Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2021
Mobil Cihazlar

Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2022

Android rehber dışa aktarma sayesinde kişilerinizi yedekleyebilir ve başka cihazlara taşıyabilirsiniz. Telefonumuzda yer alan en önemli veri şüphesiz ki rehberdir. Pek çok farklı çevreden yüzlerce kişinin numarası burada kayıt altında tutulur. Kaybetmeniz halinde yeniden bulmanızın güç ya da imkansız olduğu kişiler olabilir. Bu yüzden rehber mutlaka bir yere yedeklenerek kayıt altına alınmalıdır. Eğer cihazınız bozulur, kaybolur ya da herhangi bir zarara uğrarsa rehberinizi birkaç dakika içinde yeni cihazınıza yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2021
Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

İçerik Haritası

Android Rehberi Yedekleme ve Aktarma

Telefonunuza yeni kişi eklediğiniz zaman kişiler Google hesabınıza eklenir. Kişinin adı, telefon numarası ile varsa e posta adresi gibi bilgiler de eklenir. İşte tüm bu bilgiler Google kişiler ile saklanır. Android cihazınızla senkronize olması sayesinde yeni eklenen kişiler hem rehbere hem de Google hesabınıza eklenir.

İlgini çekebilir: Android Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Android rehberi dışa aktarma sayesinde rehberinizi başka bir cihaza taşımak mümkündür. Telefonlardaki en önemli veri rehberdir ve mutlaka birkaç yedeğinin olması gerekir. Yedek varsa her zaman farklı bir cihazdan rehbere ulaşmak mümkündür. Hemen her telefondaki rehber en azından SIM ve telefonda mevcuttur. Yani en kötü ihtimalde bile elinizde 2 yedek vardır. Ancak isterseniz gmail, Google hesabı, bulut depolama gibi yollardan da rehberi yedekleyebilirsiniz. Bu durum rehberinizi daha iyi garanti altına alacaktır.

İçe ve dışa aktarma işlemi ile rehberin bir telefondan bir diğerine aktarılması sağlanır. Bu aktarma işleminde telefon ve SIM kart kullanılır.  SIM karta alternatif olarak SD kart kullanmak da mümkündür. Ancak telefon dışında harici bir yere aktarmanız gerektiğini unutmayın.

Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2021
Android Rehber Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Rehberi Dışa Aktarma

Android rehber dışa aktarma halinde rehber bir dosya haline getirilir. Bu dosya sizin tercihinize göre SIM kart ya d SD kartta saklanır. Dosyayı istediğiniz cihazlara yükleyerek rehbere ulaşmak mümkündür. Dışa aktarma için şu adımları takip etmelisiniz:

  • İlk olarak telefonunuzdan rehbere girin.
  • Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • İçe ve dışa aktarma seçeneği gördüğünüzde dışa aktarma olarak seçin.
  • Sonraki adım olarak numaraların nereye kaydedilmesini istediğinizi soracaktır. SIM kartı ya da hafıza kartı arasından istediğinizi seçebilirsiniz.
  • Dışa aktarma ile aynı zamanda telefon hafızası ile SIM karttaki kişiler birleştirilmiş olur.

İşte bu işlemler sayesinde rehber telefon hafızasından SIM kart ya da SD karta da yedeklenir. Rehber telefondan silinmez, iki yerde de tutulmaya devam eder. Taşınabilir kart sayesinde de istediğiniz yerde görüntüleyebilirsiniz. SIM kartınız taktığınız tüm telefonlarda rehberi görmeye devam edersiniz. SD kartı bilgisayar gibi farklı cihazlara takarak rehberi görüntüleyebilirsiniz.

Rehberi İçe Aktarma

Rehberi dışa aktararak rehberi taşınabilir bir karta aktarmış olursunuz. Bu rehberi bir başka cihaza kaydetmek isterseniz yapmanız gereken içe aktarmadır. Android rehberi dışa aktarma ile aynı adımlarla rehberi içe aktarabilirsiniz. Yalnızca dışa aktarma seçeneği yerine içe aktarma demeniz yeterlidir. Böylece rehber yeni cihazın hafızasına kaydedilecektir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.