2022’de Oynanacak GTA Benzeri En İyi 15 Açık Dünya Oyunu
En İyiler, Önerilen, Oyun

En iyi GTA Benzeri 15 Oyun ✔️ Açık Dünya Oyunları ✔️ 2022

Video oyunlarında açık dünya ortamı genellikle oyuncuların her türlü aktiviteyi yapabileceği farklı bir evren gibi hissettirir. Ve şüphesiz, açık dünya oyunlarına değinince Grand Theft Auto serisi tartışmasız favoridir. Bu içerikte sizin için en iyi GTA benzeri oyunlar hakkında bir liste oluşturduk.

2022’de Oynanacak GTA Benzeri En İyi 15 Açık Dünya Oyunu
2022’de Oynanacak GTA Benzeri En İyi 15 Açık Dünya Oyunu

Grand Theft Auto serisinin son sürümü olan GTA 5, 2013 yılında çıktı. Tabii ki, milyonlarca oyuncu 2022’de hala GTA 5’in tadını çıkarıyor; dünyanın GTA 6 için pek umutsuz olduğu sayılmaz. Ne yazık ki, GTA 6 sızıntılarının yanı sıra, bir sonraki Grand Theft Auto başlığı hakkında resmi bir bilgimiz yok. Ancak, GTA 5’e ara vermek istiyorsanız birkaç harika açık dünya oyunu daha bulunmakta. Bu yazıda, GTA 5 gibi 2022’de oynayabileceğiniz en iyi 15 açık dünya oyunundan bahsettik.

GTA Benzeri En İyi 15 Açık Dünya Oyunu

1. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 kesinlikle 2022’de oynamanız gereken açık dünya oyunlarından biri. Grand Theft Auto hayranıysanız ve Red Dead Redemption 2 oynamadıysanız, bir başyapıtı kaçırıyorsunuz demektir. Red Dead Redemption 2, sizi dehşet içinde bırakacak bir video oyunudur.

Red Dead Redemption 2 dünyası devasadır, hikaye modunu takip ederek yapabileceğiniz birçok yan görev vardır. Detaylandırma ve etkileyici grafikler Red Dead Redemption 2’yi tüm zamanların efsanevi video oyunlarından biri haline getiriyor.

20. yüzyılın başlarında red dead redemption 2 setinin dünyasını keşfederken kayboluyorsunuz.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Microsoft Windows

İndir: Red Dead Redemption 2

2. Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima muhtemelen şimdiye kadar üretilen en iyi samuray oyunlarından biridir. Sucker Punch hikaye anlatımında inanılmaz bir iş çıkardı; Kahramanı Jin Sakai’nin hikayesi dokunaklı ve yürek ısıtan türden. Korkunç savaşlarla birlikte oyun PlayStation’daki en iyi oyunlardan biridir.

Ayrıca Ghost of Tsushima, en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak, oyunculara Tsushima adasının birçok yerini keşfetme seçeneği sunuyor. Samuray teçhizatını ve zırhını yükseltmenin yanı sıra yan görevleri tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak, Ghost of Tsushima, oyunun her sahnesi ekran görüntüsüne layık olan tartışmasız en güzel oyunlardan biridir.

Platform: PlayStation 4, PlayStation 5

İndir: Ghost of Tsushima

3. Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft’un Assassin’s Creed Valhalla’sı geçen yıl piyasaya sürüldü ve 2022’de oynayabileceğiniz en iyi açık dünya oyunlarından biri. Tabii ki, Assassin’s Creed Valhalla’nın zamanı ve ayarı GTA 5’e yakın değil; ancak, hala inanılmaz bir açık dünya oyunudur.

Adından da anlaşılacağı gibi, Assassin’s Creed Valhalla İskandinav mitolojisinden esinlenilmiştir. Diğer Assassin’s Creed Oyunları’na benzer şekilde, gizlilik Assassin’s Creed Valhalla’da önemli bir unsurdur. Assassin’s Creed Valhalla’nın güzel ve garip dünyasını keşfettiğinizde, bu oyunla ilgili her şeyin şaşırtıcı olduğunu fark edeceksiniz.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Microsoft Windows

İndir: Assassin’s Creed Valhalla

4. The Elder Scrolls V: Skyrim

En büyük ve en iyi açık dünya oyunlarından biri olan The Elder Scrolls V: Skyrim uzun süredir piyasada. Bir aksiyon RPG olan Skyrim, üçüncü şahıs veya birinci şahıs perspektifi üzerinden oynanabilir. Skyrim dünyası büyük bir dünyadır; oyun, Oblivion olaylarından 200 yıl sonra, Skyrim adlı en kuzeydeki Tamriel eyaletinde geçiyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim 2011 yılında piyasaya sürüldü ve hala büyük bir oyuncu sayısıyla büyük bir takipçi kitlesine sahip. Skyrim’in 2022’de oynanacak en iyi açık dünya oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Platform: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Nintendo Switch, Microsoft Windows

İndir: The Elder Scrolls V: Skyrim

5. Forza Horizon 5

Forza Horizon ve Forza Motorsport video oyunu endüstrisinde iki büyük isim; ancak, 2022’de Forza Horizon 5’in çıkmasıyla franchise daha da sıçradı. Forza Horizon 5, serbest dolaşım için güzel tasarlanmış bir açık dünyaya sahiptir; oyun Meksika’da geçiyor.

