Bursa Altın Fiyatları (Bugün, Canlı, Güncel) 2023

Bursa altın fiyatları pek çok şehirde olduğu gibi bu şehrin insanları tarafından sürekli olarak takip ediliyor. Sitemizde güncel ve canlı altın fiyatları bulunuyor. Bu fiyatların Bursa için düzenlenmiş olan kısmı bu sayfada yer alıyor. Bursa altın fiyatlarına şu altın türleri dahildir:

  • Bursa Has Altın – Gram Altın Fiyatları
  • Bursa 22 Ayar Altın Fiyatları
  • Bursa 14 Ayar Altın Fiyatları
  • Bursa Yeni Tarihli Çeyrek Altın Fiyatları
  • Bursa Eski Tarihli Çeyrek Altın Fiyatları
  • Bursa Yeni Tarihli Yarım Altın Fiyatları
  • Bursa Eski Tarihli Yarım Altın Fiyatları
  • Bursa Yeni Tarihli Tam (Cumhuriyet) Altın Fiyatları
  • Bursa Eski Tarihli Tam (Cumhuriyet) Altın Fiyatları

UYARI: Bu sayfadaki altın fiyatları serbest piyasa verilerine göre yansıtılmaktadır. Fiyatlar ticaret yapacağınız kurum ve kuruluşlarda farklılık gösterebilir. Fiyatlar sadece genel bilgi amacı ile servis edilir. Yatırım yapacak kişilerin altın fiyatlarını alış-satış işlemi yapacakları kurum ve kuruluşlardan teyit etmesi gerekir.

Bu sayfadaki altın fiyatları 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir. Güncelleme sıklığı hafta sonu daha yavaştır. Hafta içi piyasa açık olduğunda altın fiyatları canlı olarak yansıtılır.

Bursa’da Altın Fiyatları – Bursa Kapalıçarşı (Bugün)

Altın fiyatlarını sizler için tablo haline getirdik. Bursa altın fiyatları için detaylı tablo şu şekildedir:

Altın TürüAlışSatış
Gram Altın Fiyatı2057.220 ₺2062.890 ₺
22 Ayar Bilezik Fiyatı1870.070 ₺1974.750 ₺
14 Ayar Altın Fiyatı1092.040 ₺1470.880 ₺
Yeni Tarihli Çeyrek Altın3374 ₺3429 ₺
Eski Tarihli Çeyrek Altın3364 ₺3419 ₺
Yeni Tarihli Yarım Altın6768 ₺6921 ₺
Eski Tarihli Yarım Altın6748 ₺6900 ₺
Yeni Tarihli Tam (Cumhuriyet ) Altın13434 ₺13635 ₺
Eski Tarihli Tam (Cumhuriyet ) Altın13413 ₺13635 ₺
Bursa Altın Fiyatları (Bugün) – 25.03.2024 - 20:11:54
Bursa Altın Fiyatları (Bugün, Canlı,  Güncel)
Bursa Altın Fiyatları (Bugün, Canlı, Güncel)

Bursa Hakkında Bilgi

Bursa, Türkiye’nin batı bölgesinde yer alan bir şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olarak kabul edilir ve tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. Şehir, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney olarak ikiye ayrılır ve her iki bölgede de çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır.

Bursa’nın en ünlü tarihi yapılarından bazıları arasında Ulu Cami, Green Tomb, Green Mosque, Bursa Castle ve Cumalıkızık Village gibi yerler bulunur. Ulu Cami, 14. yüzyılda inşa edilmiştir ve Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk büyük camiidir. Yeşil Türbe, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin mezarıdır. Yeşil Camii, 15. yüzyılda inşa edilmiştir ve cami olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli yapılarından biridir. Bursa Kalesi, Bursa’da Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma bir kaledir. Cumalıkızık, Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş olan bir köy olarak kabul edilir ve tarihi eserleri ile ünlüdür.

