EFI Coin Nedir? Efinity Token Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

EFI Coin Nedir? (Efinity Token) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

EFI Coin nedir sorusu, Enjin Coin ve altyapısı ile ilgilenen birçok yatırımcının araştırdığı soruların başında gelmektedir. Metaverse etiketine sahip olan kripto para birimlerinden Efinity Token, bir Web 3.0 projesi olarak da bilinmektedir. Özellikle NFT alanında değişiklikler ve gelişimler için çalıştırılan bu projede şimdiye kadar oldukça iyi noktaya gelinmiştir ancak daha önünde uzun bir yol bulunmaktadır. NFT blok zinciri olarak da bilinen EFI Coin, dijital varlıkların tokenize edilmesi ve NFT’lerin aracılara ihtiyaç duymaması noktasında büyük bir değişim aracı olarak görev almaktadır. Bizler de burada EFI Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, fiyatı, yorumları, istatistikleri gibi detayları paylaşacağız.

EFI Coin Nedir? Efinity Token Nasıl ve Nereden Alınır?
EFI Coin Nedir? Efinity Token Nasıl ve Nereden Alınır?

EFI Coin (Efinity Token) Nedir?

Efinity Token projesi, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Enjin Coin altyapısı dahilinde geliştirilmiş ve NFT gibi dijital varlıkların, satılabilir ve ticareti yapılabilir hale getirilmesini sağlayan bir hizmeti sunan blok zinciri projesidir. Bu noktada Metaverse dünyasına da katkılarda bulunan projemiz, dijital varlıkların her noktada aktif olarak kullanılmasını mümkün hale getiriyor. İşletmeler ve kişisel kullanıcılar, Enjin ekosisteminden yola çıkarak Efinity ile varlıklarını çok daha kararlı bir şekilde barındırabiliyor ve zincirler arasında NFT hizmetlerini sağlayabiliyorlar.

EFI Coin ise Efinity platformu içerisindeki işlemlerin yürütülmesinde, tokenize edilme süreçlerinde ve varlıkların transferinde aktif olarak kullanılan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. EFI Coin ile birlikte NFT varlıklarına bir değer biçmek yerine direkt olarak yeni varlıklar üretilebiliyor. Böylece net değerler üzerinden alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi yatırımcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Web 3.0 alt başlığında da incelenen kripto para birimlerinden olduğu için her noktada aktif olmayı başarıyor. Efinity Token projesi ve EFI Coin hakkında detaylı bilgiler incelemek isterseniz Efinity Introduction sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

EFI Coin İstatistikleri

EFI Coin istatistikleri incelendiği zaman, kripto paramızın adı şu ana kadar çok fazla duyulmamış olsa bile ciddi ilerleme kaydetmiş olduğu gözlemlenebiliyor. Arz miktarının da büyük bir kısmı henüz piyasaya sunulmadığı için birçok yatırımcıya göre ilerleyen zamanlarda, özellikle Metaverse içerisindeki NFT pazarlarında, aktif kullanılan bir kripto para haline gelecektir.

 • EFI Coin (Efinity Token) toplam market hacmi 1,8 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 2 Milyardır ve bunun yalnızca 169,8 Milyon adetlik kısmı dolaşımda bulunmaktadır.
 • EFI Coin’in market üzerindeki etkisi henüz tam olarak bilinmemektedir.

Şimdilik daha arka sıralarda yer alıyor olsa da diğer güçlü Metaverse projeleri gibi milyar dolarlık bir market hacmine sahip olduğu için projemize inanan birçok kişinin olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Zaten Enjin ortaklığında birçok büyük kurum ve kuruluş dolaylı yoldan EFI Coin yatırımı yapmaktadır.

kripto para
kripto para

EFI Coin Yorum

EFI Coin, PoS algoritmasını kullanan ancak altyapı olarak günümüz kripto paralarına göre çok daha farklı bir yapıda çalışan kripto para birimlerinden biridir. Bunun yanında çapraz zincirler ile blok zinciri yapılarını güçlendirmektedir. Böylece hem varlığını sabitlemeyi başarmış hem de diğer alanlarda aktif rol oynayarak yatırımcılar tarafından ilgi duyulan bir kripto para birimi haline gelmiştir. Ünlü kripto para analizcilerinin EFI Coin yorumlarını incelediğimizde de kripto paramıza karşı büyük bir umut beslendiğini açıkça görebilmek mümkündür.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 352. Sırada bulunmasına rağmen önündeki onlarca kripto para birimine göre hem daha iyi bir projeye hem de daha yüksek market hacmine sahip olan EFI Coin, yakın zamanda daha üst sıralarda yer bulabilecektir. Metaverse kavramının genişlemesi ve daha etkin bir hale gelmesi ile birlikte, birçok ortam üzerinde EFI Coin’in de kullanımını görebileceğiz. Haliyle bu durum mevcut talebin artmasını ve kripto paramızın uzun vadede değerlenmesini sağlayacak. Yine de herkesin kendi araştırmasını ve analizini yapması tavsiye edilir.

