Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme (İç Sesleri, Yayınları ve Müzikleri Kaydedin)

Bilgisayarda ortam sesi kaydetme bazı durumlarda oldukça gerekli olabiliyor. Özellikle bilgisayarda oynatılan bir medya içinde beğendiğimiz müzikleri, sahneleri ve sesleri kayıt edebilmek oldukça önemli. En sevdiğimiz film sahnelerini sonraki zamanlar için daha kolay ulaşabilir hale getirmek için bilgisayardaki ortam sesini kayıt ediyor olmak gerekebilir. Eğer bu dosyaları kolaylıkla internetten indiremiyorsak bilgisayarda ortam sesi kaydetme programlarına ihtiyaç duyarız.

Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme
Bilgisayardaki Çalan Sesi Kaydetme

Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme

Bilgisayarda oynatılan medya dosyalarının kayıt edilmesini sağlayan pek çok program bulunuyor. Cep telefonlarında ekran kaydı alırken telefondaki oynatılan ses ve ortam dosyalarındaki ses bu kaydın içerisine giriyor. Bilgisayarda da ekran kaydetme programlarını kullandığımız zamanlarda bilgisayarda yürütülen ortam dosyalarının ses verileri kayıt ediliyor.

Biz, bu yazıda sizlere bilgisayarda ortam sesi kaydetme programları yardımı ile bilgisayarınızda oynattığınız medya dosyalarındaki sesi kayıt etmeyi anlatacağız.

Bilgisayarda İç Sesi Kaydetme Programı

Bilgisayardaki ortam seslerini kayıt etmek için bize gerek olan programın adı ApowerSoft Ses Kaydedici. Bu program yardımı ile bilgisayarınızda çalan her ne olursa olsun kayıt edebiliyorsunuz. Bilgisayardaki tüm sesleri kayıt eden, bu kayıtları istediğiniz formata dönüştürüp size teslim eden bu harika programı denemek ise ücretsiz.

Bilgisayarda İç Sesleri, Şarkıları, Müzikleri ve Yayınları Kaydetmek için:

Adım 1: ApowerSoft Programını İndirin ve kurulumunu yapın.

Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme Programı
Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme Programı

Adım 2: Bilgisayarınızda bir müzik ya da canlı yayın açın ve kayıt etmek istediğiniz sesi programa dinletin:

Bilgisayardaki Sesi Kaydetme
Bilgisayardaki Sesi Kaydetme

Adım 3: İstediğiniz süre kadar kayıt edin ve kayıt bittiğinde kaydı durdurun ve kütüphaneye gidin:

Bilgisayardaki Sesi Kaydetme
kütüphanede kayıtlarınızı bulun

Adım 4: Kütüphanedeki .mp3 dosyalarını artık kullanabilirsiniz. Eğer bu dosyaların formatını değiştirmek istiyorsanız alttaki format değiştiriciden formatı değiştirebilirsiniz:

Bilgisayarda Çalan Şarkıyı Kaydetme
dosya formatını değiştirin

Buradaki aşamaları tamamladıktan sonra istediğiniz yayını ve sesi bilgisayarınızda çalarken kayıt edebilir ve daha sonra istediğiniz zaman tekrar dinleyebilirsiniz. Bu program sayesinde bilgisayarınızda çalan ve duyabildiğiniz tüm ses medyasını kayıt edebilirsiniz.

Önerilen İçerik: En İyi Ekran Video Çekme Programları

Bu yazıda bahsi geçen ses kaydetme programının ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. Bunun yanı sıra programı lisans ücreti ödeyerek satın almak da mümkün. Tercihinize göre programı yazı içindeki bağlantı üzerinden indirebilir ve bilgisayarınızdaki iç sesleri istediğiniz formatta indirebilirsiniz. Yazı hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Sonraki yazılarda görüşmek üzere.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Bilgisayarda Ortam Sesi Kaydetme (İç Sesleri, Yayınları ve Müzikleri Kaydedin)” üzerine 3 yorum

  1. “Eger satin almayacaksaniz” diyorum zaten. Almak isteyen için gayet kullanisli bir uygulama gibi gorunuyor.

    Cevapla
  2. Uygulamanin bedava versiyonu yalnizca 1 dakikalik kayda imkan taniyor. Eger satin almayacaksaniz vakit kaybi.

    Cevapla

Yorum yapın