Başlangıç Borsa AAVE Coin Nedir? AAVE Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

AAVE Coin Nedir? AAVE Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

AAVE Coin nedir sorusu, son zamanlarda tekrar yükseliş trendine girdiği için birçok yatırımcı tarafından araştırılmaya başlandı. Yeni sayılabilecek bir kripto para olmasına rağmen, projesi ve ilerlemesi sebebiyle çok hızlı bir şekilde en değerli kripto paralar arasında yerini almayı başaran AAVE Coin, değer bakımından yükselişleri ile de dikkat çekmeyi başardı. Bizler de bu içeriğimizde AAVE Coin nedir, nereden alınır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

AAVE Coin Nedir? AAVE Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
AAVE Coin Nedir? AAVE Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

AAVE Coin Nedir?

ERC-20 altyapısını kullanan ve uzun yıllardır piyasada bulunan Lend isimli kripto para biriminin çevrilmesi ise oluşturulan AAVE Coin, aslında 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Fakat uğradığı değişimden sonra 100 Lend = 1 AAVE dönüşümü gerçekleştirilmiştir. AAVE Coin bir DeFi projesi olmakla birlikte, merkeziyetsiz ve sabit oranlı bir finans sistemi oluşturmayı amaçlamaktadır.

Kullanıcılarına güvenli, hızlı, düşük işlem ücretlerine sahip, aracı bulunmadan kredi veren bir kuruluş olan AAVE Coin hem alıcıya hem de satıcıya birçok avantajlar sunmaktadır. AAVE Coin olarak borç veren kişiler faiz geliri elde edebilirken, borç alan kişiler de hangi konumda olduğu fark etmeksizin, sabit oranlar çerçevesinde borç alabilirler. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için herhangi bir kontrol birime bağlı kalmayan kullanıcılar, blockchain teknolojileri sayesinde de hızlı ve şeffaf işlemler gerçekleştirebilirler. Bu kripto para birimi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz AAVE Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

AAVE Coin İstatistikleri

Lend Coin dönüşüme uğramadan önce de çok iyi bir performans sergiliyordu. Fakat içeriğimizde yalnızca AAVE Coin kripto para birimini incelediğimiz için, yalnızca AAVE Coin ilerleyişi hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. 2020 yılından bugüne market hacmini her geçen gün arttıran ve daha fazla yatırımcıyı bünyesine katan AAVE Coin istatistiklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • AAVE Coin toplam market hacmi 6,4 Milyar Dolar seviyelerindedir.
 • AAVE Coin toplam arz miktarı 16 milyon iken, dolaşımdaki arz miktarı 13,1 Milyon adettir. Dönemsel olarak AAVE arzı gerçekleştirilmektedir.
 • AAVE Coin, kripto para piyasalarının %0,24’lük kısmını domine etmektedir.

En değerli kripto para birimleri listesinde 30. sırada bulunan AAVE, değeri konusunda da oldukça ilgi çekiyor. Bunun yanında neredeyse tüm kripto paraların altyapısına sahip olan (Binance Smart Chain, ERC-20, Polygon, Avalanche, Heco, Fantom vs.) ve bu kripto paralarla anlaşmalı olan AAVE Coin, market hacmini büyütmeye devam ettirecek gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

AAVE Coin Yorum

AAVE Coin yorumları genelde olumlu yönde. Lend dönüşümünden sonra hızlı bir şekilde yükselen ve hem market hacmini arttıran hem de değerini üst noktalara çıkaran bu kripto para birimi, birçok analizciye göre geleceğin en değerli kripto para birimlerinden biri olacak. Sağladığı avantajlar, şeffaf yapısı ve dünyanın her yerinde aynı politikayı uygulaması ile bilinen AAVE Coin, tüm bunlar sayesinde her geçen gün daha da popüler olabilir.

Kripto paralardan daha fazla gelir elde etmek isteyen kişiler ellerinde bulundurdukları AAVE Coin’leri borç olarak başka kullanıcılara verebiliyor ve bu sayede anlık olarak faiz geliri elde edebiliyorlar. Bunun yanında küçük yatırımcılar borç alarak daha büyük işlemler yapabiliyor ve düşük faiz oranlarıyla ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Tüm bu durumlar bir bütün halinde incelendiğinde, finans ve bankacılık sektörünün AAVE Coin sayesinde ne denli değişime uğrayacağını anlayabilirsiniz.

AAVE Coin Fiyatı

AAVE Coin fiyatı günümüzde $380 ile $420 aralığında değişkenlik gösteriyor. Düşük arz miktarı ve yüksek market hacmi bulunan kripto paramızın neden bu kadar değerli olduğunu anlamak zor olmasa gerek. 2021 yılının başlarına kadar $100 seviyesinin altında bulunan AAVE Coin, kripto paraların yükseliş kervanına katılmış ve bunun yanında kendi gücünü de net bir şekilde göstererek günümüz seviyelerine ulaşmıştır. AAVE Coin tüm zamanlar fiyat değişimi ise şu şekildedir:

 • AAVE Coin (Aave) Tüm zamanlar en yüksek değeri 2021 yılının Mayıs ayında $666.86 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • AAVE Coin (Aave) Tüm zamanlar en düşük değeri ise 2020 yılının Aralık ayında $25.97 olarak kaydedilmiştir.

Bundan önce Lend Coin ismine sahip olduğunda çok daha düşük seviyeleri gören AAVE Coin, dönüşümünden günümüze %1400 oranından daha fazla yükseliş göstermiştir. Bu sebeple birçok yatırımcıyı bünyesine katmayı başarmıştır.

AAVE Coin Geleceği

AAVE Coin geleceği parlak görülen kripto para birimlerinden biridir. Bugün bile en değerli kripto paralar arasında en ön sıralarda yer alan ve değeri ile birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başaran AAVE Coin, projesi ve amaçları doğrultusunda günümüz teknolojilerine ayak uydurmayı başarırsa, çok daha iyi konumlara gelebilir.

Yatırımcıları tarafından oldukça fazla övülen ve önümüzdeki beş sene içerisinde $1000 hedefi koyulan AAVE Coin’in bu hedefe ulaşması çok da zor değil gibi gözüküyor. Yalnızca market hacmini ikiye katlayarak istenilen seviyelere ulaşması mümkün. Fakat bunun için Chainlink, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi büyük kripto paralardan daha bilinir ve tercih edilebilir olması gerekiyor.

kripto para
kripto para

AAVE Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

AAVE Coin, popülerliğini kısa süre içerisinde arttırabilmiş bir kripto para birimi olduğu ve neredeyse tüm altyapıları desteklediği için birçok kripto para borsasında listeleniyor. Bu kripto para borsalarına Türk borsaların da dahil olduğunu belirtelim. Ayrıca tüm dijital cüzdanlarla da uyumluluğu bulunan bu kripto para birimini, istediğiniz ortamlara transfer edebilir ve istediğiniz noktada barınmasını sağlayabilirsiniz. AAVE Coin alım satım işlemlerinizi de aşağıdaki borsalardan gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Bitexen – Türk Borsası
 • Paribu – Türk Borsası
 • KuCoin
 • Kraken
 • Gemini
 • UniSwap
 • FTX

Bunların dışında 90’dan fazla kripto para borsasından alabileceğiniz AAVE Coin’in zaman içerisinde çok daha fazla borsada listeleneceği düşünülüyor. Faiz geliri elde etmek gibi bir amacınız bulunuyorsa AAVE platformuna başvurabilirsiniz. Ayrıca Binance etkinlikleri üzerinden de Stake ve Farm sistemleriyle AAVE Coin kazanabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla AAVE Coin nedir, nereden alınır, istatistikleri ve yorumları nasıldır gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Ancak içeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi amacı içermediğini belirtelim. Benzer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!