EFI Coin Fiyatı

EFI Coin fiyatı, ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde direkt olarak en yüksek değerine ulaşmıştır ancak bu seviyelerde çok uzun seviye dayanamamıştır. Bu yüzden ciddi seviyede değer kaybetmiştir. Ancak daha sonrasında yüksek fiyat hareketliliğine sahip bir şekilde ilerleme göstermiştir. Geçtiğimiz aylarda tekrar yükselen kripto paramız, şimdilik tüm zamanlar en düşük değerine doğru yol almaktadır.

 • EFI Coin (Efinity Token) tüm zamanlar en yüksek değeri Ağustos 2021 tarihinde $3.37 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • EFI Coin (Efinity Token) tüm zamanlar en düşük değeri ise Eylül 2021 tarihinde $0.7131 olarak kaydedilmiştir.

Bugün $0.8451 ile $1.38 arasında değişken bir değere sahip olan EFI Coin, yatırımcılara büyük alım fırsatları sunmaktadır. Zaten mevcut EFI Coin yatırımcıları kripto paramızın çok hareketli olduğunu bildiği için herhangi bir endişeye yer verilememesi gerektiğini belirtmektedirler.

EFI Coin Geleceği

EFI Coin geleceği en parlak olan kripto para birimlerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Çünkü hem Metaverse dünyasında aktif olarak rol almakta hem de Web 3.0 projeleri arasında en değerlilerden biri olarak sayılmaktadır. Ancak arz miktarı halen düşük olduğu için değer konusunda ilerleyen zamanlarda kötü sonuçları yatırımcılar ile karşı karşıya bırakabilme potansiyeli bulunmaktadır. Buna rağmen birçok yatırımcı EFI Coin’e daha fazla yatırım yapılması gerektiğini ve düşüşlerde endişe edilmemesi gerektiğini savunmaktadır.

En düşük seviyesinden günümüze neredeyse hiç yükselmemiş olan ve halen düşüş trendi içerisinde bulunan EFI Coin, yalnızca birkaç gün içerisinde değerini katlarca arttırabilecek potansiyeli içerisinde barındırıyor. Bu yüzden hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcılar kripto paramıza yatırım yapmaktan çekinmiyorlar. Hatta birçok yatırımcıya göre önümüzdeki birkaç sene içerisinde EFI Coin çok daha önemli hale gelecek ve değerini $10 seviyesinin üstüne çıkaracak. Bu noktada karşısındaki en büyük engel ise arz miktarı ve market hacmi olacaktır.

kripto para
kripto para

EFI Coin (Efinity Token) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Enjin altyapısında geliştirilmiş olan ve bu ekosistem içerisinde bulunan EFI Coin, ERC-20 ve Polkadot ekosistemini de desteklemesi ile bilinmektedir. Bu yüzden birçok noktaya aktarımı rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca NFT pazarları üzerinde ve bazı Metaverse evrenleri içerisinde aktif olarak kripto para birimimizi kullanabilmeniz mümkündür. Ancak yalnızca EFI Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız 20’ye yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz.

 • Gate IO – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinlist Pro
 • Poloniex
 • Sushiswap
 • OKEx
 • Indodax
 • LBank
 • BKEX

Sahip olduğunuz EFI Coin varlıklarınızı Enjin ve Polkadot ekosistemi içerisinde yer alan tüm platformlar üzerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca Trust Wallet, MetaMask, ConnectWallet gibi cüzdanları da kullanabilmeniz ve transfer işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

EFI Coin ile birlikte Metaverse üzerindeki NFT kavramı baştan yaratılıyor. Sizler de bu devrime ortak olmak isterseniz platformlardan birine kayıt olarak hemen işlemler yapmaya başlayabilirsiniz. Umarız burada EFI Coin nedir sorusuna yanıt bulmuşsunuzdur. Benzer içerikler için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.