Behance Üzerindeki En iyi Grafik Tasarımcılar ve Onların Yaptığı Tasarımlar

Behance, grafik tasarımcıların sosyalleşebileceği ve çalışmalarını başkalarıyla paylaşabileceği en büyük sosyal ağlardan biridir. Bu sosyal platform aynı zamanda  tasarımcıların portföylerinde grafik tasarım konusundaki güncel eğilimlerini, bu tasarımcıların kim olduğunu ve güncel olarak ne düzeyde olduklarını görmemize yardımcı oluyor. İşte Behance Üzerindeki En iyi Grafik Tasarımcılar ve Onların Yaptığı Tasarımlar..

Behance Üzerindeki En iyi Grafik Tasarımcılar ve Onların Yaptığı Tasarımlar

En iyi Grafik Tasarımcılar
En iyi Grafik Tasarımcılar

Behance üzerindeki en iyi grafik tasarımcılar ve onların yaptıkları birbirinden kaliteli çalışmaları bazı istatistiklere göre listeledik. Aldıkları kullanıcı etkileşimleri göz önünde bulundurularak hazırlanan bu liste 2020 yılında oluşturulmuştur.

1. DAN MOUNTFORD

Dan Mountford’un Behance portföyünde sadece 6 çalışma bulunuyor. Bu çalışmaların ilki olan DOUBLE EXPOSURE PORTRAITS adlı çalışma sadece +1 Milyon görüntüleme ve +25 Bin beğeni elde etmiş durumda.

2. JURİ ZAECH

Zaech, reklam projelerinde kullandığı tipografi konusunda uzmanlaşmış, İsviçre’den Paris merkezli bir sanat yönetmenidir (örneğin, Gerçek Zamanlı Metin yazı tipi, Cephe yazı karakteri, Bend yazı biçimi ve daha fazlasını grafik tasarım dünyasına kazandırdı).

1.2 Milyonun üzerinde görüntüleme elde etmiş ve 87 binin üzerinde takdir toplamış olan Zaech, 23 binin üzerinde takipçiye sahip.

3. JOSHUA DAVİS

Joshua Davis en iyi grafik tasarımcılar listesinde olmayı hak eden bir diğer tasarımcı. Sadece Behance üzerinde değil pek çok platformda kendini kanıtlamış ve başarılı işlere imza atmış bir tasarımcı. Behance profilinde diğer tasarımcılar kadar yüksek etkileşimi olmasa da yaptığı işler onun ne kadar yetenekli olduğunu gözler önüne seriyor.

Önerilen İçerik: Türkçe Font Arşivi | 100+ Türkçe Font İndir | Grafiker Yazı Fontları

Özellikle abstract, fütürist, anime, desen, simetri ve yağlı boya çalışmalarını beğenen herkesin Davis’in çalışmalarını beğeneceğini düşünüyorum.

4. STUDIO KRONK

Kronk, çalışmaları renkli ve canlı renklere sahip Güney Afrika’nın Johannesberg şehrinden bir grafik tasarımcıdır. O ve ekibi oyuncak tasarımı ve çizgi roman benzeri illüstrasyonlar konusunda uzmanlaşmıştır.

Özellikle Samuray Jack gibi animasyon dizilerini seven kişilerin Kronk tasarımlarını beğeneceğini düşünüyorum. Anime ve illüstrasyon severlerin de bu tasarımları beğenmesi muhtemel.

5. YURKO GUTSULYAK

Ukraynalı bir grafik tasarımcı olan Yurko Gutsulyak, Kiev’den deneyimli bir grafik tasarımcıdır. Bu ödüllü sanatçı karakteristiktir çünkü eserleri Kiril yazı tiplerini ve Kozel birası (sınırlı sayıda teneke) gibi istemcileri içerir. En iyi grafik tasarımcılardan biri olan Yurko, özellikle ürünler için yaptığı çalışmalar ile öne çıkmaktadır.

En iyi grafik tasarımcılar listemizde bulunan bu beş kişi Behance üzerinde sergiledikleri çalışmaları ile oldukça popüler olmuşlar. Yaptıkları birbirinden farklı işler ile grafik tasarım dünyasına yön vermiş tasarımcıların da yer aldığı bu listeyi kısa tutmak istiyorum. En iyi grafik tasarımcılar listesinin sonu gelmeyeceği için diğer profilleri Behance üzerinden takip etmenizi öneririm.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın