Başlangıç Haber Apple “Unleashed” Etkinliğinde Tanıtılacak Ürünler

Apple “Unleashed” Etkinliğinde Tanıtılacak Ürünler

0

ABD’li teknoloji devi Apple’ın “Unleashed” Ekim ayı etkinliğinde yeni MacBook Pro ve AirPods modelleri tanıtılacak. Etkinliğin tarihi ve tanıtılacak modellerle ilgili detaylar haberin devamında…

Apple “Unleashed” Etkinliğine Sayılı Günler Kaldı!

Dev etkinlikte yeni MacBook Pro’lar, bir Mac mini ve üçüncü nesil AirPods’ların tanıtılması bekleniyor. Etkinlik, 18 Ekim‘de TSİ 20:00‘de online olarak düzenlenecek ve internetten canlı izlenebilecek. “Unleashed” etkinliği, bu sezonun ikinci sanal lansmanı niteliğinde olacak. Apple logosunu içeren bir teaser yayınlandı. Teaser tasarımında, Apple M1X işlemcisine gönderme yapılıyor.

Apple Park’ta gerçekleşecek olan etkinlikte M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri tanıtılacak. Yeni MacBook Pro’lar, MagSafe şarjı ve daha iyi bağlantı özellikleri ile çıkacak.

İlgili İçerik: M1X İşlemcili Yeni Apple Mac mini Yakında Piyasaya Sürülebilir

Yeni MacBook Pro notebook modelleri 14 ve 16 inç ekran seçenekleriyle gelecek. Bu cihazlar, mevcut MacBook’lara kıyasla daha yüksek çözünürlük sunacak. Yeni MacBook’larda Apple’ın M1X adlı ARM tabanlı işlemcisine yer verilecek.

Apple, bu etkinlikte baştan sonra yeniden tasarlanan bir Mac mini modelini de tanıtacak. Ve son olarak AirPods Pro tasarımına benzeyen ama fiyatı daha uygun olan üçüncü nesil AirPods modelini tanıtacak.

Yeni AirPods 3‘ün bir önceki etkinlikte iPhone 13 ile birlikte duyurulması bekleniyordu. Bu ürünlerin, tanıtımdan kısa bir süre sonra satışa sunulması bekleniyor. Geniş bir kesim ise etkinlikte macOS 12 Monterey işletim sisteminin çıkış tarihine dair bir detay bekliyor.

Samsung “Unpacked Part 2” Etkinliği ise 20 Ekim’de Gerçekleşecek

Apple’ın tanıtım etkinliği 18 Ekim’de yapılacak. Bundan sadece 2 gün sonra Samsung’un yeni ürünlerini tanıtacağı “Unpacked” etkinliği gerçekleşecek. Etkinlik TSİ 17.00’de YouTube’dan canlı izlenebilecek. Samsung, OneUI 4.0‘ı ve Galaxy S21 FE telefonunu tanıtacak.

Apple ve Samsung, teknoloji dünyasının en büyük isimleri ve birbirlerinin en büyük rakibi. İki etkinlik de merakla bekleniyor. Kısa süre içinde iki markanın da tanıtacağı ürünleri göreceğiz. Peki, sizin bu ürünlerden beklentiniz neler?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!