YouTube Music, ‘Enerji Veren’ Yeni Oynatma Listesini Sundu

YouTube Music uygulamasına kişiselleştirilmiş yeni bir oynatma listesi daha eklendi. ‘Enerji veren’ ruh hali filtresi şu an hem Android hem de iOS’ta aktif. İşte, YouTube Music’e gelen Energise (Enerji Ver) oynatma listesi hakkında tüm detaylar…

YouTube Music, Yeni Oynatma Listesini Kullanıma Sundu

YouTube Music, çeşitli şarkı türlerine ve sanatçılara ait parçalardan oluşan kişiselleştirilmiş oynatma listelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Energise’ yani ‘Enerji Veren’ ruh halini yansıtan en iyi parçalar, artık bu oynatma listesinde karşımıza çıkacak. Üstelik, YouTube Müzik kullanıcıları bu özelliğe hem Android hem de iOS cihazlarından erişebilecek.

YouTube, kişiselleştirilmiş oynatma listelerini zaman içinde güncellemeye devam edecek. Hareketli ve enerjik bir ruh hali yaşamak isteyenlere ‘Energise’ oynatma listesi sunuldu. Kısa süre önce de benzer şekilde 4 farklı oynatma listesini sunmuştu. Bunlar; Antrenman, Odaklanma, Rahatlama ve İşe Gidiş filtreleri olmuştu.

YouTube Müzik oynatma listelerine uygulamanın ana sayfasının üst kısmındaki Etkinlik Çubuğundan erişebilirsiniz. Google’ın sahibi olduğu YouTube, bu yılın başında 50 milyondan fazla aboneyi Music uygulamasına kazandırdı. Gittikçe büyüyen bir aile olarak da yeni özellikler sunmaya çalışıyor.

YouTube Music uygulamasındaki yeni Enerji Veren oynatma listesinde; “Energy Supermix”, “Energy Mix 1”, “Energy Mix 2” ve “Energy Mix 3” dahil olmak üzere dört oynatma listesini içeren bir karusel yer alıyor. Hip-Hop enerjisi, Dans kulübü ritimleri, Pop parçalar, Rock ve Punk müzikleri, Indie ve Metal gibi farklı müzik türlerine ait oynatma listeleri de mevcut.

İlgili İçerik: Android için YouTube Music, Yeni Özelliklere Kavuştu

Her çalma listesinde farklı sanatçılara ait bir dizi şarkı gösteriliyor. Böylece en sevdiğiniz sanatçıların şarkılarını dinleyebilir ve yeni klipleri keşfedebilirsiniz.

YouTube Music’te karşınıza çıkan Etkinlik Çubuğu’na göz atarak ruh halinize uygun kişiselleştirilmiş oynatma listelerine ulaşabilirsiniz. Bu kısımda benzer sanatçıların müziklerine dair öneriler bölümü de yer alıyor. Ayrıca ‘Beğendiğiniz’ otomatik çalma listesini de buradan dinleyebilirsiniz.

YouTube Music’e eklenen yeni oynatma listeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Energise filtresini denediniz ve memnun kaldınız mı?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın