Başlangıç Borsa BTT Coin Nedir? BitTorrent Nasıl ve Nereden Alınır?

BTT Coin Nedir? BitTorrent Nasıl ve Nereden Alınır?

0

BTT Coin nedir diye soruyorsanız ve bu kripto para hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. 2019 yılının başlarından beri piyasada bulunan ve birçok borsada kısa süre içerisinde yer edinen kripto paramız yatırımcısını da her daim mutlu etmiştir. Projesi dahilinde de övülen ve yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen BTT Coin, en değerli kripto paralar arasında yer alıyor. İçeriğimizde BTT Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ne olacak gibi soruları yanıtlayacağız.

BTT Coin Nedir? BitTorrent Nasıl ve Nereden Alınır?
BTT Coin Nedir? BitTorrent Nasıl ve Nereden Alınır?

BTT Coin (BitTorrent) Nedir?

BTT Coin, oldukça popüler olan dosya transfer uygulama BitTorrent’in kripto para birimidir. 20 yıla yakın bir süredir internet dünyasında bulunan ve dosya alıp göndermemize yarayan bu uygulama 2018 yılında uygulamanın kripto para birimi olacak BTT Coin’i tanıtmıştır. BTT Coin ile bu yazılım üzerinde transfer sürelerinin azalması ve güvenliğin arttırılması amaçlanmaktadır. Bilgisayarımıza indirdiğimiz veya başkasından aldığımız oyun, video, fotoğraf gibi dosyaları BitTorrent yazılımını kullanarak daha kararlı bir hale getirebiliriz.

Özellikle oyun ve program indirme gibi süreçlerde hızlı ve güvenli bir transfer gerçekleşmesi için Torrent uygulamalarının sıklıkla kullanıldığını görmüşsünüzdür. BitTorrent yazılımı da bunlardan en çok kullanılanı olarak öne çıkıyor. Böylesine bir yazılımın kendi blok zinciri altyapısına sahip olması ve kripto parasının bulunması yeni teknolojilere ne derece adapte olduğunu net bir şekilde gösteriyor. BTT Coin hakkında daha net bilgi edinmek isterseniz BitTorrent White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca resmi sitesi üzerinden BitTorrent yazılımını indirebilirsiniz.

kripto para
kripto para

BTT Coin İstatistikleri

TRON altyapısı ile geliştirilen ve Binance Smart Chain altyapısını da destekleyen BitTorrent, bugün özellikle transfer işlemlerinde sıklıkla kullanılmasıyla bilinmektedir. Yüksek arzı bulunduğu için düşük bir değere sahip olmasına rağmen, milyarlarca dolarlık market hacmine sahiptir. BTT Coin istatistiklerini ise şöyle sıralayabiliriz:

 • BTT Coin (BitTorrent) toplam market hacmi 3,8 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Toplam arz miktarı 990 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 659.9 Milyar adettir.
 • BitTorrent (BTT Coin), kripto para piyasalarının %0,13’lük kısmını domine etmektedir.

Görüldüğü üzere oldukça iyi değerlere sahip olan BTT Coin, en değerli kripto paralar listesinde günümüz itibariyle 56. sırada yer almaktadır. Yüksek arz miktarı yüzünden düşük bir değere sahip olsa da geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde değerini binlerce kat arttırmayı başarmıştır. Bu yüzden yatırımcılar tarafından bir nevi güvenli liman olarak görülmektedir.

BTT Coin Yorum

BTT Coin, yüzbinlerce yatırımcıya sahip bir kripto para birimidir. Ayrıca birçok borsada listelenmiş ve cüzdanlarda aktif olarak kullanılmıştır. Günümüz internet teknolojilerinde büyük bir problemi ortadan kaldırması ile de bilinen BTT Coin (BitTorrent), tüm bu nedenlerden ötürü birçok yorumcu tarafından olumlu karşılanmaktadır. Yıllar içerisinde ortalama volatilite seviyeleri ve büyük umutlar vadetmesi ile bilinen bu kripto para birimi birçok yatırımcının da gözdesi olmaktadır.

