Android için 8 En İyi Ekran Kaydı Uygulaması
En İyiler, Mobil Cihazlar, Önerilen

Android için 8 En İyi Ekran Kaydı Uygulaması

Nasıl yapılır videoları çekmek, eğitim videoları yapmak veya oynadığınız oyun yayınlamak için akıllı telefonunuzun ekranını kaydetmek isteyebilirsiniz. Birçok android ekran kayıt uygulaması, ekranınızı güçlü özelliklerle kaydetmenize olanak tanıyan hem rootlu hem de root olmayan cihazlar için kullanılabilirler.

Android için 8 En İyi Ekran Kaydı Uygulaması
Android için 8 En İyi Ekran Kaydı Uygulaması

Bazı uygulamalar ekranda gömülü filigranla birlikte gelir. Ancak android için filigran içermeyen birçok ücretsiz ekran video kaydedici bile var. Ayrıca android’de kaydın nasıl görüntüleneceğine dair öğreticiler de sağlarlar. Birçok özelliği bir araya getiren en iyi android ekran kaydedici uygulamalarının bir listesini derledik.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. İhtiyacınıza uygun bu uygulamalardan herhangi birini seçmeniz önerilir.

Android için 8 En İyi Ekran Kaydı Uygulaması

Bunlar, Android’de ekran kaydı yapmanıza yardımcı olabilecek en iyi uygulamalardır. Her uygulama farklı şekilde kullanılabilir, bu nedenle ihtiyaçlarınıza göre en beğendiğiniz bulun. Bu listede, filigran içermeyen Android için en iyi ekran kaydedici uygulamalarını bulacaksınız.

1. AZ Screen Recorder – Root Gerektirmez

AZ Screen Recorder
AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder, bir milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan popüler bir Android ekran kaydı uygulamasıdır. Kullanımı kolaydır ve root gerektirmez. Kayıt için filigran veya zaman sınırı yoktur. HD ve Full HD videolar oluşturmanıza olanak tanır ve kayıt sırasında duraklatabilir ve devam ettirebilirsiniz.

Oluşturduğunuz videolar otomatik olarak galeriye kaydedilir. Bunun dışında, uygulama son derece özelleştirilebilir. Video çözünürlüğünü, bit hızını, kare hızını, ekran yönünü ayarlayabilir, zamanlayıcıyı duracak şekilde özelleştirebilir ve kaydedilen videoları paylaşabilir veya silebilirsiniz.

AZ Screen Recorder’ın pro sürümü, Magic düğmesi, reklam kaldırma, geri sayım sayacı gibi bazı ek özellikleri kapsar. Uygulama içi satın alma mevcuttur. Ancak, ücretsiz sürüm zaten gerekli özelliklerin çoğunu içeriyor ve ayrıca reklamlar mevcut.

2. Mobizen – Kaydetme, Yakalama, Düzenleme

Mobizen Record, Capture, Edit
Mobizen Record, Capture, Edit

Mobizen, herhangi bir videoyu, oyunu veya uygulamayı kaydetmenize, yakalamanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan kullanışlı ve kullanımı kolay bir ekran kaydedicidir. Yüksek kaliteli video çözünürlükleri sağlar ve ayrıca Facecam ile tepkinizi yakalayabilirsiniz.

Ayrıca, Android için bu ekran video kaydedici çeşitli video düzenleme özelliklerine sahiptir. Root gerektirmez ve Temiz Kayıt Modu ile ücretsiz filigran kaldırma olanağı sunar. Uygulama, uygulama içi satın alımların yanı sıra indirmek için ücretsizdir ve reklam mevcuttur.

3. Google Play Games

Google Play Games
Google Play Games

Artık android için en iyi ekran kaydediciyi aradığınıza göre, biri telefonunuzun kendisinde olabilir. Google Play Oyunlar, mobil oyunlar için bir merkezden daha fazlasıdır. Oldukça iyi çalışan yerleşik ekran kayıt işlevlerine sahiptir.

Oyun kaydetmenin yanı sıra, uygulamalar veya istediğiniz herhangi diğer şeyleri de kaydedebilirsiniz. android’in daha yeni sürümlerine sahip kullanıcılar için en iyi seçenek olabilir.

Ancak, daha eski bir android varsa, kayıt işlevine erişmek için rootlu bir cihaza sahip olmanız gerekir. 720p çözünürlüğe kadar çalışır. Google Play Oyunlar ücretsizdir, reklam veya uygulama içi satın alma işlemi yoktur. Ancak ekran kayıt özelliği tüm ülkelerde çalışmayabilir.

4. ADV Screen Recorder

ADV Screen Recorder
ADV Screen Recorder

ADV Ekran Kaydedici, Android için tüm temel özellikleri sağlayan başka bir güvenilir ekran kaydedicidir. Telefonunuzun ekranını iki farklı motorla kaydetmenizi sağlar. Farklı çözünürlükler, kare hızları, bit hızları ayarlayabilir ve ayrıca klibin üzerine çizim yapabilir ve yazabilirsiniz.

Kayıt sırasında hem ön hem de arka kameraları kullanabilirsiniz. Ayrıca, gerekirse kaydı duraklatmanıza olanak tanır. Android ekran kaydı uygulaması filigran içermez ve root gerektirmez. Ekran kaydına başlamadan önce 3 saniyelik bir geri sayım ekler. Hafiftir, ücretsizdir ve uygulama içi satın alımlarla birlikte reklamlar içerir.

