Başlangıç Borsa AMP Coin Nedir? AMP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

AMP Coin Nedir? AMP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

0

AMP Coin nedir sorusu, sıklıkla transfer işlemleri gerçekleştiren ve büyük yatırımlar yapan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Kripto para dünyasındaki güvensiz durumları önlemeyi amaçlayan ve böylece hem küçük hem de büyük yatırımcının ilgisini çeken, ayrıca birçok işletmenin de odak noktası haline gelen kripto paramız, blok zincirlerini daha kullanışlı bir hale getiriyor. Eğer siz de AMP Coin hakkında detayları merak ediyorsanız, doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla AMP Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ve yorumları nasıldır gibi soruları cevaplandıracağız.

AMP Coin Nedir? AMP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
AMP Coin Nedir? AMP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

AMP Coin Nedir?

AMP Coin, basit tabiriyle varlık ve değerlerin transfer işlemlerinde yaşanacak olumsuz durumları engellemek amacıyla oluşturulmuş ve bu tür durumlar için teminat veren bir kripto para birimidir. Örneğin hesaplar arası Ethereum aktarımı gerçekleştirilirken, olumsuz bir durum yaşanmaması adına AMP Coin kullanıcıların teminat hesabına aktarılır. Eğer aktarım başarılı bir şekilde gerçekleşmezse fiat para birimi olarak geri ödeme yapılır.

ERC-20 altyapısına sahip olan AMP Coin, teminat yönetimi ve teminat bölümü olarak ikiye ayrılmaktadır. Teminat bölümünde yukarıda bahsettiğimiz süreç gerçekleştirilirken ve transferi yapan kişiler hak iddia edebilirken, teminat yönetimi kısmında bu varlıklara sahip kişiler stake gibi işlemleri gerçekleştirerek kazanç elde edebilirler. Tüm bu işlemler havuz üzerinde gerçekleştirilmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz AMP Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

Flexa Ağı Nedir?

Flexa Ağı ve Flexa uygulaması, güvenli kripto para transferleri için oluşturulmuş bir sistemdir ve AMP Coin bu ağın ana kripto para birimi olarak hizmet sağlamaktadır. İlk başta içerisinde yönetim tokeni barındırmadan işlemler yapmayı amaçlayan Flexa, daha sonrasında AMP Coin ile hem kendi varlığını kanıtlamış hem de güvenlik konusunda büyük değişimler yaratmıştır.

kripto para
kripto para

Bugün tüm teminat havuzu, stake ve farm işlemleri, teminat yönetimi gibi süreçler Flexa ağı üzerinde yönetilmektedir. Fakat AMP Coin halen ERC-20 altyapısını kullanmaktadır. Gelecekte bu durumun değişeceği ve tamamen bağımsız kendi blockchain ağına sahip olacağı düşünülüyor. Böylece tüm işlemler bu ağ üzerinden yönetilebilecek ve yönlendirilebilecek.

AMP Coin İstatistikleri

AMP Coin kısa süre içerisinde birçok dünya devi kripto para borsasında listelenmeyi başardığı ve büyük firmaların ilgisini çektiği için yükselmeyi başardı. Bu süreçte bazı dönemlerde en değerli kripto paralar listesinde en üst sıralara bile ulaştı. Bugün ortalama bir seviyede bulunan AMP Coin istatistikleri ise şöyle:

 • AMP Coin toplam market hacmi 5 Milyar Dolar seviyelerindedir.
 • AMP Coin toplam arz miktarı 99,2 Milyar adet, maksimum arz miktarı 92,5 Milyar adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 42,23 Milyar adettir.
 • AMP Coin kripto para piyasalarının %0,11’lik kısmını domine etmektedir.

Milyarlarca dolarlık market hacmine sahip olan, binlerce yatırımcı tarafından aktif olarak takip edilen ve en değerli kripto paralar listesinde an itibariyle 58. sırada bulunan AMP Coin, blockchain üzerindeki önemli bir sorun olan güvenliği farklı bir yöntemle olsa da çözdüğü için büyük ilgi görüyor.

