Ana sayfa Haber Bugatti Hyper Truck: Efsanevi Tır Konsept Tasarımı

Bugatti Hyper Truck: Efsanevi Tır Konsept Tasarımı

0

Bugatti bilindiği üzere dünyanın en iyi süper araba üreticilerinden. Bir Bugatti hayranı, markanın tır üretmesine teşvik olmasını sağlayacak bir tır konsepti tasarladı. Bu konsept basında geniş yer buldu.

Hyper Truck Konsept Tasarım
Hyper Truck Konsept Tasarım

Yapmış olduğu +1000 beygir üzeri hiper hızlı otomobillerle tanıdığımız Bugatti, pek çok hız rekoruna imza atmış bulunuyor. Bu rekorların getirmiş olduğu ün sayesinde kendisine pek çok ülkeden hayran kazanan Bugatti, kendi adına yapılan bu tır konseptini görünce ne tepki verdi acaba?

Herhalde bizlerin gördüğü anda ilk verdiği tepki ile aynıdır diye düşünüyorum. Çin’de bulunan Dongfeng motor şirketinde çalışan bir tasarımcı, Hypter Truck adını verdiği bir konsept tasarım yayınladı ve bu tasarım oldukça ses getirdi.

Hypter Truck tır konsepti için gelen yorumların bir çoğu hayranlık içeriyor olsa da ülkemizde yapılan yorumlar genelde “Bu alet virajı nasıl dönüyor” şeklinde. Bazılarının da “çay termosu” benzetmesi yaptığı Hypter Truck resimleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz…

Hyper Truck Konsept Tasarım
Hyper Truck Konsept Tasarım

Hypter Truck konsept tasarımında göze çarpan ilk detaylardan birisi tırın ön tarafı. Tarifi zor olan bu tasarımın ön kısmında şoför için bir alan bırakılmış. (Ne büyük bir detay)

Hyper Truck Konsept Tasarım
Hyper Truck Konsept Tasarım

Yandan bakınca gerçekten de bir termosa benziyor olması da tasarımın farklı şekillerde yorumlanmasına yol açıyor. Tekerlerin de hoparlöre benziyor olması gözlerden kaçmıyor.

Hyper Truck Konsept Tasarım
Hyper Truck Konsept Tasarım

Sadece konsept tasarım olarak medyaya yansıyan bu görüntülerin fazla ciddiye alınıp eleştiriye tutulmaması gerekiyor. Bir gün Cyber Truck gibi üretilir de lansmanında virajı alamaz ise o zaman daha fazla eleştiride bulunabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!