Başlangıç Haber Duracell powerbank, pilleri kadar performans sunuyor mu?

Duracell powerbank, pilleri kadar performans sunuyor mu?

0

Duracell, ürettiği uzun ömürlü piller ile pek çoğumuzun yakından tanıdığı bir marka. Duracell, pille çalışan teknolojik ürünlerin vazgeçilmez bir parçası. Pil üretiminde lider konumda olan Duracell, Powerbank ürünlerini ne kadar iyi üretiyor? Pazardaki diğer Powerbank modelleri ile baş edebiliyor mu hep birlikte inceliyoruz.

Duracell powerbank, pilleri kadar performans sunuyor mu?
Duracell powerbank, pilleri kadar performans sunuyor mu?

Duracell’in powerbank modelleri, pilleri kadar uzun ömürlü mü?

Sıradan çinko karbon pillere nazaran 10 kata kadar daha uzun ömürlü piller üreten Duracell, Powerbank modelleri ile taşınabilir şarj ve güç ürünleri üreterek pazardaki varlığını korumaya çalışıyor. Büyük Powerbank üreticileri, geçmişlerinde pil üretimi yapmamış olmasına rağmen pazarda çok iyi başarılara imza atmış durumda. Pil üretimi konusunda göz ardı edilemeyecek deneyime sahip olan Duracell ise Powerbank modelleri ile bu alandaki varlığını sürdürmeyi hedefliyor.

Duracell, üretmiş olduğu Powerbank modelleri için 10 güvenlik özelliği sunmaktadır. Powerbank ürünlerinin kalitesini belirlemede rol oynayan pillerin güvenliği son derece önemli. Pil üretimi konusunda epey tecrübe sahibi olan Duracell ise ilk olarak pil güvenliğine yatırım yapmış. Uzun ömürlü kullanım ise Powerbank içerisindeki bataryaların kalitesi ile mümkün. Duracell bu noktada tecrübesini kullanarak uzun süre kullanılabilecek Powerbank’ler üretiyor.

Duracell powerbank modelleri

Hızlı şarj desteği bulunan Duracell’in Powerbank modelleri 6700 mAh, 10500 mAh ve 20100 mAh kapasite seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Bu modellerin güncel telefon ve tabletlerin bataryalarına uygun güç ilettiğini bilmekte fayda var.

Duracell powerbank 6700 mAh

Duracell powerbank 6700 mAh
Duracell powerbank 6700 mAh

En küçük ve en kompakt Duracell Powerbank modeli 6700 mAh değerine sahip olan modeldir. Diğer iki modele kıyasla daha ergonomik olan bu Powerbank ile akıllı telefon, tablet, kulaklık ve USB’den güç alan tüm cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. 18W güç çıkışı ve hızlı şarj 3.0 desteği bulunan bu model ile daha fazla sayıda şarj etme imkanı da sunulmaktadır.

En İyi PowerBank Markaları / Diğerlerine Kanmayın!

Bu modelde 2 defaya kadar extra şarj imkanı sunan Duracell, duvar prizleri ile yaptığı kıyaslamada iPhone 8 cihazını kullandığını iddia etmekte. Bu modelde 2 cihazı aynı anda şarj edebileceğiniz 1 USB-C ve 1 USB-A portu bulunmaktadır.

Duracell powerbank 10500 mAh

Duracell powerbank 10500 mAh
Duracell powerbank 10500 mAh

Duracell’in Powerbank modelleri içerisinde bulunan bu Powerbank, 10500 mAh kapasiteye sahip. Bu model aynı zamanda yanınızda taşıyabileceğiniz ölçüde ergonomiktir. Diğer modellerde olduğu gibi 18W çıkış gücüne ve hızlı şarj 3.0 desteğine sahip olan bu modelin 3 defaya kadar ekstra şarj sunma iddiası da var. Bu modelde 2 cihazı aynı anda şarj edebildiğiniz 1 USB-C ve 1 USB-A portu bulunmaktadır.

Duracell powerbank 20100 mAh

Duracell powerbank 20100 mAh
Duracell powerbank 20100 mAh

Duracell’in en büyük Powerbank modeli olan bu modelde kapasite de bir hayli büyük. 20100 mAh kapasiteli bu modelin duvar prizine kıyasla birim zamanda 6 defaya kadar daha fazla şarj imkanı sunduğu iddia ediliyor. Yapılan testlerde yine diğer modellerde olduğu gibi iPhone 8 kullanılmıştır. Bu modelde 3 şarj girişi bulunmaktadır. 3 cihazı aynı anda şarj edebilen bu modelde 1 USB-C ve 2 USB-A girişi mevcut.

Duracell’in powerbank modellerinin ortak özellikleri

Birbirinden farklı kapasite ve boyutlarda olan bu Powerbank modellerinin ise ortak özellikleri bulunmakta. Pek çok Powerbank’te görmediğimiz bazı özelliklerin tamamının bu üç modelde yer alıyor olması büyük artı. Tüm ortak özelliklerin listesi ise şu şekilde;

  • Paralel Hızlı Şarj
  • Kabin bagajında taşınabilme
  • 3 Yıl garanti
  • USB-C kablosu
  • Önceden şarj edilerek gönderim

Bu özelliklerin içerisinde paralel hızlı şarj özelliği oldukça işlevsel bir kullanım sunmaktadır. Powerbank prize takılı iken başka bir cihazı Powerbank ile şarj edebiliyor olmak büyük kolaylık. Prizden daha hızlı şarj edebilme yeteneği de oldukça önemli. Ürünlerin 3 yıl garantili olması da bir diğer özellik. USB-C ile hızlı şarj olan bu ürünleri Internet ortamında satın almak mümkün.

Duracell, pazardaki diğer üreticiler ile rekabet edebiliyor mu?

Pil üretimi konusunda tecrübe sahibi olan Duracell, rakipleri ile baş etmek için yenilikleri takip ediyor. Powerbank modellerinde sunduğu paralel hızlı şarj, önceden şarj edilerek gönderim ve 3 yıl garanti özellikleri ile kullanıcıya doğrudan hitap ediyor. Bilinirliği oldukça yüksek olan markanın, pazardaki diğer Powerbank üreticileri ile rekabet edebildiğini söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!