AXS Coin Nedir? Axie Infinity Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

AXS Coin Nedir? (Axie Infinity) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

AXS Coin nedir sorusu son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılmaya başlandı. Oyun dünyası ile blockchain teknolojilerini bir araya getiren ve değer bakımından da hızlıca yükselen AXS Coin (Axie Infinity), kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar arasında yer almayı başardı. Eğer siz de bu kripto paranın nasıl kazanıldığını ve ne olduğunu merak ediyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla AXS Coin nedir, nasıl alınır, yorumları ve istatistikleri nelerdir gibi sorulara yanıt vereceğiz.

AXS Coin Nedir? Axie Infinity Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
AXS Coin Nedir? Axie Infinity Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

AXS Coin (Axie Infinity) Nedir?

AXS Coin, blockchain dünyasını oyun sektörü ile birleştirerek, herkesin bu teknolojileri anlamasını ve bu süreçte kazanç elde etmesini amaçlamaktadır. Ethereum tabanlı en yüksek market hacmine sahip eğlence amaçlı kripto para birimi olan AXS Coin, özellikle pandemi döneminde bünyesine birçok oyuncuyu katarak hem kitlesini genişletmiş hem de isminin duyulmasını sağlamıştır.

İçerisinde büyük bir NFT pazarı barındıran ve “Kazanmak İçin Oyna” sloganıyla piyasaya sürülen AXS Coin ve Axie Infinity Oyunu, tüm oyuncuları yönetimde söz sahibi yapmaktadır. Böylece oyuncular ve yatırımcılar oyunun ilerleyişi ve AXS Coin’in güncellemeleri hakkında oy kullanabilirler. Proje doğrultusunda her şey beklendiği gibi ilerlediği için de kademeli olarak yükseliş yaşayan bu kripto para hakkında daha detaylı bilgileri edinmek isterseniz AXS Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

Axie Infinity Oyunu

Axie Infinity oyunu Pokemon oyunlarına benzer bir tarza sahiptir. Her oyuncu çevreden bulduğu parçalarla kendi karakterini yaratır ve bu karakteri ile gelişmeye çalışır. Bu süreçte başka kullanıcılarla savaşabilir, kendi topraklarını satın alarak karakterini geliştirebilir ve daha sonra bunların satışını yapabilir. Tüm bu süreçlerde görev yaparak, savaşları kazanarak ve ticaretleri gerçekleştirerek AXS Coin kazanmak mümkün hale gelmektedir.

kripto para
kripto para

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi içerisinde büyük bir NFT pazarı barındıran Axie Infinity, bu tür projeler arasında en yüksek market hacmine sahip olan NFT pazarıdır. Yaratılan ve geliştirilen tüm karakterler bir NFT niteliği taşıdığı için oyun oldukça değerli bir konuma gelmektedir. Bulunduğumuz yıl içerisinde kullanılmaya ve kazanılmaya başlayan AXS Coin’ler hem yatırımcıların hem de oyuncuların ilgisini çektiği için sürekli olarak değerlenmiştir.

AXS Coin İstatistikleri

Ekim 2020’de piyasaya sürülen AXS Coin, 2021 yılı itibariyle oyunun kullanıma açılmasıyla birlikte hızlıca yükselmeye başlamıştır. Şubat 2021 tarihine kadar $0.70 seviyelerinde seyreden kripto paramız, 2021 yılı itibariyle kademeli olarak $70 üstü değerlere erişmiştir. Bu durumdan çıkarılacak sonuç da sürekli olarak market hacmini arttırdığıdır. AXS Coin istatistikleri ise şöyledir:

 • AXS Coin (Axie Infinity) toplam market hacmi 19,6 Milyar Dolardır.
 • Toplam ve Maksimum arz miktarı 270 milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 60,9 milyon adettir. Bu da yalnızca %23’lük bir arzın dolaşımda olduğunu göstermektedir.
 • AXS Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,20’lik kısmını domine etmektedir.

Bir token olarak sayılmasına ve halen kendi altyapısını oluşturamamasına rağmen, en değerli kripto paralar listesinde 35. sırada bulunan ve hızla yükselen AXS Coin, oyun dünyası ile kripto para teknolojilerini birleştirdiği için birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmışa benziyor.

AXS Coin Yorum

Axie Infinity (AXS) için yapılan yorumlar oldukça iyi seviyede. Retro tarzda, kullanıcıları bağlayabilecek seviyede bir RPG tarzı oyun olduğu için, kripto para yorumcuları da projenin başarılı olabileceğini düşünüyorlar. Stake ve Farm gibi özellikleri de geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına sunan AXS Coin, kripto para dünyasını tanıtma konusunda birçok kripto para birimine göre daha iyi bir performans sergiliyor.

Kripto para yatırımcıları ve analizcileri tarafından yapılan AXS Coin yorumları, bu kripto paranın ilerleyen zamanlarda daha da değerleneceği ve oyunun büyük bir kitleye ulaşacağı yönünde. Çünkü oyunu oynamak için diğer oyun projeleri gibi öğrenme aşamasından geçmek ve diğer sistemleri kavramak gerekmiyor. Oyun size her şeyi basit bir şekilde sunuyor ve eğlenirken öğrenmenin ve para kazanmanın kapılarını açıyor.

AXS Coin Fiyatı

AXS Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk başlarda stabil ilerleyen fakat oyunun oynanması ile birlikte hızlıca yükselen bir grafiğe sahip. Günümüzde $70 ile $75 arasında bir değere sahip olan ve en yüksek noktasına yakın bir konumda bulunan kripto paramızın tüm zamanlar fiyat değişim istatistikleri ise dikkat çekici nitelikte.

 • AXS Coin (Axie Infinity) tüm zamanlar en yüksek değeri 2021 yılının Ağustos ayında $83.26 olarak kayıtlara geçti.
 • AXS Coin (Axie Infinity) tüm zamanlar en düşük değeri 2020 yılının Aralık ayında $0.1234 olarak kaydedildi.

En düşük değeri olan Aralık 2020 tarihinden günümüze kademeli bir şekilde yükselerek, tam %58700 oranında yükseliş gösteren AXS Coin, birçok yatırımcısını zengin etmeyi başardı. En yüksek değerinden ise yalnızca %10 seviyesinde düşük olan kripto paramız, yakın gelecekte tekrar bir ATH (All Time High) denemesi yapabilir.

kripto para
kripto para

AXS Coin Geleceği

AXS Coin, düşük arz miktarına ve yüksek market hacmine sahip olduğu için günümüzdeki değerlere rahatlıkla ulaştı. Birkaç ay öncesine kadar bu noktalara geleceği kimse tarafından tahmin edilmiyorken, bugün en değerli kripto paralar arasında yer alan bir oyun para birimi oldu. Bu yüzden AXS Coin geleceği birçok yatırımcı tarafından parlak görülüyor. Analizcilere göre ilerleyen süreçlerde daha fazla oyuncuyu bünyesine kazandırmayı başarabilirse ve dolaşımdaki arz miktarını buna uygun bir seviyede ilerletirse, değer konusunda ulaşamayacağı nokta bulunmuyor.

Yatırımcıları ve oyuncuları tarafından AXS Coin için gelecekte ulaşması beklenen birçok hedef bulunuyor. Öncelikle $100 seviyesine ulaşması beklenen AXS Coin, daha sonrasında ise biraz daha yükselerek kendini sabitleyecek görüşünde bulunuyorlar. Bunun gerçekleşmesi zor değil ancak oyunun gerçekten kendisini kanıtlaması ve gelip geçici olmaması gerekiyor.

AXS Coin (Axie Infinity) Nasıl ve Nereden Alınır?

Eğer bu kripto para birimini, oyun oynayarak kazanmak istiyorsanız hemen ücretsiz bir şekilde Axie Infinity oyununu indirebilir ve karakterinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Buradan kazanacağınız AXS Coin’leri stake ve farm sistemlerine ekleyerek daha fazla kazancın kapılarını açabilirsiniz. Fakat yalnızca yatırım amaçlı AXS Coin alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz 100’e yakın kripto para borsası bulunuyor. Bunlardan en yüksek hacme sahip olanlar ve en çok tercih edilenler ise şöyle:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Coinbase Exchange
 • Bithump
 • Kraken
 • Poloniex
 • Uniswap (V3)
 • OKEx
 • Phemex

Ayrıca AXS Coin’lerinizi ERC-20 altyapısını destekleyen tüm dijital cüzdanlarda (MetaMask, Trust Wallet vs.) barındırabilirsiniz. Düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleri sebebiyle kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimizde AXS Coin nedir, Axie Infinity oyunu nedir, geleceği nasıldır, nereden satın alınır ve nasıl kazanılır gibi sorulara yanıt verdik. Burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi içermemektedir! Benzer içeriklerimiz için kripto para sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.