En iyi 8 PDF Okuyucu Uygulama (Android) ✔️ 2023

Çevrimiçi olarak indirdiğiniz belgeler veya formlar genelde PDF formatındadır. PDF, Taşınabilir Belge biçimi anlamına gelir ve taşınabilirliği nedeniyle oldukça yaygındır. Windows için birçok popüler PDF okuyucusu vardır. Ancak Android cihazlarda yüklü bir PDF okuyucu yoksa PDF dosyalarını açamayabilirsiniz.

En İyi 8 Android PDF Okuyucu
En İyi 8 Android PDF Okuyucu

Ayrıca, bazı PDF okuyucuları yalnızca ofis belgelerini okumak ve düzenlemek için uygundur, ancak e-kitapları okurken tatmin edici bir deneyim sağlamaz. Burada, belgeleri kolayca okumak, düzenlemek ve paylaşmak için en iyi Android PDF okuyucu uygulamalarının bir listesini derledik.

En İyi 8 Android PDF Okuyucu Uygulaması

1. Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader
Adobe Acrobat Reader

Adobe Reader, PDF okuma ve düzenleme söz konusu olduğunda birçok kullanıcı için ortak bir seçimdir. Sadece bilgisayarınız değil, Android için bu popüler PDF okuyucu, SD kartınızda, Google Drive’ınızda, e-postalarınızda veya telefon belleğinizde depolanan tüm PDF dosyalarını açmanıza olanak tanır.

Uygulama, cihazınızdaki tüm PDF’leri tarayabilir ve bunları “Yerel” sekmesi altında kullanılabilir hale getirebilir. PDF görüntülemenin yanı sıra, PDF dosyalarını düzenlemek ve metin yorumları eklemek, cümleleri vurgulamak, belgeyi imzalamak gibi özellikleri için uygulamayı kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca dokunmatik ekranlarını kullanarak formları e-imzalama yoluyla imzalayabilir.

Ayrıca, Dropbox desteği ile ayrı bir bölüme sahiptir. Dropbox’ınızda herhangi bir PDF kaydettiyseniz, bunlara doğrudan telefonunuzdan erişebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın içinden bir Adobe Document Cloud hesabı oluşturabilir ve dosyaları çevrimiçi olarak saklayabilirsiniz. Pro sürümü, premium özelliklerin kilidini açan bir uygulama içi satın alma olarak mevcuttur. Uygulama ayrıca herhangi bir reklam göstermez.

2. Foxit PDF Reader & Converter

Foxit PDF Reader & Converter
Foxit PDF Reader & Converter

Android için bu PDF okuyucu, PDF görüntüleme ve düzenleme için gerekli tüm özellikleri sağlar. Diğer PDF görüntüleyicilerle karşılaştırıldığında, uygulama hafiftir ve hızlı bir arayüze sahiptir. Düzenlenmiş PDF’lerinizi doğrudan Facebook veya Twitter’da paylaşmanıza olanak tanır.

Ayrıca bir ekibin dosyasındaki ortak çalışmalar, ek açıklamalar, yorumlar ve düzenlemeler için ConnectedPDF desteği de alırsınız. Ayrıca, bu Android PDF okuyucu, popüler depolama sağlayıcılarından PDF’leri indirmenize ve yüklemenize olanak tanıyan bulut desteğine sahiptir. Ayrıca basılı belgeleri tarayabilir, yakalayabilir ve PDF’lere dönüştürebilirsiniz.

3. Xodo PDF Reader & Editor

Xodo PDF Reader & Editor
Xodo PDF Reader & Editor

Xodo hızlı bir PDF görüntüleme motoruna sahiptir ve sorunsuz gezinme sağlar. Kullanıcılar belgelerinden veya bir web sayfasından herhangi bir PDF dosyasına erişebilir, yeni PDF dosyaları oluşturabilir ve bunları yeni bir klasöre ekleyebilir. Belgelerinize açıklama ekleyebilir, metni vurgulayabilir ve altını çizebilir, imza, ok, daire ekleyebilir, sayfaları silebilir veya döndürebilirsiniz. Düzenlediğiniz PDF dosyalarını Dropbox, Google Drive ve OneDrive ile otomatik olarak senkronize edebilirsiniz.

Uygulama, çok sekmeli bir belge görüntüleyiciye, tam ekran moduna, yer imlerine, düşük ışıkta okumak için bir gece moduna sahiptir ve hatta ekran uyku modunu bile ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, yeni bir PDF oluşturmak için mevcut bir görüntüyü açabilir veya JPG, GIF, PNG ve TIFF dosyalarını PDF’lere dönüştürebilirsiniz. Bu son derece özellikli uygulama, Android için en iyi PDF uygulamalarından biridir. Ayrıca, reklamsızdır.

4. WPS Office + PDF

WPS Office + PDF
WPS Office + PDF

WPS Office, iyi PDF okuma özellikleriyle entegre olarak gelen Android için en iyi ofis uygulamalarından biridir. Depolama alanınızdaki herhangi bir PDF dosyasını açabilir, kırpabilir, yer imleri ekleyebilir, yazdırabilir veya bulut depolama alanına kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, gözlerinize minimum stres vermek için Gece Modu vardır. Uygulama, mobil kamerayı kullanarak kağıt belgeleri PDF’ye taramanıza olanak tanır. Ayrıca, MS Word, Excel, PowerPoint gibi ofis belgelerini PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

Uygulamanın premium sürümüne yükselterek, PDF imzası, PDF birleştirme gibi ek PDF özelliklerinin kilidini açabilirsiniz. WPS Office’in ücretsiz sürümünde reklamlar mevcuttur.

5. Google PDF Viewer

Google PDF Viewer
Google PDF Viewer

Google PDF görüntüleyici, Google’ın resmi PDF görüntüleyicisidir, ancak şirket uzun zamandan beri onu durdurmuştur. Şimdi sadece bir APK aracılığıyla indirilebilir. Hafiftir ve sadece birkaç gerekli özelliğe sahiptir. Ancak, oldukça iyi çalışıyor. PDF dosyalarını açmanın ve okumanın yanı sıra, belgenin içindeki belirli kelimeleri veya ifadeleri arayabilir, yakınlaştırabilir, kopyalamak için belirli bir metni seçebilirsiniz.

PDF’leri Google Drive’a entegre eder. Ayrıca, başlatıcınızda herhangi bir uygulama simgesi göstermeyeceğini unutmayın. PDF’leri açmaya çalıştığınızda Google PDF Görüntüleyici ile açma seçeneği sunulur. Zamanla, Google özelliğini ve kararlılığını geliştirerek Android için güvenilir bir PDF okuyucu haline getirdi. Uygulama ayrıca herhangi bir reklam göstermez. Buna alternatif olarak Google Play Kitaplar’ı da deneyebilirsiniz.

6. EBookDroid – PDF & DJVU Reader

EBookDroid PDF & DJVU Reader
EBookDroid PDF & DJVU Reader

EBookDroid, Android için başka bir hafif ve reklamsız PDF uygulamasıdır. Bir e-kitap okuyucusu olarak da oldukça iyi çalışıyor. Uygulama DjVu, PDF, XPS, EPUB, RTF, MOBI ve diğer birçok dosya formatını destekler.

Bu Android PDF okuyucu, sayfaları bölme, kenar boşluklarını manuel olarak kırpma, metinleri seçme veya vurgulama, not ekleme ve serbest el ek açıklamaları gibi özellikler sunar. Dahası, birçok özelleştirilebilir seçeneğe sahiptir. Arayüz stilini değiştirebilir, hareket kısayollarını özelleştirebilir, formatı ayarlayabilirsiniz.

7. PDF Reader Classic

PDF Reader Classic
PDF Reader Classic

PDF Reader Classic, Android için daha az bilinen bir PDF uygulamasıdır. Ancak, gerekli PDF görüntüleme özelliklerinin çoğunu içerir ve oldukça iyi çalışır. Herhangi bir dosyayı açarken, üç farklı okuma modundan seçebilirsiniz. İyi bir e-kitap okuyucu olabilir ve EPUB, MOBI, DjVu, HTML, RTF gibi diğer birçok dosya formatını destekler.

Ayrıca sunumları, çizgi romanları ve notaları da görüntüleyebilirsiniz. Çok sekmeli belge görüntüleme, metin okuma desteği, gece modu, sık kullanılanlar, yer imleri içerir. Tüm özellikler ücretsiz sürümünde mevcuttur ve ayrıca reklam içerir.

8. PDF Viewer – PDF File Reader & Ebook Reader

PDF Viewer PDF File Reader & Ebo
PDF Viewer PDF File Reader & Ebo

PDF Viewer, e-kitap okuyucu olarak da kullanılabilen Android için basit bir PDF okuyucusudur. PDF, XPS, DjVu ve diğer birçok dosya formatını destekler. Uygulama tam ekran desteği, gece modu, arama desteği, yer imleri, sayfa bölme vb. özelliklere sahiptir. İçerik alanını en üst düzeye çıkarmak için kenar boşluklarını otomatik olarak kırpmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama oldukça basit ama temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ancak, uygulama reklamlar içerir.

Önerilen İçerik: PDF Düzenleme işlemi nasıl yapılır?

Özetle

iPhone veya iPad cihazları için pdf okuyucular da arıyorsanız, PDF dosyalarını görüntülemek için en iyi 10 okuyucunun bir listesini zaten derledik. En iyi Android PDF okuyucuyu bulmanıza yardımcı olmak için bu listeyi okuduysanız incelemelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın