Android İçin En İyi 12 Klavye
En İyiler, Mobil Cihazlar, Önerilen

2022’de Android İçin En İyi 12 Klavye Önerisi

Seçimler ve özelleştirme özgürlüğü söz konusu olduğunda; Android, kullanıcılar arasında en çok tercih edilen işletim sistemlerinden biridir. Android’de özelleştirebileceğiniz şeylerden biri de klavyedir. Önceden yüklenmiş klavyenin gereksinimlerinize uymayabileceği durumlar olabilir ve değiştirmek isteyebilirsiniz. En iyi klavye uygulamalarından bazılarını seçmenizi kolaylaştırmak için, denemeniz gereken en iyi 12 Android Klavye uygulamasının bir listesini derledik.

Android İçin En İyi 12 Klavye
Android İçin En İyi 12 Klavye

Bu alternatif klavye uygulamaları birçok teyp, yeni özellikler, gelişmiş seçenekler ve son derece özelleştirilebilir düzenlere sahiptir. Gizlilik odaklı klavye uygulamalarıyla başlayalım ve sonra diğerlerine geçelim, çünkü dürüst olmak gerekirse her klavye uygulaması mükemmel değildir ve gizliliğinizi önemsememektedir.

2022 İçin En İyi 12 Android Klavye Uygulaması

İndirebileceğiniz tonlarca klavye uygulaması var, ancak benzersiz özellikleri sayesinde öne çıkanlardan bazılarını listeledik.

1. Typewise Keyboard

Android için Typewise Keyboard uygulaması, yenilikçi ‘petek düzeni’ klavyesi sayesinde CES Innovation Awards 2021’de onur ödülü aldı. Düzen, kullanıcıların doğru tuşlara basmasını kolaylaştırır. Typewise, altıgen yaklaşımının yazım hatalarını % 80’e kadar azalttığını söylüyor. Klavyeleri değiştirmeden aynı anda birden fazla dilde de yazabilirsiniz, bu da Typewise’ın Android için 2022’de kaçırmamanız gereken en iyi klavyelerden biri yapar.

Typewise Keyboard
Typewise Keyboard

Ayrıca kullanıcı dostu tasarımı, akıllı otomatik düzeltmesi ve daha fazlası gibi aradığınız bir klavyede ki tüm özelliklere sahiptir. Yazma uygulaması cihazınızda dahili olarak çalışır ve verilerinizi bulut üzerinden iletmez.

Fiyat: Ücretsiz / Ücretli

İndir: Typewise Keyboard

2. OpenBoard Keyboard

İsmi her şeyi anlatıyor. OpenBoard, esasen Gboard’un kesilmiş bir sürümü gibi görünen ve hissettiren basit bir açık kaynaklı klavyedir. Kullanıcı gizliliği göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur; bu nedenle kullanıcı verilerini toplamaz. OpenBoard’un temel özelliklerinden biri, klavyenin yeni kelimeler öğrenmesini devre dışı bırakmak için etkinleştirebileceğiniz gizli modudur.

OpenBoard Keyboard
OpenBoard Keyboard

OpenBoard ayrıca herhangi bir tipik Android klavyede bulabileceğiniz çok sayıda özelleştirme seçeneğine ve özelliğe sahiptir. Gizliliği çok ciddiye alan biriyseniz, bu klavye tam size göre olabilir. Google Play Store’da indirilebilir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: OpenBoard Keyboard

3. FlorisBoard

Yine başka bir açık kaynaklı klavye, FlorisBoard, özellikler açısından en esnek klavyelerden biri yapan birkaç şey dışında diğer tipik Android klavyeler gibidir. Örneğin, daha önce kopyaladığınız şeylere erişmek için pano geçmişini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca son derece özelleştirilebilir, emoji, dil veya klavye uygulamasına geçmek gibi yardımcı program tuşuna başka seçenekler atamanıza izin verir. Ayrıca, daha büyük ekranlarda rahatsız edici bir şekilde yazmanıza yardımcı olacak tek elle kullanım modu da vardır.

FlorisBoard
FlorisBoard

Genel olarak, FOSS yazılımı için FlorisBoard inanılmaz derecede iyidir ve yazma deneyiminizi daha keyifli hale getirir, çünkü verilerinizi kaydetme ve satma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: FlorisBoard

4. AnySoft Keyboard

AnySoft, Veri toplamada son derece şeffaf olan Android için açık kaynaklı bir klavyedir. Gizlilik dostu Android klavye uygulaması; kullanıcılara, anasayfasında bulunan kaynak kodlarına bakmalarını bile önerir.

AnySoft Keyboard
AnySoft Keyboard

Ancak gizliliği tek güzel özelliği değildir. Uygulama ayrıca mükemmel klavye uygulaması temaları, çoklu dokunma desteği, güç tasarrufu modu, hareketle yazma ve çok daha fazlasına sahiptir. AnySoft, kullanılan uygulamaya göre klavye temasını da değiştirebilir.

Neyse ki, küçük boyutu göz önüne alındığında, uygulama çok fazla RAM kullanmıyor. Bu sayede daha düşük bir telefon modelinde de kullanabilirsiniz. Metin tahminine bulunmaktadır; Ancak, diğerleri kadar iyi değil. Genel olarak, AnySoft en iyi Android klavye uygulamaları listemize dahil olmaya layık olmak için yeterli özelliklere sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: AnySoft Keyboard

5. Simple Keyboard

Simple Keyboard, minimalist tasarımı ve sadeliği ile bilinen başka bir açık kaynaklı Android klavye uygulamasıdır. Gelişmiş klavye uygulaması özelliklerinin eksikliğinden rahatsız olmayan kullanıcılar, Simple keyboard tam size göre.

Simple Keyboard
Simple Keyboard

Bulacağınız maksimum ayar, ekran klavyesinin temasını ve rengini değiştirme seçenekleridir. Bunun dışında, oldukça basittir. Birden fazla dil, klavye yüksekliğini değiştirme, ayrı sayı satırı ve birkaç tane daha için özellik vardır. Emoji, gif, yazım denetleyicisi ve hatta yazı kaydırma özelliğinin olmadığını unutmayın.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Simple Keyboard

6. Fonts

Adından da anlaşılacağı gibi, Android uygulaması istediğiniz yazı tipinde ve stilde mesaj göndermenizi sağlar. Metinlerinizi el yazısı, daktilo formatı, emoji formatı gibi gönderebilirsiniz. Yazı tipleri çoğu uygulamada çalışır, bu nedenle arkadaşlarınıza metin gönderirken uyumluluk sorunları yaşamazsınız.

Fonts
Fonts

Fonts benzersiz bir uygulama olsa da, bir klavye uygulamasında beklediğiniz standart özelliklerden yoksundur. Örneğin, klavyenin temasını değiştiremezsiniz, tahmine dayalı metin veya otomatik düzeltme özelliği yoktur.

Yine de, yazı tipleri söz konusu olduğunda, muhtemelen Android için en iyi yazı tipi klavye uygulamalarıdır. İkincil bir klavye olarak tutabilir ve arkadaşlarınıza harika testler göndermek istediğinizde klavyeye geçebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Fonts

7. Gboard – The Google Keyboard

Gboard olmadan bu listenin tamamlanmasına imkan yok. Google mükemmel yazılımıyla bilinir ve Gboard da farklı değildir. Özellikleri kesinlikle kullanıcıların verilerini ve ne yazdığınızı günlüğe kaydetmek için sorgulanmış olsa da, Gboard’un en zengin özelliklere sahip klavyelerden biri olduğu gerçeğini inkar etmek mümkün değildir. Aslında, bir Android cihaz kullanıyorsanız, bu makaleyi aramak ve bulmak için Gboard’u kullanmış olabilirsiniz.

Gboard The Google Keyboard
Gboard The Google Keyboard

Android uygulaması Google arama ile entegre olarak gelir; siz yazarken GIF’leri ve emojileri önerir. Ayrıca çıkartma göndermenizi sağlar. İsterseniz çıkartmanızı da yapabilirsiniz. Çok sayıda Google hizmeti kullanan kişiler, metin tahmininden gerçek faydalar elde edecektir.

Ve tüm bunları makul derecede minimalist kalırken yapar ve malzeme tasarımı da mükemmel bir şekilde uyar. Diğer özellikler arasında kapsamlı temalama, klavye arka planı olarak kişisel bir görüntü ekleme, ses diktesi, ifade tahmini ve elle çizilmiş emoji gibileri yer alıyor. Google kısa süre önce Gboard’u, seçilen renk düzenini kullanan ve klavyenin daha da iyi görünmesini sağlayan tuşlara uygulayan uyarlanabilir bir temayla güncelledi.

Gboard Keyboard
Gboard Keyboard

Bütün gün her Gboard özelliği hakkında konuşabiliriz. Genel olarak, özelliklerin, tasarımın ve kullanım kolaylığının sayısı Gboard’ı Android için en iyi klavye uygulamalarından biri haline getirir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Gboard – The Google Keyboard

8. Grammarly

Grammarly’i duymuş olabilirsin. Firefox ve Chrome’daki dilbilgisi kontrolü uzantısıyla bilinir, ancak bir android uygulaması olduğunu biliyor muydunuz? Grammarly klavye, uzantıdan klavye uygulamasına kadar tüm temel avantajlara sahiptir ve bu özellikte çok fazla klavye uygulaması olmadığından onu en iyi Android klavyelerinden biri haline getirir.

Grammarly
Grammarly

Arkadaşlarınıza mesaj atarken veya profesyonel e-postalar yazarken kullandığınızı bile fark edemeyebilirsiniz. Tanınmış yazım ve dilbilgisi denetleyicisi özelliğinin yanı sıra, hoş görsel tasarımını, özellikle de nane yeşili renk temasını seviyorum. Karanlık arayüze düşkünseniz karanlık bir tema seçeneği de vardır. Sonuç olarak, akıllı telefonunuzu kullanırken kendinizi tonlarca profesyonel iletişimde buluyorsanız sizi hayal kırıklığına uğratmayacak Android için temel bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Fiyat: Ücretsiz / Ücretli

İndir: Grammarly

9. SwiftKey By Microsoft

Hiç şüphe yok ki SwiftKey, Android için yerel klavye uygulamasının yerini alan en iyi klavye uygulamalarından biridir. 2016 yılında Microsoft tarafından satın alındı ve o zamandan beri birçok kullanıcı arabirimi ve özellik iyileştirmesi gördü ve bu da güvenilirliğini daha da artırdı. Gizlilik açısından, en iyi klavye değil, ancak son derece özelleştirilebilir bir klavye istiyorsanız ve Gboard’u sevmiyorsanız, SwiftKey tam size göre.

SwiftKey By Microsoft
SwiftKey By Microsoft

Uygulama, kelime tahmininde yardımcı olan yapay zekayı kullanır. SwiftKey ayrıca daha hızlı giriş için otomatik düzeltme özelliğine ve hareket yazma özelliğine sahiptir. Yazma düzeninizi akıllıca öğrenir ve buna uyum sağlar.

Android için bu klavye uygulaması aynı zamanda tonlarca emoji, GIF ve daha fazlasını getiren muhteşem bir emoji klavyesidir. Klavye özelleştirmesi altında, yüzlerce tema arasından seçim yapabilir ve kişisel bir tema oluşturabilirsiniz. Genel olarak, SwiftKey kesinlikle hem özelleştirmeler hem de özellikler açısından en iyi Android klavyelerden biridir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: SwiftKey By Microsoft

10. Fleksy Free Keyboard

Fleksy Keyboard’un Android için en hızlı klavye uygulaması olduğu biliniyor. İki kez yazma hızıyla dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Fleksy, daha kısa sürede doğru yazabilmeniz için yeni nesil otomatik düzeltme ve hareket kontrolü kullanır. Kaydırma hareketleri, noktalama işaretleri, boşluk, silme ve sözcük düzeltmeleri ekleme gibi standart işlevleri denetlemek için kullanılır.

Fleksy Free Keyboard
Fleksy Free Keyboard

Ayrıca son derece özelleştirilebilir. 50’den fazla renkli tema, üç ayrı özelleştirilebilir klavye boyutu ve 800’den fazla emoji ve GIF’i kapsar. Ayrıca, kullanıcılar klavye kısayolları oluşturabilir, uygulamalara klavyenizden erişebilir, kopyalayabilir / yapıştırabilir ve hatta bir sayı satırına kolayca erişebilir. Ayrıca 40’tan fazla farklı dili destekler. Yazım hatası olasılığını azalttığı için Flesky’nin all-caps anahtar yaklaşımını sevdik.

Bu üçüncü taraf Android klavye uygulaması sıkı bir gizlilik politikası izler ve izniniz olmadan kişisel verileri toplamaz. Sonuç olarak, Fleksy Android için başka bir en iyi klavye uygulaması ve harika bir Gboard alternatifidir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Fleksy Free Keyboard

11. Chrooma Keyboard

Chrooma, daha fazla özelleştirme seçeneği sağlaması dışında Google klavyesine oldukça benzer. Hızlı yazma, klavye yeniden boyutlandırma, tahmine dayalı yazma ve otomatik düzeltme gibi tüm temel özellikleri bulacaksınız.

