ATA Coin Nedir? Automata Network Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

ATA Coin Nedir? (Automata Network) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

ATA Coin Nedir sorusu, Binance üzerinde Stake işlemleri ile kazanılmasıyla birlikte piyasaya sürülen ve Binance projesi olarak nitelendirilen bir kripto para olduğu için birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Launchpool projesi olarak hayata geçirilen ve arkasında güçlü bir ekibi bulunduran ATA Coin (Automata Network), yalnızca birkaç ay içerisinde oldukça iyi bir ilerleme sergiledi. Bizler de bu içeriğimizde ATA Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ne olacak ve yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

ATA Coin Nedir? Automata Network Nasıl ve Nereden Alınır?
ATA Coin Nedir? Automata Network Nasıl ve Nereden Alınır?

ATA Coin (Automata Network) Nedir?

ATA Coin, Binance Launchpool projesi olarak tanıtılan ve ilk halka arz edilmesinden önce stake ödülü olarak BNB’nin yanında dağıtılan, DApp ismini verdiğimiz, blok zinciri teknolojilerini kullanarak geliştirilen yazılımlara güvenlik yazılımları sunan bir kripto para projesidir. 2019 yılında kurulan ve geliştirilmesine başlanan Automata Network, 2021 yılının ortalarında Binance üzerinden halka arz edilmiştir. ATA Coin bugün uygulamalar ve blok zinciri teknolojileri için birçok fayda sağlamaktadır.

ATA Coin yatırımcıları bu platform ve bağlı olduğu platformlar üzerinde oy hakkına sahip olmakta ve yapılan hesaplama işlemleri sonucunda madencilik ödülleri elde etmektedirler. Geliştirilmiş bir DeFi projesi olan ATA Coin, Binance platformunun da desteğini arkasında bulundurduğu için kısa zaman zarfında çok iyi noktalara gelmiştir. Bu projenin teknik bilgisi ve detayları hakkında daha net yazılara ulaşmak isterseniz Automata Litepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

ATA Coin İstatistikleri

ATA Coin, ilk başta ödül olarak toplanmış daha sonrasında Binance üzerinde halka arz edilmiştir. Bu süreçte iyi bir çıkış yapan kripto paramız kısa süre içerisinde düşüş yaşamıştır ancak geçtiğimiz haftalarda tekrar popülerleşerek market hacmini en yüksek seviyelere getirmiştir. Yeni bir kripto para olmasına karşın, arkasında güçlü bir geliştirici ekibini ve iyi ortakları bulundurduğu için ATA Coin istatistikleri birçok kripto para birimine göre daha iyi seviyededir.

 • ATA Coin (Automata Network), toplam market hacmi 1,2 Milyar Dolar
 • ATA Coin toplam arz miktarı 1 Milyar adetken, dolaşımdaki arz miktarı 172,2 Milyon adettir.
 • Bu kripto para birimi, tüm kripto para piyasasının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün çok iyi seviyelerde değerlere sahip olan ATA Coin, en değerli kripto paralar listesinde 271. Sırada yer almaktadır. Binance Smart Chain altyapısında olduğu için BNB’ye göre hareketlilik sergilemektedir. Fakat bunun yanında kendi ekosistemini de yavaş yavaş oluşturmakta, bünyesine daha fazla yatırımcı kazandırmaktadır.

kripto para
kripto para

ATA Coin Yorum

ATA Coin yorumları, hızlı bir çıkış yaptığı ve son zamanlarda iyi ilerlemeler kaydettiği için oldukça olumludur. İlk çıktığı zamanlarda sert bir dump yiyen ATA Coin hakkında olumlu görüşler bulunmuyordu ancak bir ay öncesine kadar BNB ile birlikte hızla yükselmeye başlayan ATA Coin, görüşleri tamamıyla değiştirmeyi başardı. Bugün birçok kripto para biliri, bu kripto paranın dikkate alınması gereken kripto paralardan biri olduğunu belirtiyorlar.

