Atletico Madrid Coin Nedir? Atletico Madrid Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

Atletico Madrid Coin Nedir? (ATM) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Futbol ile ilgilenen biriyseniz mutlaka FAN Token kavramını duymuşsunuz demektir. Spor kulüplerinin kendilerine fon oluşturmak amacıyla ürettikleri ve bunun yanında taraftarları ile daha iyi iletişim kurabildikleri FAN Tokenler son zamanların en popüler kripto paralarını oluşturuyor. Atletico Madrid Coin nedir sorusunu da soruyorsanız, bir fan tokenin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorsunuz demektir. Bu kripto para birimi ile artık kulüp hakkında söz sahibi olabilir ve takımınızı destekleyebilirsiniz. İçeriğimizde Atletico Madrid Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi merak edilen soruları cevaplandıracağız.

Atletico Madrid Coin Nedir? Atletico Madrid Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Atletico Madrid Coin Nedir? Atletico Madrid Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Atletico Madrid Coin (ATM) Nedir?

2020 yılının başlarında Fan Tokenlerin öncülerinden biri olarak Socios ortaklığında piyasaya sürülen Atletico Madrid Coin, tahmin edebileceğiniz üzere Atletico Madrid futbol kulübünün resmi kripto para birimidir. ERC-20 altyapısında geliştirilen ancak CHZ ekosistemi içerisinde bulunan ATM Coin, taraftarlar ile kuvvetli bir bağ oluşturmak ve kulübüne ek fon yaratmak için kullanılıyor. Büyük bir spor kulübü olduğu için de kısa süre içerisinde en popüler fan tokenlerden biri olmayı başardığını söyleyebiliriz.

Atletico Madrid Coin sahipleri, uygulama sayesinde forma, top ve transfer gibi durumlarda oy hakkına sahip olabiliyorlar. Ayrıca spor kulübünün mağazalarında indirimli alışverişler yapabiliyorlar, maç biletlerini daha ucuz ücretlere satın alabiliyorlar ve dönemsel olarak VIP bilet gibi hediyeler kazanabiliyorlar. Ayrıca havuz üzerinden uzun süreli taraftarlar daha fazla ATM Coin elde edebiliyor. Atletico Madrid Coin alabilmek için ise CHZ bakiyeniz bulunması gerekiyor. Bu kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Socios Atletico De Madrid Fan Token sayfasını inceleyebilirsiniz.

Atletico Madrid Coin İstatistikleri

ATM Coin, daha yeni bir kripto para birimi olsa da büyük bir fan kitlesine sahip olduğu için hızlı bir çıkış yapmayı başardı. Daha sonrasında kulübün ilerleyişine göre değerlerinde değişiklik gösteren Atletico Madrid Coin istatistikleri, bu kripto para hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 • Atletico Madrid Coin (ATM) toplam market hacmi 140 Milyon Dolar seviyelerinin üstündedir.
 • ATM Coin toplam arz miktarı 10 Milyon adet iken dolaşımda olan arz miktarı 2 Milyon adettir.
 • Atletico Madrid Coin, en değerli kripto paralar listesinde 624. Sırada bulunmaktadır.

Diğer kripto para birimler ile karşılaştırıldığında nispeten daha düşük bir market hacmine sahip gibi gözükse de bir futbol kulübü için bu değerler oldukça fazla. Ayrıca sınırlı arzda üretilen kripto paramızın madenciliği yapılamıyor ve daha fazlası üretilmeyecek. Bu durum ilerleyen zamanlarda Atletico Madrid Coin’in değer kazanmasında büyük rol oynayacaktır.

kripto para
kripto para

Atletico Madrid Coin Yorum

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ATM Coin istatistikleri ve fiyatı takımın performansına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin önümüzdeki sene şampiyonlar ligini kazanması halinde değerini katlarca arttırabilir. Veya transfer gibi durumlarda da Atletico Madrid Coin’e olan talep artacak veya azalacaktır. Bunun en güzel kanıtı PSG Coin’de meydana gelmiştir. Messi’nin transfer olması ile birlikte değerini katlarca arttırmayı başarmıştır. Tüm bunlardan yola çıkarak Atletico Madric Coin yorumları hakkında da bunlardan yola çıkılarak görüşler belirtildiğini söyleyebiliriz.