Chrooma Keyboard
Chrooma Keyboard

Chrooma, emojiler, sayılar ve noktalama önerileri konusunda size yardımcı olan sinirsel bir eylem satırına sahiptir. Ayrıca etkinleştirildiğinde klavyenin renk tonunu değiştirebilen bir gece modu özelliği ekledi. Ayrıca zamanlayıcıyı ayarlayabilir ve gece modunu programlayabilirsiniz. Android için bu ücretsiz klavye uygulaması, yazarken size daha fazla doğruluk ve daha iyi bağlamsal tahmin sağlayan akıllı yapay zeka tarafından da desteklenmektedir.

Önerilen İçerik: En iyi 10 Gizli Google Chrome Bayrağı

Uyarlanabilir renk modu, Chrooma’da deneyebileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Yeni başlayanlar için, uygulamanın rengine otomatik olarak uyum sağlayabilir ve klavyenin uygulamanın bir parçası gibi görünmesini sağlayabilir. Ancak, özellikle emoji ve GIF bölümlerinde hatalar ve aksaklıklarla ortaya çıkma eğilimindedir.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Chrooma Keyboard

12. Google Handwriting Input

En iyi Android klavye uygulamaları listesindeki son uygulama, basit düğmelere basmanıza izin veren geleneksel bir klavye uygulaması değildir ve istediğinizi yazabilirsiniz. Değişiklik için Google El Yazısı Girişi’ni normal Google klavye uygulamasına (Gboard) eklenti olarak da düşünebilirsiniz.

Google Handwriting Input
Google Handwriting Input

Etkinleştirerek, parmaklarınızı veya kaleminizi kullanarak yazmanızı sağlayan düğmelerin yerine boş bir alan elde edersiniz. Klavyenin metin tanıması oldukça hızlıdır. Bir Android tablet kullanıyorsanız, kesinlikle büyük ekranda denemelisiniz.

Fiyat: Ücretsiz

İndir: Google Handwriting Input

Özetle

Yani bunlar Android için deneyebileceğiniz en iyi klavye uygulamalarından bazılarıydı. Zaten Gboard kullanıyorsanız ve aynısından sıkıldıysanız, tonlarca özellik ve özelleştirme ile birlikte geldikleri için TypeWise ve SwiftKey’i denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Veriler ve gizlilik sizin için önemliyse, daha fazla aramadan; Openboard, FlorisBoard ve AnySoft Keyboard’ı deneyin, çünkü kesinlikle hiçbir veri kaydetme ilkesi yoktur. Bu listedeki klavyelerin çoğu günlük kullanım için yeterince hızlıdır, ancak eski bir telefonunuz varsa, Simple keyboard’u kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Klavye Uygulamaları Güvenli mi?

Doğal olarak, bu birçok Android kullanıcısı için bir gizlilik endişesidir. Tüm klavye uygulamaları, veri toplamalarıyla ilgili gizlilik ilkelerini listeler; bu nedenle, kullanmadan önce onlara bakmak en iyisidir. Google, veri madenciliği yapan Play Store uygulamalarını takdir etmez; bu nedenle, bu klavye uygulamalarına şüphesiz güvenebiilirsiniz.

Android cihazınızda şu anda hangi klavye uygulamasını kullanıyorsunuz? Bu listede olmayı hak eden başka klavye uygulamaları biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin.

Sıkça Sorulan Sorular

SwiftKey güvenli mi?

Evet, SwiftKey’in kullanımı tamamen güvenlidir. Ancak, çoğu popüler klavye gibi, veri toplar, bu da gizlilik odaklı bir klavye arıyorsanız ideal bir seçim yapmaz.

Hangisi daha iyi? Gboard mu, SwiftKey mi?

Gboard, Android’in sahibi olan aynı şirket olan Google tarafından inşa edildiğinden daha iyi bir genel klavyedir. Android bir Google ürünü olduğundan, Google işletim sistemi için ideal klavyeyi oluşturma konusunda daha iyi bir fikre sahiptir. Bizi yanlış anlamayın, SwiftKey kötü değil, ancak Gboard’a kıyasla özellikler ve avantajlar yetersiz kalıyor.

En hızlı Android klavye hangisidir?

Bu sorunun iki cevabı olabilir, yazılacak en hızlı klavye mi, yoksa hızlı ve genel olarak kullanmak için daha hızlı olan klavye mi? İlkini ima ediyorsanız, her klavye daha hızlı yazmak için yeterince iyidir. Her şey, yazmada ne kadar verimli ve deneyimli olduğunuza bağlı. İkinci soruyu ima ediyorsanız, Simple keyboard bu listedeki hafif klavyelerden biridir; bu nedenle, diğer klavyelerden daha hızlı olmalıdır.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[4 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.