Başlangıç Haber Apple’ın 2022 Lansmanında Tanıtacağı Yeni Cihazlar Açıklandı!

Apple’ın 2022 Lansmanında Tanıtacağı Yeni Cihazlar Açıklandı!

0

Apple‘ın yeni ürünlerini tanıtacağı 2022 lansmanından son detaylar geldi… Yeni iPhone, Mac Pro, MacBook Modelleri, Yeni iPad Pro ve VR Kulaklık cihazları tanıtılacak. İşte detaylar!

Apple 2022 Lansmanında Hangi Cihazlarını Tanıtacak?

Apple’ın bu yıl yeni bir Mac Pro, iMac Pro ve Mac mini modeli de dahil olmak üzere bir dizi yeni cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni bir rapora göre Cupertino merkezli şirketin ayrıca yeniden tasarlanmış bir MacBook Air ve giriş seviyesi bir MacBook Pro piyasaya sürmesi bekleniyor.

ABD’li teknoloji devinin, yeni bir harici monitörle birlikte kablosuz şarjlı bir iPad Pro modelini piyasaya süreceği de dedikodular arasında yer alıyor. 2022’nin ilk yarısında 5G özellikli bir iPhone SE halefi ve ardından iPhone 14 serisi akıllı telefonlar gelecek. Şirket ayrıca bu yıl içinde üç yeni Apple Watch modelini ve ilk VR kulaklığını piyasaya çıkaracak.

Bloomberg haberden ünlü analist Mark Gurman, Apple’ın büyük ekranlı yeni bir iMac Pro ve yeni bir Mac mini modeli üzerinde çalıştığını belirtiyor. Ayrıca 40 çekirdekli bir CPU ve 128 grafik çekirdekli daha küçük bir Mac Pro da yolda olabilir.

İlgili İçerik: Yeni Apple Watch Modelleri, Optik Sensörlere Geçiş Yapacak!

Gurman’a göre MacBook Pro’nun yeni bir giriş seviyesi modeli de gelecek. MacBook Air ise “ürün tarihindeki en büyük yeniden tasarım” olarak lanse ediliyor. Apple’ın ayrıca kablosuz şarj özelliğine sahip yeni bir iPad Pro modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Akıllı telefon cephesinde, hem 5G destekli yeni sürüm iPhone SE hem de iPhone 14 serisi görülecek. iPhone 14 modelleri çentikli değil delikli bir ekrana sahip olabilir. Akıllı saat modelleri arasına da Apple Watch SE, Apple Watch Series 8 ve güçlü bir Apple Watch modeli daha katılacak. Haber bültenine göre, şirketin ilk VR kulaklığı da bu yıl gelecek. Giyilebilir VR kulaklık kategorisine girecek bu cihaz bazı AR özelliklerini de taşıyacak.

Apple, son olarak iOS 15 ve macOS 12’yi duyurdu. 2022’de ise yeni işletim sistemleri iOS 16 ve macOS 13 tanıtılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!