Bursa, aynı zamanda Türkiye’nin önemli bir sanayi merkezidir. Şehir, otomotiv, tekstil, gıda işleme ve makine sanayii gibi birçok alanda önemli bir üretim merkezidir. Ayrıca, Bursa’nın çevresinde birçok termal kaynakları bulunur ve bu kaynakların sıcak suyu ile yapılan termal tatil merkezleri ünlüdür.

Bursa, ayrıca önemli bir turistik destinasyondur. Tarihi ve kültürel zenginliği, güzellikleri ve lezzetleri ile ünlüdür. Birçok turist, Bursa’yı Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihine ve sanatına göz atmak için ziyaret eder.

Bursa Altın Fiyatları ile Bursa Altın Tarihi

Bursa, Türkiye’nin altın üretiminin önemli merkezlerinden biridir ve tarihi açıdan da altın ticaretiyle önemli bir yerdedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Bursa, altın ticareti ve işlemesi için önemli bir merkez olarak kabul edilmekteydi. Bursa, Osmanlı İmparatorluğu döneminde, altın işleme ve ticaretinin yapıldığı önemli bir bölge olmasının yanı sıra, Osmanlı İmparatorluğu hanedanının zenginliğini de yansıtmaktadır. Eskiden gelen bu kültür sayesinde Bursa altın fiyatları günümüzde de en çok merak edilen konulardan biridir.

Bursa Altın fiyatları, zaman içinde değişebilir. Altın fiyatları, döviz kurlarının yanı sıra ticaret hacmi ve arz-talep dengelerine de bağlı olarak değişebilir. Bursa, Osmanlı İmparatorluğu döneminde, altın ticareti için önemli bir merkez olarak kabul edilmekteydi ve o dönemlerde altın fiyatlarının ticaret yapıldığı ülkelerle ve dünya genelinde fiyatların o dönemlerdeki değerleriyle karşılaştırılması zor olabilir.

Bursa kapalıçarşıda yer alan birçok kuyumcu ve altın dükkanı bulunmaktadır. Bu dükkanlar içinde, yüzük, kolye, bileklik, küpe gibi birçok farklı türde altın ürünleri satılmaktadır. Aynı zamanda kapalıçarşı içinde birçok yerli ve yabancı turistler için işlem yapılan altın borsası vardır. Bu borsalarda daha uygun fiyatlar ve daha kolay işlem yapılabilir.

Bursa Kapalı Çarşı (Bursa Altın Fiyatları)

Bursa Kapalı Çarşı, Türkiye’de ünlü bir altın pazarıdır. Kapalıçarşı içinde birçok kuyumcu ve altın dükkanı bulunmaktadır. Bu dükkanlar içinde, yüzük, kolye, bileklik, küpe gibi birçok farklı türde altın ürünleri satılmaktadır.

Altın fiyatları, dünya genelinde değişebilir. Türkiye’de altın fiyatları, döviz kurlarının yanı sıra ticaret hacmi ve arz-talep dengelerine de bağlı olarak değişebilir. Bursa Kapalı Çarşı içinde, kuyumcuların altın fiyatları arasında farklılıklar olabilir. Bu nedenle, alışveriş yaparken fiyatları karşılaştırmak ve en uygun fiyatı bulmak için birkaç dükkanı gezmeniz önerilir.

Bursa Kapalı Çarşı (Altın Fiyatları)
Bursa Altın Fiyatları – Bursa Kapalıçarşı Altın Fiyatları

Kuyumcular, genellikle 22 ayar ve 24 ayar olarak altın satarlar. 22 ayar altın, %91 saflıkta olurken 24 ayar altın ise %99.9 saflıkta altın olarak kabul edilir. Altın fiyatlarının hesaplanmasında, gram olarak kullanılır.

Ayrıca kapalıçarşı içinde birçok yerli ve yabancı turistler için işlem yapılan altın borsası vardır. Bu borsalarda daha uygun fiyatlar ve daha kolay işlem yapılabilir.

