En iyi 10 Android Telefonuma Kim Baktı Uygulaması

Bazı anlarda telefonunuzu bıraktığınız yerde telefonunuza birilerinin baktığını düşünebilirsiniz. Telefonunuza birilerinin izinsiz bakması hiç hoş değil. Böyle durumlarda telefonuma kim baktı diye sorarsanız muhtemelen telefonunuza bakan kişinin resmini çekmesini istersiniz. Telefonun şifresini girince ya da kilidini açınca fotoğraf çeken uygulamalar sayesinde telefonunuza kimin baktığını görebilirsiniz.

Her ne sebeple olursa olsun telefonunuza birilerinin izinsiz bakması son derece yanlıştır. Fakat pek çok kişi kişisel verilere saygı duymayarak başkalarının telefonuna izinsiz bakabiliyor. Böyle durumlarda telefonun ön kamerasından resim çekmek, telefona kim baktıysa bulmak için harika uygulamalar var. Bu uygulamalar şimdilik Android ile sınırlı.

Android Telefonuma Kim Baktı?

Özellikle Android kullanıcılarının merak ettiği Android telefonuma kim baktı sorusu oldukça fazla sorulmaya başlandı. Google Play Store üzerinde Android telefonuma kim baktı uygulamaları listeleniyor. Bu uygulamalar için oluşturulan listede, tercihlere en uygun uygulamalar seçiliyor ve telefona kim baktıysa resmi çekiliyor.

Android Telefonumu Kim Karıştırdı?

Bir diğer ifade ise Android telefonumu kim karıştırdı sorusu. Telefon karıştırmak Türkçe’de yaygın olarak kullanılan bir ifade. Android telefona izinsiz bakan kişileri ifade etmek için kullanılan Android telefonumu kim karıştırdı ifadesi de aslında bir önceki başlıkla aynı.

Android telefonunuzu karıştıranların resmini çekmek için kullanabileceğiniz ücretsiz uygulamalar bulunuyor.

Telefonuma Kim Baktı Uygulaması

Telefonunuza izinsiz bakanları tespit etmek ve bunların resimlerini gizlice çekip galeriye kaydetmek oldukça iyi bir özellik. Telefonuma kim baktı uygulaması ile bu iş kolaylıkla yapılabiliyor. Android Google Play Store üzerinde telefonuma kim baktı uygulamaları oldukça yaygın. Bu içerikte ise en yaygın olanlarını listeliyoruz.

Yanlış Şifre Girince Fotoğraf Çeken Uygulama iPhone

Eğer telefonunuzu bir yerlerde sıklıkla bırakıyorsanız ve sürekli şifre denendiğini düşünüyorsanız, yanlış şifre girildiğinde fotoğraf çeken uygulamaları deneyebilirsiniz. İnsanların yanlış şifre girince fotoğraf çeken uygulama iPhone olarak arattığı bu uygulamaların hemen hepsi Android için yapılmıştır. iPhone için bilinen bir yöntem bulunmamaktadır.

Telefonu Karıştıranın Resmini Çeken Program

Başka bir ifade ile telefonu karıştıranın resmini çeken program olarak bilinen bu programları Google Play Store üzerinden indirerek kullanmak mümkün. Telefonu karıştıranın resmini çekmek bazı durumlarda kolay olduğu gibi bazı durumlarda da zor olabiliyor.

Yanlış Şifre Girince Fotoğraf Çeken Uygulama Android

Bir yerlerde bıraktığınız telefona sürekli yanlış şifre giriliyor ise bunu yapanı bulmak mümkün. Yanlış şifre girince fotoğraf çeken uygulama Android için oldukça yaygın ve birden fazla seçenek bulunuyor.

Telefon Kilidini Açarken Fotoğraf Çekme

Şifreniz biliniyor olabilir. Eğer birileri telefon şifrenizi biliyor ve sürekli telefonunuzu karıştırıyor ise telefon kilidini açarken fotoğraf çekme uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzun şifresini giren kişinin fotoğrafını gizlice kaydeder ve bu kişinin kim olduğunu bulabilirsiniz. Ayrıca yasal süreçlere girildiğinde elinizde bir kanıt olmuş olabilir. Bu konuda avukatınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Gizlice kaydedilmiş görüntüler bazı durumlarda mahkemede kullanılamadığı gibi, suçu işleyen kişi de kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında dava açabiliyor.

iPhone Telefonuma Kim Baktı

Pek çok konuda Android’in esnekliğinden geri kalan iPhone telefonuma kim baktı uygulaması ya da yöntemi bulunmuyor. Belki araştırılırsa JailBreak yöntemleri ile telefonuma kim baktı özelliği çalıştırılabilir. Fakat bu konuda kesin bilgi vermek zor.

Android Telefonuma Kim Baktı Uygulamaları – 2023 – 10 Adet

PIN, Şifre veya Desen Kilidi kullanmanız fark etmez. Mükemmel becerilere sahip biri yine de akıllı telefonunuza girebilir. Telefon hırsızlığı durumunda, hırsız parola korumanızı kırmaya çalışacaktır. O zaman, davetsiz misafirlerin fotoğraflarını çeken uygulamalar faydalı olabilir.

Android için en iyi 12 Güvenlik Duvarı Uygulaması

İlgini Çekebilir

Google Play Store’daki birçok Android uygulaması, telefonunuzun şifresini yanlış yazan birinin fotoğrafını çekmek için telefonun ön kamerasını kullanır.

1. Intruder Selfie Alert

android telefonuma kim baktı uygulaması

Intruder Selfie Alert, Android akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi hırsızlık önleme uygulamalarından biridir. Cihazınızın kilidini yanlış şifre ile açmaya çalışan herkesin fotoğrafını çeken bir güvenlik uygulamasıdır.

Bir davetsiz misafir tespit ettiğinde, size e-posta adresinize bir bildirim gönderir. Buna ek olarak, yakalanan davetsiz misafirlerin görüntülerini Google Drive hesabınıza da kaydeder.

2. Catch Phone Intruder

android telefonumu kim karıştırdı uygulaması

Catch Phone Intruder daha az popüler bir uygulamadır, ancak yine de yokluğunuzda telefonunuza kimin dokunduğunu bulmanızı sağlar. Herhangi biri telefonunuzun kilidini açmaya çalıştığında, Catch Phone Intruder uygulaması ön kamera ile fotoğrafı çeker.

Uygulama hafiftir ve parola, pin kodu ve desen kilidiyle bile iyi çalışır. Buna ek olarak, fotoğrafları Galeri uygulamasından gizleme seçeneği de vardır. Genel olarak, Catch Phone Intruder Android’de kullanabileceğiniz harika bir hırsızlık önleme ve gizlilik uygulamasıdır.

3. WTMP

telefonuma kim baktı uygulaması

WTMP, makalede listelenen diğerlerinden biraz farklıdır. Bu Android uygulaması ön kamerayı kullanarak telefonunuzu kullananları kaydeder. Arka planda çalışır ve bir düğmeye tıklanarak başlatılır.

Uygulamayı, cihaz ekranı her kapandığında kayda başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, herhangi biri cihazın kilidini birkaç kez açmaya çalışırsa etkinleştirilir.

4. Spy Selfie

yanlış şifre girince fotoğraf çeken uygulama iphone

Spy Selfie veya Intruder Detector, bir Android akıllı telefondaki harika güvenlik ve gizlilik uygulamalarından biridir. Listedeki diğer tüm uygulamalar gibi, Spy Selfie de telefonunuzu gözetlemeye çalışan bir kişinin selfie’sini çeker.

Uygulama, telefonunuzun kilidini yanlış pin, şifre veya desenle açmaya çalışan kişinin özçekimini yakalar. Özçekim doğrudan telefonunuzun galerisine kaydedilir.

Bununla birlikte, Spy Selfie size davetsiz misafir hakkında resim, konum ve olayın tam zamanı dahil olmak üzere eksiksiz bilgi içeren bir e-posta da gönderir.

5. Lockwatch

telefonu karıştıranın resmini çeken program

Lockwatch, cihazınızın kilidini yanlış şifreyle açmaya çalışan birinin resmini yakalayan en iyi Android uygulamalarından biridir. Lock watch ile ilgili en güzel şey, temiz ve iyi organize edilmiş görünen kullanıcı arayüzüdür.