AMP Coin Yorum

AMP Coin hakkında özellikle sıkça transfer işlemi gerçekleştiren ve bu işlemlerin kontrolünü sağlayan kişiler olumlu görüşe sahip. Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi güvenlik konusunda çok farklı bir çözüm yöntemi ile başarıya ulaşmış olan bu kripto para birimimiz, Ethereum ağının daha kararlı çalışmasını sağladığı için, uzun zamanlar boyunca birçok kişi tarafından tercih sebebi olacaktır.

Ünlü yorumculara ve analizcilere göre ise AMP Coin, geleceğin en değerli kripto para birimlerinden olabilir. Komisyonculuk olarak nitelendirdiğimiz iş çeşidini başarılı ve etkili bir şekilde kripto para dünyasına kazandırmayı başaran AMP Coin yorumları varlığını sürdüreceği yönünde. Kendi altyapısını da oluşturması ve işlemleri bu ağ üzerinden yönetmesi, market popülerliğini ve değerini inanılmaz seviyede arttırabilir.

AMP Coin Fiyatı

Yüksek arz miktarına ve ortalama talebe sahip olduğu için değer konusunda çok yüksek olmayan AMP Coin fiyatı, günümüzde $0.048 ile $0.055 aralığında değişkenlik gösteriyor. 2020 yılının ortalarından günümüze ciddi anlamda hareketlilikler sergileyen ve yüksek volatiliteye sahip olan AMP Coin tüm zamanlar fiyat değişimi de traderların ilgisini çekebilecek nitelikte.

 • AMP Coin tüm zamanlar en yüksek fiyatı Haziran 2021 tarihinde $0.1211 olarak kayıtlara geçti.
 • AMP Coin tüm zamanlar en düşük fiyatı ise Aralık 2020 tarihinde $0.0007946 olarak kaydedildi.

AMP Coin, yeni sayılabilecek bir kripto para olmasına rağmen, en düşük seviyesinden günümüze %6610 oranında yükseliş gösterdi. Sürekli olarak arz miktarını arttırmasa, daha da fazla yükseleceği düşünülüyor ancak altyapısı buna müsait değil. Yine de oldukça değerlendi ve değerlenmeye devam ediyor.

kripto para
kripto para

AMP Coin Geleceği

AMP Coin geleceği, yukarıda da bahsettiğimiz gibi olumlu sinyaller veriyor. Birçok kripto para bilirine göre AMP Coin, geleceğin en değerli ve en çok talep gören kripto para birimlerinden biri olma potansiyelini içerisinde barındırıyor. Güvenlik konusu blockchain teknolojileri için oldukça önemli ve tam da bu alana yardım etmeyi amaçlayan kripto paramız, hedefleri sayesinde büyük yatırımcıları da kendisine çekmeyi başarıyor.

AMP Coin, arzı çok yüksek olduğu için değeri düşük bir kripto para birimi olsa da gelecekte bu durum tam tersine dönebilir. Uçuk hayallere gerek yok ancak birçok AMP Coin yatırımcısına göre, bu kripto para birimi önümüzdeki beş ile on yıl sonrasında $1 seviyesini geçecek. Bunu başarabilmesi için ise market hacmini katlarca arttırmalı ve arz miktarını buna uygun seviyede tutmalı.

AMP Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Kendi platformu olan Flexa ağı üzerinde hem satın alınabilen hem de transfer ödülleri olarak havuzdan kazanılabilen AMP Coin, ERC-20 altyapısına sahip olduğu için neredeyse her türlü ortamda sorunsuz bir şekilde barındırılabiliyor. Bunun yanında transfer için de oldukça düşük ücretler alınıyor. Yatırım amaçlı bu kripto para birimini satın almak istiyorsanız, AMP Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz kripto para borsalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Coinbase Exchange – En yüksek hacme sahip borsa
 • Gemini
 • Uniswap (V2)
 • Bittrex
 • Poloniex
 • Sushiswap

Bunların yanında 30’dan fazla borsa üzerinden AMP Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Yakın gelecekte daha fazla kripto para borsasında listelenmesi beklenen AMP Coin’i şu an maalesef Türk borsalarından veya Binance üzerinden satın alamazsınız.

AMP Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadar, istatistikleri nasıldır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. İçeriğimizde bulunan hiçbir yorum ve açıklama yatırım tavsiyesi içermemektedir! Benzer içeriklerimiz için de kripto para kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!