5. Screen Recorder – Ekran Kaydedici, Ekran Görüntüsü

Screen Recorder with Audio and Facecam, Screenshot
Screen Recorder with Audio and Facecam, Screenshot

Ekran Kaydedici başka bir ücretsiz Android ekran kayıt uygulamasıdır. Ekranınızı Facecam ile kaydetmenize, ekran görüntüsü almanıza ve kayıttan sonra videoları düzenlemenize olanak tanır. Filigran içermez ama rootlu bir cihaz gerektirir.

Kaydedilen videonuzu yüksek kaliteli çözünürlükte çeşitli formatlarda kaydetmeyi seçebilirsiniz. Ekran ve ses kaydetmek için sınırsız zaman bile alabilirsiniz. Uygulama basit bir arayüze sahiptir ve herhangi bir uygulama içi satın alma işlemi içermez. Ancak, sinir bozucu reklamlar mevcuttur.

6. Screen Recorder – Ücretsiz Reklam Yok

Screen Recorder
Screen Recorder

Ekran Kaydedici, android için reklam veya uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsiz olan tam özellikli bir ekran kaydedicidir. Hafiftir ve filigran içermez veya root gerektirmez. Farklı çözünürlükler, çeşitli kare hızları, bit hızları elde edebilir ve kayıtlarınıza metin veya logo ekleyebilirsiniz.

Dokunmatik girişi, harici ses kaydetmenizi sağlar ve kayıt sırasında Facecam’i destekler. Ayrıca, bir video düzenleyici içerir ve videonuzu kaydetmek için konumu da seçebilirsiniz. Uygulama İngilizce dışında birden fazla dilde kullanılabilir.

7. Super Screen Recorder – Root Gerektirmez

Super Screen Recorder
Super Screen Recorder

Super Screen Recorder, kullanıcı dostu bir arayüz ve etkileyici video düzenleme özellikleri ile birlikte gelen mükemmel bir Android ekran kaydedicidir. Rootlu bir cihaz gerektirmez ve kayıtlar için zaman sınırı yoktur.

Uygulama, çeşitli çözünürlükler, kare hızları ve bit hızları ile yüksek kaliteli kayıtlar sağlar. Kayıt yaparken duraklatabilir ve devam ettirebilir ve ayrıca kayan pencereyi gizleyebilirsiniz.

Videonuzun üzerine ekleyecek bir Facecam, GIF Maker ve fırça aracı vardır. Varsayılan olarak filigran içermez. Ancak, isterseniz filigran özelliğinin markanızı göstermesini sağlayabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve reklam vardır. Ayrıca uygulama içi satın alımlar içerir.

8. DU recorder – Ekran Kaydedici, Video Düzenleyici, Canlı Yayın

DU recorder
DU recorder

DU recorder, 10 milyondan fazla indirme ile en iyi android ekran kaydedici uygulamalarından biridir. Ekranınızda neler olup bittiğinin videosunu kaydetmenize olanak sağlar.

Ayrıca, daha sonra yerleşik düzenleyiciyi kullanarak videoyu düzenleyebilirsiniz. Root gerektirmez ve kayıt için zaman sınırı yoktur. Ancak, oluşturduğunuz her videoda görüntülenecek bir filigran içerir.

Önerilen İçerik: En İyi Ekran Video Çekme Programları / Ekran Kaydetme Programları [Video]

Diğer özellikler arasında farklı çözünürlükler, kare hızları, bit hızları, öne bakan kamera, sallama hareketleri, GIF yapıcısı vardır. Tüm işlevler, uygulama içi satın alımlar olmadan ücretsiz sürümün kendisinde mevcuttur. Android ekran kayıt uygulaması 20 farklı dilde çalışır ve herhangi bir reklam içermez.

Android’de uygulama olmadan ekran nasıl kaydedilir?

Telefonunuza fazladan bir uygulama yüklemek istemiyorsanız endişelenmeyin. OnePlus’ın OxygenOS, Xiaomi MIUI vb. gibi birçok özel rom’da dahili bir android ekran kaydedici bulabilirsiniz.  Önceden yüklenmiş araçlar, hayal edebileceğinizden daha fazla özellik sunar. Ayrıca, bunları kullanmak, hızlı eylemler menüsündeki tek bir düğmeye dokunmak kadar kolay olabilir. Bu yüzden, lütfen onlara da bir göz atın.

Kayıtlar Nereye Kaydedilir?

Kaydı kaydettikten sonra, galeri veya fotoğraflar uygulaması aracılığıyla kolayca bulabilirsiniz. Sadece uygulamayı açın ve Albümler bölümüne gidin. Oradan, tüm kayıtlarınızı içerecek videoları veya ekran görüntüsü klasörünü bulabilirsiniz. Uygulamayı açıp [Telefon Belleği] > [DCIM] > [Ekran Görüntüleri] öğesine giderek Dosya Yöneticisi aracılığıyla da bunlara erişebilirsiniz.

En iyi Android ekran kaydedici uygulamalarının bu listesini yararlı buldunuz mu? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın ve daha bilgilendirici makaleler için okumaya devam edin.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[6 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.