Kısacık ömründe birçok kez haber olan ve sürekli olarak belli kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ATA Coin, güçlü bir güvenlik projesini de sunduğu için tercih sebebi oluyor. Özellikle DApp geliştiricileri tarafından mutlaka kullanılması gereken bir Network olarak nitelendiriliyor. Durum böyle olunca yatırımcılar da bu kripto para birimine yatırım yapmaktan çekinmiyorlar. Yine de yeni bir kripto para birimi olduğu için körü körüne bağlanmamak gerekiyor.

ATA Coin Fiyatı

ATA Coin fiyatı, şu sıralar gittikçe artan bir arz yapısına sahip olduğu için pek yükselmiyor. Buna rağmen Ağustos ayında birden yükselişe geçen ve tekrar herkesin diline düşen ATA Coin, günümüzde $0.9 ile $1.2 arasında işlem görüyor. Ortalamanın üstünde volatilite (Fiyat hareketliliği) değerlerine sahip olan kripto paramız traderlar için oldukça kaliteli bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor. Yalnızca 3-5 aylık varlığı boyunca tüm zamanlar fiyat değişimi de bu durumu kanıtlar seviyede.

 • ATA Coin (Automata Network) tüm zamanlar en yüksek değeri Haziran 2021 tarihinde $2.55 olarak kayıtlara geçti.
 • ATA Coin (Automata Network) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $0.3405 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere yalnızca bir ay içerisinde %250 oranından daha fazla yükseliş ve düşüş göstermeyi başaran ATA Coin, ilerleyen zamanlarda tüm bu istatistikleri ve değerini çok daha farklı noktalara getirecektir. Şimdilik yükseliş trendinde bulunan kripto paramızın, ilerleyen zamanlarda hangi noktalara dokunacağı ise şimdilik bilinmiyor.

ATA Coin Geleceği

ATA Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar oldukça iyi. Yeni bir kripto para olduğu ve çok fazla gelecek vadettiği için her geçen gün bünyesine daha fazla yatırımcıyı katarak hem market hacmini hem de değerini yükseltmeyi başarıyor. Güçlü bir projeye sahip olması ve arkasında Binance gibi devlerin desteğini de almasıyla, gelecek hakkında ciddi anlamda umut verici kripto paralar arasına girmeyi başarıyor.

ATA Coin yatırımcıları, bu kripto para biriminin önümüzdeki birkaç sene içerisinde daha net bir fiyat aralığına ulaşacağını düşünüyorlar. Ayrıca ATA Coin için koymuş oldukları $5 hedefi de bulunuyor. Bu hedefe yalnızca bir sene içerisinde ulaşması bekleniyor. Fakat bunun için kararlılığını sürdürmesi ve market hacmini çok daha fazla yükseltmesi şart. Potansiyeli bulunduğu ve birçok kişiye göre geleceği parlak olan kripto paramız bakalım istenileni vermeyi başarabilecek mi, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

kripto para
kripto para

ATA Coin (Automata Network) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi ATA Coin, Binance altyapısında oluşturulmuş ve ilk bu borsada listelenmeye başlanmıştır. Daha sonrasındaki birkaç aylık süreçte ise daha fazla borsada kendine yer edinmeyi başarmıştır. Bu kadar kısa sürede 20’ye yakın borsada listelenmiş olan ATA Coin alım satım işlemlerinizi aşağıdaki borsalardan yapabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • PancakeSwap (V2)
 • Indodax
 • Pionex
 • AEX
 • Tokocrypto
 • BKEX
 • ZT
 • Mandala Exchange

ERC-20 ve Binance Smart Chain altyapısını destekleyen ATA Coin, birçok platform üzerinde rahatlıkla barındırılabilir ve transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Uzun ve orta vadeli olarak bu kripto para birimine yatırım yapmak istiyorsanız, varlıklarınızı Trust Wallet, Binance Cüzdan ve MetaMask gibi dijital cüzdanlar içerisine aktarabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla ATA Coin nedir, nereden ve nasıl satın alınır, yorumları nelerdir, geleceği nasıl olacak ve fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde bu kripto para hakkında net fikirlere sahip olmuşsunuzdur. Ancak burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.