Başlangıç Haber 4K Çözünürlük Sunan Xiaomi Monitör Tanıtıldı: İşte Özellikleri

4K Çözünürlük Sunan Xiaomi Monitör Tanıtıldı: İşte Özellikleri

0

4K çözünürlüğünde 27 inç profesyonel Xiaomi Monitör ve 27 inç Redmi Monitör tanıtıldı. İşte, başarılı oyun performansları sunan yeni monitörlerin özellikleri ve fiyatı…

Xiaomi ve Redmi Monitörler Tanıtıldı

27 inç ekranlı Xiaomi ve Redmi marka oyuncu monitörleri Çin’de tanıtıldı. PANTONE sertifikalı 4K çözünürlük sunan 27 inçlik Xiaomi Monitör, profesyonel modlar arasında geçiş yapmak için özel bir tuşla geliyor. 400 nite kadar parlaklık sunan LCD panelli Xiaomi monitörü, oyunculara büyük keyif verecek.

Redmi Monitör Pro ise 2K çözünürlüklü ekrana sahip ve fiyatı daha uygun. TUV Rheinland göz koruması, DC Karartma ve yüzde 100 sRGB renk gamı ​​gibi özelliklerle birlikte geliyor. Her iki monitör de 27 inçlik bir ekran boyutu sunuyor.

Yeni Xiaomi Monitör 27 inç 4K fiyatı Çin’de 3.500CNY olarak açıklandı. Bu da yaklaşık 7.500 TL’ye tekabül ediyor. Redmi Monitor 27 inç Pro ise 3.400 TL’ye karşılık gelen bir fiyatla satışa sunulacak. Şu an için bu cihazlar Asya pazarında piyasaya çıkacak.

Xiaomi Monitörün Özellikleri

1,07 milyar renk ve 400 nit en yüksek parlaklık seviyesine sahip 4K çözünürlüğünde 27 inçlik bir ekrana sahip. 3.840×2.160 piksel çözünürlük sunan IPS LCD panelle geliyor. Optimum renk standartlarını sağlayan PANTONE sertifikalı bir ürün. DCI-P3 renk gamı, yüzde 100 sRGB, mavi ışık koruması (TUV Rheinland sertifikalı), DC karartma ve VESA DisplayHDR 400 uyumlu.

İlgili İçerik: Samsung Odyssey Neo G9 Oyuncu Monitörünün Fiyatı Belli Oldu

CAD tasarımı ve CG tasarımı gibi profesyonel modlar arasında geçişi sağlayan özel bir tuşu mevcut. Bağlantı seçenekleri arasında iki HDMI 2.1 yuvası, bir DisplayPort 1.4, bir USB Type-C bağlantı noktası, iki USB Type-A bağlantı noktası ve 3.5 mm ses jakı bulunuyor. Isı dağılımı için havalandırma deliği ve standında bir kablo deliği bulunuyor. Bağlantı girişlerini gizleyen manyetik bir kapağa sahip.

Redmi Monitörün Özellikleri

167 milyon renk ve 300 nit parlaklığa ulaşan 27 inç 2K IPS LCD ekrana sahip. 2.560×1.440 piksel çözünürlük sunuyor. DC karartma, TUV Rheinland göz koruması ve yüzde 100 sRGB renk gamı özelliklerine sahip. Bağlantı seçenekleri arasında; bir HDMI 1.4 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.2 ve bir 3.5 mm ses jakı bulunuyor. Bu model ayrıca portları gizlemek için manyetik bir kapağa ve kablo yönetimi için standında bir yuvaya sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!