Başlangıç Haber E3 2022 Fuarı Bu Yıl da İptal Edildi!

E3 2022 Fuarı Bu Yıl da İptal Edildi!

0

Oyun ve teknoloji fuarı E3, 2022’de de pandemi sebebiyle fiili olarak yapılamayacak. Resmi açıklama geldi, işte E3 meraklıları için son gelişmeler…

E3 2022 Bu Sene Online Yapılacak

Elektronik Eğlence Fuarı E3, dünya genelinde teknoloji ve oyun odaklı en büyük organizasyonlardan biridir. Ancak son gelen açıklamalara göre, pandemi sebebiyle E3 Fuarı bu yıl da iptal edildi. Electronic Software Association (ESA) tarafından yapılan açıklamaya göre, Covid-19’un devam etmesi sağlık risklerini artıracak.

Katılımcıların güvenliğini riske atmamak adına bu yılki fuarın da çevrimiçi düzenlenecek. Hafta içi alınan bu karar E3’ü heyecanla bekleyenler için hayal kırıklığı yarattı. E3 Fuarı 2022’de dijital formatta izlenebilecek.

İlgili İçerik: Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Aralık ayından bu yana COVID-19 omikron varyantı hızla yayılarak işletmeleri, seyahatleri, eğitimi ve sağlık hizmetlerini aksattı. Omicron böylece E3’ün düzenlendiği ABD’de her gün yüz binlerce yeni enfeksiyona yani vakaya sebep oldu. Bu hafta düzenlenen Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’na (CES 2022) birçok büyük teknoloji şirketinin fiili olarak katılmadığı görüldü.

ESA, E3 fuarının ilk kez 1995’te düzenlenmesinden bu yana pandemi sebebiyle son etkinliklerin online yapıldığını söyledi. ESA, E3 2022’nin yüz yüze yapılmasını umduklarını geçen sene dile getirmişti, fakat son karar bu yılki fuarın dijitalden yayınlanması üzerine alındı.

Geçen yıl da pandemi sebebiyle fuara Nintendo, Ubisoft, Xbox, Square Enix, Capcom ve Warner Bros gibi yayıncı ve geliştiriciler online katılmıştı. Ücretsiz izlenebilen E3 fuarı dijitalde bu yıl da oyun ve teknoloji sunumlarına sahne olacak.

Fiili olarak yapılan fuarın üst üste üçüncü kez rafa kaldırılmasıyla, ESA kuruluşunun gelirleri düşmeye başladı. Summer Game Fest gibi bağımsız yayıncı etkinlikleri ile süren rekabet, ESA’nın geleceğini tehlikeye atabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!