“Bursa Kapalı Çarşı” ya da “Kapalıçarşı” (Grand Bazaar) Türkiye’nin Bursa şehrinde yer alan ve tarihi bir alışveriş merkezidir. Kapalıçarşı, dünyanın en eski ve en büyük kapalı pazar yerlerinden biridir. 1461 yılında inşa edilmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Kapalıçarşı içinde birçok kapalı sokak ve hanlar bulunmaktadır.

Bu hanlar içinde, her türlü Türk sanatı, el işi ürünleri ve hediyelik eşyalar satılmaktadır. Kapalıçarşı içinde aynı zamanda Türk mutfağının ünlü yemeklerini sunan birçok restoran da mevcuttur. Kapalıçarşı, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok turistin ilgi alanındadır ve ziyaret etme fırsatını kaçırmamaları gereken bir yer olarak kabul edilir.

Bursa Kuyumcular Odası

Diğer şehirlerde olduğu gibi Bursa altın fiyatları, yine Bursa Kuyumcular Odası tarafından belirlenir. Altın alışverişi yapacağınız zaman Bursa sınırları içerisinde bulunan kuyumculardaki fiyatları Bursa Kuyumcular Odası‘ndan kontrol edebilirsiniz.

Adres:Reyhan Mah. Cumhuriyet Cad. Osmangazi, Bursa
Telefon – Fax:0 (224) 223 70 12
Bursa Kuyumcular Odası

Bursa Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Bursa’da gram altın alış fiyatı 2057.220 TL iken gram altın satış fiyatı 2062.890 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.

Bursa 22 Ayar Altın Bilezik Fiyatı Ne Kadar?

Bursa’da 22 ayar altın alış fiyatı 1870.070 TL iken 22 ayar altın satış fiyatı 1974.750 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.

Bursa 14 Ayar Altın Fiyatı Ne Kadar?

Bursa’da 14 ayar altın alış fiyatı 1092.040 iken 14 ayar altın satış fiyatı 1470.880 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.

Bursa Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?

Bursa’da yeni tarihli çeyrek altın alış fiyatı 3374 TL iken çeyrek altın satış fiyatı 3429 TL‘dir.

Bursa’da eski tarihli çeyrek altın alış fiyatı 3364 TL iken çeyrek altın satış fiyatı 3419 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.

Bursa Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?

Bursa’da yeni tarihli yarım altın alış fiyatı 6768 TL iken yarım altın satış fiyatı 6921 TL‘dir.

Bursa’da eski tarihli yarım altın alış fiyatı 6748 TL iken yarım altın satış fiyatı 6900 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.

Bursa Tam (Cumhuriyet) Altın Fiyatları Ne Kadar?

Bursa’da yeni tarihli tam (Cumhuriyet) altın alış fiyatı 13434 TL iken tam (cumhuriyet) altın satış fiyatı 13635 TL‘dir.

Bursa’da eski tarihli tam (Cumhuriyet) altın alış fiyatı 13413 TL iken tam (cumhuriyet) altın satış fiyatı 13635 TL‘dir.

Kur bilgileri 25.03.2024 - 20:11:54 tarihinde güncellenmiştir.


Bursa altın fiyatları hakkında vereceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar. Dilerseniz yorum bölümüne giderek Bursa altın fiyatları hakkında yorum yapabilir, soru ve önerilerinizi iletebilir, diğer kullanıcılarımıza not bırakabilirsiniz. Yorumlarınız argo ve hakaret içermediği sürece yayınlanmaktadır.

Bursa hakkında detaylı bilgi için WikiPedia sayfasını kullanabilirsiniz.

Diğer şehirlerin altın fiyatlarına göz atmak isterseniz Altın Fiyatları kategorimizi ziyaret edebilir ya da sitemizdeki arama kutusuna şehrinizin adını yazabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın