Başlangıç Haber Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Bir Ay Ertelendi

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Bir Ay Ertelendi

0
nvidia-battlefield-2042-min

EA, Battlefield 2042 çıkış tarihinin yaklaşık 1 ay ertelendiğini doğruladı. Battlefield 2042 açık beta bilgileri Eylül’de gelecek. Oyunun resmi çıkış tarihi 19 Kasım olacak.

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi Ertelendi

Tüm dünyanın heyecanla beklediği Battlefield 2042 oyunu, 22 Ekim’de çıkacaktı. EA, oyunun çıkış tarihinin yaklaşık 1 ay ertelendiğini duyurdu ve 19 Kasım tarihini verdi. Sebep, koronavirüs pandemisi nedeniyle geliştirici ekibin ofislere dönüşünün gecikmesi olarak gösterildi. EA DICE ve ortak geliştiricilerin lansman tarihine yakın bir zamanda stüdyolarına geri dönmeyi beklediği açıklandı.

Battlefield 2042 bu durumdan tek etkilenen ekip değil. Delta varyantı nedeniyle Apple ve Facebook gibi şirketler de son birkaç hafta içinde ofise dönüşü erteledi. EA DICE CEO’su Oskar Gabrielson, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Battlefield 2042’nin lansman tarihini değiştirmeye karar verdik. Oyun, dünya çapında 19 Kasım 2021’de piyasaya sürülecek. Küresel bir salgın sırasında yeni nesil Battlefield oyununu inşa etmek, geliştirme ekiplerimiz için öngörülemeyen zorluklar yarattı. Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana doğru ekibimizin stüdyolarına geri döneceğini ummuştuk. Devam eden koşullar, bunu mümkün kılmıyor. Evden devam eden çalışmalarla oyunun çıkış tarihi bir süre ertelendi.”

İlgili İçerik: Battlefield 2042 PC Sistem Gereksinimleri Yayınlandı

Yaklaşık bir ay sürecek bu gecikmenin ardından Battlefield 2042 oyunu, Call of Duty: Vanguard oyunundan iki hafta sonra piyasaya sürülecek. Bu gecikme yaşanmasaydı, en büyük rakibi olan Call of Duty: Vanguard’dan iki hafta önce piyasaya çıkacaktı. Bu gecikmeye rağmen, Xbox ve Windows 10’a özel Halo Infinite‘den önce çıkacağı kesinleşti. Ancak hem Vanguard hem de Halo Infinite’in aksine Battlefield 2042, tamamen çok oyunculu bir oyun.

Battlefield 2042, 19 Kasım’da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X için piyasaya sürülecek. Battlefield 2042, ilk gün PC’de EA Play Pro aboneliği ile de satışa sunulacak.

5 / 5 ( 8 votes )

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version