Atletico Madrid büyük bir futbol kulübü olduğu için kripto parası da oldukça güçlü olmayı başarıyor. Bu yüzden yatırımcısını uzun vadede üzmeyecek gibi duruyor. Son senelerdeki başarılarını da göz önünde bulundurduğumuzda ATM Coin’i almamak için hiçbir sebep kalmıyor. Yanında sunduğu avantajları da göz önünde bulundurursak Atletico Madrid Coin, her yatırımcının mutlaka incelemesi gereken bir kripto para birimi haline geliyor.  Zaten kripto para analizleri yapan birçok kişi de bu kripto para biriminin FAN Tokenler arasında en değerlilerden biri olduğunu çekinmeden belirtiyorlar.

Atletico Madrid Coin Fiyatı

Atletico Madrid Coin fiyatı genellikle sezon ortalarında ve sonlarında ciddi hareketlilikler sergiliyor. Çünkü bu dönemlerde ligler bitiyor, transferler gerçekleşiyor ve puan durumları az çok takımların gidişatını gösterir hale geliyor. Geçtiğimiz sene Aralık ayında ve bu sene Mayıs ayında ciddi yükseliş gösteren arından düşen ATM Coin, günümüzde $13 ile $17 arasında değişen bir fiyata sahiptir. Tüm zamanlar fiyat değişimi ise, dönemsel olarak nasıl hareketlilikler sergilediğini net bir şekilde göstermektedir.

 • Atletico Madrid Coin (ATM) tüm zamanlar en yüksek fiyatı Mayıs 2021 tarihinde $61.12 olarak kaydedilmiştir.
 • Atletico Madrid Coin (ATM) tüm zamanlar en düşük fiyatı ise Haziran 2020 tarihinde $2.96 olarak kayıtlara geçmiştir.

Görüldüğü üzere hem zirvesini hem de dibini sezon bitimlerinde yapmış olan Atletico Madrid Coin, normal dönemlerde çok fazla hareketliliğe sahip değildir. Bu yüzden taraftarları sürece bir yatırım gözüyle bakmak yerine takımına destek olarak bakmaktadırlar. Mevcut durum da ATM Coin’in her zaman market hacmini koruyacağı anlamına geliyor.

Atletico Madrid Coin Geleceği

Atletico Madrid Coin fiyat hareketliliği diğer kripto para birimlerine göre çok daha farklıdır. Bu yüzden birçok kişi gelecekteki fiyat değişimi hakkında net bir yorum yapamamaktadır. En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %300 oranında yükseliş göstermiş olan kripto paramız, kulübün gidişatına göre yeni dip seviyeleri görebilir veya tekrar ATH rekoru kırabilir. Bunu analiz etmenin en iyi yolu ise futbol yorumcuları ile kripto para yorumcularını bir araya getirmekten geçiyor. Çünkü takımın sezon içerisindeki performansı da oldukça büyük önem taşıyor.

ATM Coin yatırımcıları ve taraftarları, Atletico Madrid Coin geleceği hakkında büyük umutlar besliyorlar. Hatta önümüzdeki yıllar için fiyat tahmininde bile bulunuyorlar. Atletico Madrid takımının önümüzdeki birkaç sene içerisinde şampiyon olması halinde değerinin $100 seviyesine ulaşabileceği belirtilmekte. Bu çok zor gibi gözükse de teknik olarak incelendiğinde mümkündür. Çünkü yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi FAN Tokenler diğer kripto para birimleri gibi bir ekonomiye sahip değillerdir ve benzer hareketlilikler sergilemezler.

kripto para
kripto para

Atletico Madrid Coin (ATM) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Hem ATM Coin sahibi olmak hem de takım hakkında belirttiğimiz avantajlardan faydalanmak istiyorsanız, Socios Atletico Madrid Coin uygulamasını telefonunuza yükleyebilir ve nakit paranızla direkt olarak ATM Coin alabilirsiniz. Daha sonrasında avantajlar ekranı karşınıza gelecek ve bakiyenize göre birçoğuna erişebileceksiniz. Ancak yalnızca yatırım amaçlı Atletico Madrid Coin alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Paribu – Türk Borsası
 • BKEX
 • HitBTC
 • Chiliz – Socios
 • BKEX
 • Mandala Exchange

Bu borsaların dışında ATM Coin alım satımı yapabileceğiniz başka kripto para borsası bulunmamaktadır. Ayrıca CHZ altyapısına sahip olduğu için çoğu noktada kullanmanız mümkün olmayacaktır. Umarız içeriğimizde Atletico Madrid Coin nedir sorusuna cevap bulabilmiş ve diğer detaylara hâkim olmuşsunuzdur. İçeriğimizdeki hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.