Bu uygulamada ‘Uyarı e-postası gönder’ seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor ve sonraki şeyleri yapıyor. Kilit açma denemelerini ayarlayabilir ve bir, iki veya üç arasında seçim yapabilirsiniz. Lockwatch birini yakalarsa, davetsiz misafirin fotoğrafını içeren bir e-posta mesajı gönderir.

6. Third Eye

yanlış şifre girince fotoğraf çeken uygulama Android

Third Eye, yukarıda listelenen Lockwatch Android uygulamasına oldukça benzer. Third Eye’ın en büyük özelliği, bir e-posta adresi göndermek yerine, telefonun davetsiz misafirin resimlerini Galeri uygulamasına kaydetmesidir.

Uygulama basittir ve kullanıcıların ayarlardan ‘İzinsiz giren kişi algılama’ özelliğini etkinleştirmesi gerekir. Bunun dışında Third Eye, kullanıcıların kilit açma denemelerinin sayısını ayarlamasına da olanak tanıyor. Galeri’de davetsiz misafirlerin resimlerini görmek istemiyorsanız, bunları da gizleyebilirsiniz.

7. Crookcatcher

telefon kilidini açarken fotoğraf çekme

Harika bir kullanıcı arayüzü ve karanlık mod seçeneği ile gelen benzer türde bir uygulama arıyorsanız, Crookcatcher’ı denemeniz gerekir. Tahmin edin ne oldu? Crookcatcher, Google Play Store’da bulunan en iyi davetsiz misafir selfie Android uygulamalarından biridir.

Diğer tüm uygulamalar gibi, Crookcatcher da kullanıcıların deneme sınırını bir ila beş arasında herhangi bir yerde ayarlamasına olanak tanır. Resimleri Galeri’ye kaydetmek yerine, görüntüleri Crookcatcher uygulamasında tutar.

8. Hidden Eye

iphone telefonuma kim baktı

Hidden Eye, Davetsiz Misafir selfie’sini tıklayan nispeten yeni bir uygulamadır. Hidden Eye ile akıllı telefonunuzun kilidini izinsiz olarak kimin açmaya çalıştığını kolayca görebilirsiniz.

Kullanıcıların deneme sınırını bir ila beş arasında ayarlamasına olanak tanır ve fotoğrafları telefonun galeri uygulamasına kaydeder. Bununla birlikte, uygulamanın birkaç hatası var ve bazen resmi yakalayamıyor.

9. Intruder Selfie

android telefonuma kim baktı

Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi, Intruder Selfie, kullanıcıların cihazlarının kilidini yetkisiz olarak kimin açmaya çalıştığını görmelerini sağlar. Uygulama mükemmel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve birkaç yanlış şifre denemesinden sonra davetsiz misafirin selfie’sini otomatik olarak yakalar.

Varsayılan olarak, Intruder Selfie yakalanan tüm görüntüleri Galeri uygulamasına kaydeder. Ancak, resimleri Galeri uygulamasından gizlemek için bir seçenek vardır.

10. App Lock

android telefonumu kim karıştırdı

Inshot’tan App Lock, Android için en beğenilen uygulama dolabıdır. Uygulamaları bir şifre, PIN veya desen kilidi ile kilitlemenizi sağlar. Yalnızca üçüncü taraf uygulamaları değil, App Lock Galeri gibi bazı sistem uygulamalarınızı da kilitleyebilir.

Inshot’ın en yeni Uygulama Kilidi, yanlış şifre giren davetsiz misafirlerin fotoğraflarını çeken bir davetsiz misafir selfie özelliğine sahiptir. Resim telefonunuzun galeri uygulamasına kaydedilir.

İşte bunlar, telefonunuzun kilidini açmaya çalışan kişiyi yakalamak için en iyi Android uygulamalarıdır. Cihazınıza yetkisiz erişimi önlemek için bu ücretsiz uygulamaları kullanmaya başlamalısınız. Davetsiz misafirlerin fotoğraflarını çekmek için başka uygulamalar biliyorsanız, yorumlarda bize bildirin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın