XYM Coin Nedir? Symbol Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

XYM Coin Nedir? (Symbol) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

XYM Coin nedir sorusu NEM platformunun, XEM sahiplerine dağıtım yapılarak piyasaya girmesi ile birlikte birçok yatırımcı tarafından araştırılmaya başlandı. Gelişmiş blok zinciri yapısıyla hem bireysel hem de kurumsal çözümler üretmeyi amaçlayan XYM Coin (Symbol), 2021 yılının başından bu yana çok iyi performans sergiliyor gibi gözükmüyor. Yine de her an yükselme potansiyelini içerisinde barındırıyor. Bu içeriğimizde tüm bilinmezleri cevaplandıracak ve XYM Coin nedir, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruların detaylı analizini yapacağız.

XYM Coin Nedir? Symbol Nasıl ve Nereden Alınır?
XYM Coin Nedir? Symbol Nasıl ve Nereden Alınır?

XYM Coin (Symbol) Nedir?

XYM Coin, Symbol ağı üzerindeki sistemlerin geliştirilmesi, yapılan işlemlerin daha kararlı hale gelmesi ve güvenlik ile gizlilik problemlerinin ortadan kaldırılması amacıyla piyasaya sürülmüş olan bir kripto paradır. En değerli kripto paralar arasında yer alan ve güçlü bir ağa sahip olan XEM geliştiricileri tarafından geliştirilmiştir ve altyapısına bağımlıdır. XYM Coin kurumsal kullanıcılar için geliştirilmiş şifreleme yöntemlerini kullanarak daha güvenli ve gizli transferler yapmaya da olanak sağlamaktadır.

Kendi içerisinde gelişmiş bir cüzdan uygulaması bulunduran Symbol platformu, XYM Coin ile düşük işlem ücretlerinde ve hızlı işlem sürelerinde transfer ve barındırma hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca direkt olarak fiat para birimleri ile XYM Coin alabilmek ve cüzdana aktarabilmek mümkündür. XEM platformu üzerinden güç alarak daha kararlı, güvenli ve hızlı bir altyapı oluşturmak isteyen XYM Coin hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz About XYM sayfasını inceleyebilirsiniz.

XYM Coin İstatistikleri

XYM Coin, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ilk halka arz edildiğinde XEM sahiplerine ödül olarak dağıtıldı. Fakat bu dağıtım sonrasında birçok yatırımcı direkt olarak XYM Coin varlıklarını bozdu ve market hacminin direkt düşmesine sebep oldular. O günden beri düşüş trendinin içerisinde bulunmasına rağmen hatırı sayılır miktarda market hacmi değerlerine ulaştı ve bugün XYM Coin istatistikleri yatırımcıları memnun edecek seviyede.

 • XYM Coin (Symbol) toplam market hacmi 1,1 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Maksimum arz miktarı 9 Milyar adet olan kripto paramızın toplam arz miktarı 7,9 Milyar adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 5,5 Milyar adettir.
 • XYM Coin tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

XYM Coin en değerli kripto paralar listesinde 221. Sırada bulunuyor ve milyar dolarlık market hacmiyle birçok yeni yatırımcının ilgisini çekiyor. Fakat daha çok büyük işletmeler ile anlaşmalar kovalanarak bu kripto paranın büyük yatırımcıların eline geçmesi isteniliyor gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

XYM Coin Yorum

XYM Coin, genellikle bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal yatırımcıları hedef alıyor. Zaten sürekli olarak kurumsal kripto para transfer işlemlerinin kolaylaştırılması, hızlandırılması ve güvenliğinin arttırılması üzerine çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Ve birçok XYM Coin yorumu bu duruma göre şekilleniyor. XYM Coin ve Symbol platformu daha fazla büyük işletme ile anlaşma sağladıkça hem market hacmini hem de değerini arttırıyor çünkü bu gibi durumlarda küçük bireysel yatırımcılar da oyuna dahil olmak istiyorlar.

Sürekli market hacmini arttırdığı ve XEM altyapısını bünyesinde barındırdığı için yatırımcılar yüksek miktarlarda olmasa da küçük küçük XYM Coin yatırımı yapıyorlar. Böylece uzun vadede değişimlerden kazanç sağlamak amaçlanıyor. Kripto para bilirleri, şifrelemenin gelişmişliği, büyük işletmeler için düşük komisyonlar ve hızlı işlem süreleri sebebiyle XYM Coin’i överken, bireysel yatırımcıya hitap etmemesi, çok fazla platformda kendine yer edinememesi ve XEM altyapısının saldırılara açık olması sebebiyle de dikkatli davranılması gerektiğini belirtiyorlar.

XYM Coin Fiyatı

XYM Coin fiyatı, ilk çıktığı günden bu yana sürekli olarak düşüş trendinde yer aldı ve halen düşmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir tüm zamanlar en düşük değer rekoru kıran bu kripto paramızın ilerleyen zamanlarda bu süreci atlatacağı belirtiliyor. Yeni bir kripto para birimi olduğunu da göz önünde bulundurursak bu durumların normal olduğunu söyleyebiliriz.

 • XYM Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Mart 2021 tarihinde $0.7715 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • XYM Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $0.08969 olarak kaydedilmiştir.

En düşük seviyesinden günümüze %20 seviyesinde yükselmiş olan kripto paramız, görüldüğü üzere en düşük seviyesine tekrar ulaşmaya oldukça yakın. XYM Coin fiyatı günümüzde $0.10 ile $0.15 aralığında değişkenlik gösteriyor. Umarız ilerleyen zamanlarda düşüş trendini kırabilir ve artık yatırımcısını mutlu etmeye başlar.

XYM Coin Geleceği

XYM Coin geleceği için uzun zamandır düşüş trendinde olduğu için yakın gelecekte artık yükselişe geçeceği belirtiliyor. Bu potansiyele sahip olan ve değer olarak düştüğü sıralarda market hacmini yükselten XYM Coin, çok fazla arz miktarına sahip olduğu için de pek ilerleme kaydedemiyor gibi gözüküyor. Bu yüzden birçok kripto para biliri, ilerleyen süreçlerde XYM Coin yakma işlemlerinin zorunlu olduğunu, aksi taktirde tüm yatırımcısını kaybetme ihtimalinin doğacağını belirtiyorlar.

XYM Coin yatırımcıları ise bu kripto para biriminden büyük yükselişler bekliyorlar. Hatta XYM Coin için koymuş oldukları $1 hedefi de bulunuyor. Ancak arzın bu denli hızlı artması kripto paramızın değerinin daha da düşmesine yol açabilir. Yorumcular, XYM Coin’in yakın gelecekte daha da düşeceğini ve sonrasında günümüz değerlerini rekor olarak deneyebileceğinin daha mümkün olduğunu söylüyorlar. Umarız yatırımcısına büyük kayıplar yaşatmadan sahalara kısa süre içerisinde yükseliş trendine girebilir.

kripto para
kripto para

XYM Coin (Symbol) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XYM Coin hem kendi altyapısı olan Symbol platformunu hem de XEM ekosistemini destekliyor. Buna rağmen maalesef çok fazla platformda XYM Coin kullanımı mümkün olmuyor. Ancak Symbol platformunun cüzdanında varlıklarınızı barındırabilir ve günlük kullanımda buradan transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki kripto para borsalarından emirler oluşturarak XYM Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bittrex
 • Poloniex
 • Bithump
 • Probit Global
 • BKEX

Bunların yanında 20’ye yakın borsa üzerinden XYM Coin alabilirsiniz. Umarız XYM Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi sorularınıza burada cevap bulmayı başarmışsınızdır. Yapılan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.