Başlangıç Teknoloji Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları

Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları

0

Bütçeye uygun üstün performansa sahip bilgisayar parçaları nelerdir? Toplama bilgisayarlar günümüzün en çok tercih edilen sistemleri arasında yer alır. Fakat, bilgisayar toplarken doğru bileşenleri seçmek büyük önem arz eder. Özellikle oyuncular için, bütçeyi derinden sarsmayacak, aynı zamanda da istenilen hızı ve performansı sağlayacak en hızlı bilgisayar bileşenleri listesi şöyle sıralanır;

Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları
Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları
  • AMD Ryzen CPU
  • Asus Cerberus 1070 Ti A8G Ekran Kartı
  • MSI X370 Gaming Plus Anakart
  • Asus PB287Q Mönitör
  • Cooler Master MasterLiquid Lite 120 CPU Soğutma
  • HyperX 8GBx2 RAM
  • Samsung Evo M.2 SSD Depolama
  • HyperX Savage 480 GB Yedekleme
  • Anakarta Uyumlu Mid Tower Formunda Kasa

Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En Hızlı ve Kaliteli İşlemci

AMD Ryzen işlemci son zamanların en popüler ve hızlı CPU işlemcileri arasında yer alır. Yüksek performans ve dengeli güç tüketimi sunan AMD Ryzen, oyun tutkunları ve 2B/3B tasarımcıların tercihi olarak ön plana çıkıyor. Ryzen işlemcilerinin en yeni modeli Ryzen7 1800X, 16 iş parçacığı ve 8 çekirdeğe sahip bir bileşen. Maksimum 4.0 Ghz’e çıkabilen işlemci 3.6 Ghz hızında çalışmakta.

En Hızlı ve Kaliteli Ekran Kartı

Asus Cerberus 1070 Ti A8G ekran kartı, iki kata kadar yüksek performans sergiliyor. Yüksek hızlı GPUya sahip ekran kartı, 8GB GDDR5 barındırıyor. Ekran kartının arka kısmına birleştirilmiş bir metal plaka, PCB bütünlüğünü koruyor. 2 adet ayrı soğutma fanına sahip ekran kartı, yüksek performansta dahi aşırı sessizliğini korumakta. Toza karşı dayanıklılığını tastiklemiş IPX5 sertifikasına sahip Asus Cerberus 1080 Ti, oyuncuları ve tasarımcıları yarı yolda asla bırakmayacak bir donanıma sahip.

En Hızlı ve Kaliteli Anakart

En hızlı bilgisayar bileşenleri arasında en önemlisi anakarttır. M22 yuvası elektromanyetik kalkan ile donatılan MSI X370 anakart, çalışma kararlılığı ve sinyal iletimi konusunda üst düzey bir performans sergilemek için tasarlandı. AMD Ryzen işlemciler için en uygun anakart olma özelliğine sahip MSI X370 anakart, ihtiyaç duyulabilecek bütün yuvalara sahip olma özelliğini taşımakta. Sahip olduğu geliştirilmiş yazılım ile fan hızlarını ayarlayabilme opsiyonu mevcut. RGB Led aydınlatması ise kullanıcılarına kolaylık sağlanarak, cep telefonu uygulaması üzerinden kolaylıkla kapatılıp açılabilmekte.

En Hızlı ve Kaliteli Monitör

1080p çözünürlüğe göre çok daha ayrıntılı ve fazla piksele sahip 4K çözünürlükte olan Asus PB287Q mönitör, 60 Hz tazeleme hızı ile üstün performans sergilemekte. Gecikme süresi 1 ms olan monitör, 90 derece açıyla dönebilme özelliğine sahip. DisplayPort ve HDMI yuvalarına sahip olan Asus monitör, birden fazla uygulama penceresi ile çalışma imkanı sunmakta.

En Hızlı ve Kaliteli CPU Soğutma

Hava soğutmalı CPU soğutucular belirli bir seviyeye kadar dayanabilirler, genel olarak büyük sorunlar çıkartmazlar. Ama, su soğutmalı bir CPU soğutucu kesinlikle bir problem çıkartmaz. Daha az sıcaklık derecelerinde çalışma imkanı sağlayan su soğutmalı Cooler Master MasterLiquid Lite 120 CPU soğutucu, soğutucu bloğunun üzerinde bakır iletkene sahip. Bu bakır iletken sayesinde, daha iyi bir ısı aktarımı sağlamakta. Oldukça sessiz ve maksimum etkili soğutucu, 120 mm fan ve radyatörü barındırmakta.

Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları Nelerdir?
Bütçeye Uygun Üstün Performansa Sahip Bilgisayar Parçaları Nelerdir?

En Hızlı ve Kaliteli Bellek RAM

Bellek RAM konusunda deneyimli Kington firmasının en üst seviye modeli HyperX belleği 2 adet 8 GB bellek modülünden oluşmakta. 3000 MHz kapasiteye sahip modüller, başarılı bir soğutma gerçekleştirerek, rahatlama sağlamakta. HyperX bellek modülleri; pek çok işlem, uygulama ve oyun için yeterli olacak bir performansa sahip.

En Hızlı ve Kaliteli Dahili Depolama

Yüksek performans almak isteyen kullanıcılar, M.2 SSD’leri tercih etmekte. Bilgisayarın açılış hızını 4 sn oranda düşüren bu diskler, M.2 arabirimi ile yüksek boyutlu dosyalarda çalışanlar için en uygun çalışma performansını sunuyor. Samsung M.2 Evo serisi 3200 GB/sn okuma hızı ve 1800 GB/sn yazma hızına sahip. Toplam kapasitesi ise 500 GB olarak ön plana çıkmakta.

En Hızlı ve Kaliteli Yedekleme

Sistem yazılımının kurulu olduğu hard diskin yeterli boş alana sahip olması büyük önem taşır. Depolama alanı dolan hard diskler yazılımı yavaşlatır ve performans düşüklüğüne neden olur. Bu sebeple, mutlaka yedekleme için kullanılacak bir disk daha olmalıdır. Depolama ile ilgili kaliteli bir disk düşünüldüğünde, akla ilk HyperX Savage diskler gelmekte. 550 GB/sn’lik okuma ve yazma hızıyla yüksek performans sunan HyperX Savage, 480 GB kapasitesi ile de yeterli depolama alanı sunmakta.

En Hızlı ve Kaliteli Kasa

Bilgisayar kasası en önemli bileşendir. Mid Tower formunda kasalar günümüzde en çok tercih edilen kasalar olmakta birlikte, istekleri en çok karşılayan kasalar olarak da ön plana çıkmakta. 600 W bronz sertifikaya sahip güç kaynağı ile istenilen özelliklerin tümünü karşılayan kasa, led ışıklandırma sistemi ile de göz zevkinize hitap ediyor. Özel olarak üretilen malzemeler sesi emme özelliğine sahip olması ile ön plana çıkıyor. En hızlı bilgisayar bileşenleri arasında yer alan, kasaya dahil edilen ve fanı kontrol edebilmeyi sağlayan özellik ise kullanıcılara tek bir dokunuş ile hız ayarı yapabilme ayrıcalığı sağlamakta.

Bütçeye uygun üstün performansa sahip bilgisayar parçaları listesini sizin için hazırladık. Görüşleriniz veya sorularınız ile bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!