üzere birden fazla platformda ve web tarayıcısında kullanabilmeniz de mümkündür.

Tür: Açık Kaynak, Ücretsiz

Platformlar: Windows, macOS, Linux, Android

10. Ninja Download Manager

2022'de Dosyaları Daha Hızlı İndirmek için En İyi Ücretsiz IDM Alternatifleri
Ninja Download Manager

Ninja Download Manager, Windows ve macOS için ücretsiz bir sürüm sunan tescilli bir indirme yöneticisidir. Ücretsiz sürüm oldukça basit olsa da, Pro sürüm bazı benzersiz özellikler içerir. NDM’yi web tarayıcılarınızla da entegre edebilirsiniz.

NDM, birden çok bağlantı kullanarak indirme hızlarını 20 kat artırdığını iddia ediyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, indirmeleri devam ettirme seçeneği neredeyse her zaman çalışır. Ayrıca, hem Windows hem de macOS’ta, sürükle ve bırak indirmeleri ve zamanlama gibi bazı kullanışlı özellikler elde edersiniz.

Paketteki ek özellikler arasında bir parola yöneticisi, proxy desteği ve pano monitörü bulunur. Tüm bu seçenekler, ödemeniz gereken tutarı göz önünde bulundurduğunuzda harika.

Tür: Ücretsiz

Platformlar: Windows, macOS

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Mücahit Koca

2016 yılından bu yana teknoloji hakkında içerikler üretiyorum. Teknoloji ile iç içe yaşayan biriyim. İnternet aleminde dolaşırken rast geldiğim bazı içerikleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.