Herkes oyunun çıkması için heyecanlanırken, Forza Horizon 5 heyecanları karşıladı. Oyun Forza serisini tamamen başka bir seviyeye yükseltti. Güzel manzaralar, birden fazla arazi, canlı grafikler; Forza Horizon 5’in ne kadar güzel olduğundan bahsetmeye devam edilebilir, oyun kesinlikle 2022’de oynanacak en iyi açık dünya oyunlarından biri.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: Forza Horizon 5

6. The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, şimdiye kadar geliştirilen en iyi açık dünya RPG oyunlarından biridir. CD Projekt Red’in The Witcher 3’ü, Canavarlarla dolu bir dünyada Rivialı Geralt’ın hikayesine devam ediyor.

The Witcher 3 hakkındaki her şey, hikayesi, müziği ve karakterleri de dahil olmak üzere hayranlık uyandırıcı. Kısacası The Witcher 3 her anında sizi şaşırtacak bir dünya oyunu. Bu nedenle 2022’de bile PC ve konsollar için en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak kabul ediliyor.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: The Witcher 3: Wild Hunt

7. Riders Republic

2022’de oynanacak en iyi açık dünya spor oyunlarından biri olan Riders Republic, Ubisoft’un bir oyununun mücevheridir. Oyunda dört spor; dağ bisikleti, kayak, snowboard, wingsuit flying bulunuyor ve oyuncular tüm bu dört sporda birbirlerine karşı yarışabiliyorlar.

Riders Republic, çevrimiçi çok oyunculuda yarışmak için 64 oyuncuya kadar lobileri destekliyor. Ancak oyunun konsol sürümü sadece 20 oyuncuya kadar lobiyi destekliyor. Buna ek olarak, oyun ayrıca oyuncuların maksimum puan almak için mümkün olduğunca çok hile yapmaları gereken bir ‘hileler savaş arenasına’ sahiptir.

Riders Republic’in oynanışı ve oyunun grafikleri harika. Riders Republic’teki serbest dolaşımlı, güzel hazırlanmış bazı yerlere sahiptir; Tüm bunlar Riders Republic’i 2022’de arkadaşlarınızla oynamak için en iyi açık dünya oyunlarından biri haline getiriyor.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows

İndir: Riders Republic

8. Horizon Zero Dawn

Guerrilla Games’in bu mücevheri oyunu halen daha 2017’de piyasaya sürülen cazibeye sahip. Horizon Zero Dawn, 2022’de oynanacak en iyi açık dünya oyunlarından biri. Ayrıca Horizon Forbidden West adlı oyunun devamı da çıktı.

İlk oyunu oynamamış olanlar için Aloy’un hikayesini takip etmek ve Horizon Forbidden West’i tanımak için harika bir zaman.

Platform: PlayStation, Microsoft Windows

İndir: Horizon Zero Dawn

9. Days Gone

Kıyamet sonrası hayatta kalma açık dünya oyunu, gerçekten iyi bir hikaye anlatımı ile hikaye kıyamet sonrası Oregon’da geçiyor. Kahramanımız Deacon St. John hala hayatta olabilecek ölü karısını arıyor.

Days gone’un en çok öne çıktığı kısımları; zombiler, zombilerin uyarlanması ve zombi ordularının oynanışındır. Ayrıca, Days Gone muhtemelen bir video oyunu başlığında zombi ordularını tasvir eden en gerçekçi grafiklere sahip.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: Days Gone

10. Fallout 4

Kıyamet sonrası açık dünya ortamında geçen bir aksiyon rol yapma oyunu olan Fallout 4, serinin dördüncü oyunudur. Oyun PS4, Xbox One ve PC’de mevcuttur; ancak Fallout 4 crossplay oynamayı desteklemez.

Lansmandan sonra Fallout 4, eleştirmenlerden çok sayıda övgü ve olumlu yorum aldı. Oyun önceki Fallout 3 ve Fallout: New Vegas’a benzerken; Fallout 4 de farklı şeyler bulunuyor. Oyunda, birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açıları arasında geçiş yapma seçeneğini mevcut.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: Fallout 4

11. Far Cry 5

Ubisoft’un Far Cry 5’i, devrim niteliğindeki Far Cry 3’ten çok farklı değil. Oyun size benzersiz bir oyun mekaniği ile karanlık bir hikaye veriyor. Her zamanki gibi, ana hikayeyi takip edebilir veya yan görevleri yapabilirsiniz.