BTT Coin yorumlarının yukarıda da bahsettiklerimizden yola çıkarak diğer kripto para birimlerine göre daha pozitif olduğunu söyleyebiliriz. 2000’li yılların başından beri yer edinmiş bir yazılımın yönetim coini olduğu için birçok kişiye göre kendisini sağlama almış bir kripto para olarak görülmektedir. İlerleyen zamanlarda nasıl bir hareketlilik sergileyeceği hakkında net bir yorum yapmak zordur ancak bu piyasadan kolay kolay silinmeyeceğe ve unutulmayacağa benziyor.

BTT Coin Fiyatı

BTT Coin fiyatı, istatistikler alt başlığında da incelediğimiz gibi yüksek arzı bulunduğu için düşük bir değere sahiptir. Günümüzde $0.0035 ile $0.0040 aralığında fiyata sahip olan kripto paramız, 2021 yılı itibariyle yükselen kripto para birimlerinin arasına katılmayı başarmıştır. Bugün en yüksek seviyesinin bir miktar altında bulunsa da BTT Coin tüm zamanlar fiyat değişimi birçok yatırımcının ilgisini çekmektedir.

 • BTT Coin (BitTorrent) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $0.01426 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • BTT Coin (BitTorrent) tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.0001394 olarak kaydedilmiştir.

Yalnızca bir yıl içerisinde %2500 oranından daha fazla yükseliş sergileyen BTT Coin, daha önceki dönemlerde bu seviyelerde bir yükseliş göstermemişti. Bugün ise yatırımcılarını tam anlamıyla mutlu etmeyi ve daha fazla umut vermeyi başardı. Durum böyle olunca daha fazla yatırımcı bu kripto para birimine yatırım yapmaya başladı. Bu yüzden her geçen gün market hacmini ve değerini daha da arttırıyor.

kripto para
kripto para

BTT Coin Geleceği

Yıllardan beri BTT Coin geleceği hakkında çeşitli görüşler dile getirilmektedir. 2019 yılından bu yana devasa bir yükseliş yapması beklenen ve en değerli kripto paralar arasında yer alması gerektiği söylenen BTT Coin, istenilen performansı henüz sergileyemedi. Buna rağmen birçok kripto para analizcisi, bu kripto para biriminin fiyat olarak olmasa da market hacmi ve diğer değer kriterlerinde en üst seviyelere geleceğine inanıyorlar. Bu kripto paraya yatırım yapmayan kişiler ise BTT Coin’in gereksiz şişirildiğini düşünüyorlar.

BTT Coin yatırımcıları, bu kripto para biriminin eninde sonunda $1 seviyesine ulaşmasını öngörüyorlar. Fakat böyle bir değere ulaşabilmesi için neredeyse Ethereum’un seviyesinde market hacmine ve talebe sahip olması gerekiyor. Yazılımını güçlendiren ve kullanımı arttırmayı amaçlayan bir proje olduğu için de bunun olması çok kolay gözükmüyor. Yine de ilerleyen yıllarda BTT Coin’i daha iyi seviyelerde görebilmemiz mümkün olacaktır.

BTT Coin (BitTorrent) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BitTorrent, TRX altyapısı ile oluşturulduğu ve Binance Smart Chain altyapısını desteklediği için neredeyse her platformda barındırılabilir ve transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Uzun vadeli yatırım yapmak ve bu kripto para birimini cüzdanınızda barındırmak istiyorsanız MetaMask, ConnectWallet ve Trust Wallet gibi dijital cüzdanları kullanabilirsiniz. Ayrıca BTT Coin alım satım işlemlerini yapabileceğiniz birçok kripto para borsası bulunuyor.

 • Huobi Global – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • BitHump
 • Paribu – Türk Borsası
 • Bitexen – Türk Borsası
 • Bitci – Türk Borsası
 • BitTurk – Türk Borsası
 • Bitay – Türk Borsası
 • Poloniex

Bunun yanında 100’den fazla borsa üzerinden BTT Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türk kripto para borsalarından da kolay bir şekilde BTT Coin işlemleri yapabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde detaylı bir şekilde BTT Coin nedir, nereden alınır, yorumları ve geleceği nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir yorum veya açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içeriklerimiz için kripto para kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!