Far Cry 5’te, oyunun açık dünyasını keşfetmenin inanılmaz bir yolu olan yan görevlerin kilidi, oyunda farklı insanlarla konuşarak açılabiliyor. Watch Dogs 2’de olduğu gibi silahlarınızı ateşleyebilir yada gizlilikle devam edebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Android ve iOS’ta Oynayabileceğiniz En İyi 6 GTA Oyunu

Oyunda yeteri kadar savaş seçeneği ve ölümcül silahlar mevcut. Yani, oyun ürpertici yüzlerle birçok kült üyesini öldüreceğiniz aksiyon dolu bir açık dünya oyunu.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: Far Cry 5

12. Watch Dogs 2

İşte listemizde başka bir Watch Dog başlığı ile birlikteyiz. Dürüst olalım; Watch Dogs 1 oyuncular arasında sevilmedi. Ancak, Ubisoft ilk oyundan tüm geri bildirimleri aldı ve Watch Dogs 2’de ve ardından Watch Dogs Legion’da birçok şeyi geliştirdi.

Açık dünya oyunlarını seviyorsanız veya bilgisayar korsanlığına karşı bir sevginiz varsa, Watch Dogs 2 size göre bir oyundur. GTA gibi biraz aktivite, yan görevler ve birincil hedeflere sahip tipik bir açık dünya oyunudur.

Diğer Watch Dogs oyunları gibi, watch dogs 2’de de birinin konuşmasını dinleyebilir ve suç geçmişini görebilirsiniz. Bu şekilde, ana hikayeye kısa bir ara vermek için yan görevleri yapabilirsiniz.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

İndir: Watch Dogs 2

13. Saints Row 4

Saints Row serisinin dördüncü oyunu Volition tarafından geliştirilen bir aksiyon-macera oyunudur. GTA 5 gibi ciddi bir oyun arıyorsanız, Saints Row 4 size göre bir oyun değil. Volition’ın beyni, GTA 5’in olmadığı her şeydir, açık dünya yönü hariç elbette. Hikayenin yanı sıra, dövüş tarzı eğlenceli ve şey? Evet, aptalca.

Oyunun konusu şöyledir; bir çetenin süper güçler aldıktan sonra bir uzaylı istilasına karşı savaşması gerekir. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak için sürekli bir mücadele var. Evet, bu oyundaki şeylerin, en çılgın rüyalarınızdan daha çılgınca olduğunu biliyorum; ancak, 2022’de bile oynamaya değer kılan da budur.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, Linux

İndir: Saints Row 4 (PC)

14. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Kojima Productions’ın, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’i 2015 yılında piyasaya sürüldü. Metal Gear Solid V’in arkasında çok tanınmış bir video oyunu geliştiricisi olan Hideo Kojima vardı. Bu nedenle, 2022’de oynayabileceğiniz en iyi açık dünya gizli oyunlarından biri olması pek de şaşırtıcı değil.

Aksiyon dolu oynanışın yanı sıra Metal Gear Solid V harika bir hikayeyle gösteriş yapıyor. Bazen ara sahneler o kadar uzun sürüyor ki, film izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Metal Gear Solid V’teki farklı durumlara nasıl yaklaşmak istediğinizi seçebilmeniz için yeterli esneklik sağlıyor. Kısacası, şu anda oynamanız gereken GTA gibi en iyi açık dünya oyunlarından biridir.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows

İndir: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

15. Payday 2

Payday 2, GTA gibi sadece soygunlara odaklanan bir açık dünya oyunudur. Oyun, soygunun her adımını strateji haline getirmek için hırsızlıklar üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Oyun, soygunların gerçek dünyada nasıl gerçekleştiği hakkında fikir almak için mükemmel bir araç. Tabii ki, bu bilgiyi yasadışı bir şey yapmak için kullanmamanızı öneririm. Şaka yapıyorum, yapmayacağınızı biliyorum; oyuncular sadece oyunlarda kötü hareketler yaparlar.

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Linux

İndir: Payday 2 (PC)

En İyi Açık Dünya Oyunları

Evet, bunların hepsi 2022’de oynayabileceğiniz inanılmaz GTA benzeri Açık dünya oyunlarıydı. Uzun zamandır beklenen GTA 6 gelmeden önce bunlardan birini veya belki de hepsini deneyebilirsiniz. Bu listedeki çoğu oyun, bazı oyuncuları heyecanlandırmayacak olsa da; bu oyunların her biri benzersiz bir oyun ve hikaye ile yeni bir tat getiriyor. Ayrıca, okuyucularımızın bu güzellikleri denemelerini öneririz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[3 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.