XPR Coin Nedir? Proton Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

XPR Coin Nedir? (Proton) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

XPR Coin nedir sorusu, son zamanlardaki hızlı yükselişi sebebiyle birçok yatırımcı ve kripto para ile ilgilenen kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Metal ve Lynx kuruluşlarının ortak çalışması ve birleşimi olarak bilinen Proton, piyasalara sürüldüğü 2020 yılından bu yana ciddi seviyede yatırımcı bulmayı başardı. Birçok yatırımcıya güzel kazançlar da sağlamış olan kripto paramız, güçlü bir akıllı sözleşme olarak ön plana çıkıyor. Bizler de içeriğimizde XPR Coin nedir sorusunu cevaplandıracak, fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları paylaşacağız.

XPR Coin Nedir? Proton Nasıl ve Nereden Alınır?
XPR Coin Nedir? Proton Nasıl ve Nereden Alınır?

XPR Coin (Proton) Nedir?

XPR Coin, 2020 yılının ortasında piyasaya sürülmüş olan ve blok zincirleri üzerinde yapılan transferlerdeki işlem ücretlerini sıfıra indirmeyi amaçlayan bir akıllı sözleşme projesidir. Metal ve Lynx firmalarının bir arada çalışması sonucu, bu iki projenin tüm özelliklerini alarak geliştirilmiş bir kripto para olarak piyasalara girmiştir. Proton projesi ile birlikte blok zincirleri üzerinde oluşturulmuş olan uygulamalar ve sistemlerin finansal açıdan tamamen güvenilir bir şekle bürünmesi ve dolandırıcılık, kara para aklama gibi sorunların üstesinden gelinmesi bekleniyor.

Bugün büyük öneme sahip olan MTL Coin’in bünyesindeki tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra ek sistemler ile geliştirilmiş olan XPR Coin, kimlik doğrulaması gibi oldukça güvenli ve geleneksel yöntemlerin yükseltilmiş versiyonlarını bizlere sunuyor. Diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında da çok daha hızlı ve güvenli olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu yüzden genellikle bankalar ve firmalar tarafından tercih ediliyor.

XPR Coin İstatistikleri

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi 2020 yılının ortalarında piyasaya sürülen ve halen yeni bir kripto para olarak nitelendirilen XPR Coin, değer açısından çok mutlu etmemiş olsa da her geçen gün yükselen bir grafik çiziyor. XPR Coin istatistiklerini incelediğinizde bu durumu daha açık bir şekilde görebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda firmaların ilgisini çekmeyi arttırırsa daha iyi yerlerde olacağından emin olabilirsiniz.

 • XPR Coin (Proton) toplam market hacmi 380 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 12,2 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 8,4 Milyar adettir.
 • XPR Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmından daha az bir alanı domine etmektedir.

XPR Coin yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük değerlendirilmesi olmasına rağmen, market hacmini her geçen gün arttırdığı için özellikle kripto para bilirleri tarafından olumlu not almayı başarıyor. Değerlerinin benzeri kripto para birimlerine göre de daha iyi olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Zaten güvenlik konusunda yeni atılım yapan kripto paralar her zaman bir seviyeye kadar rahatlıkla ilerleyebilirler.

kripto para
kripto para

XPR Coin Yorum

XPR Coin, bugün arkasında on binlerce kişilik bir takipçi grubu bulundurmaktadır. Buradan anlaşılacağı üzere bu kripto para biriminden beklentisi olan birçok kişi bulunuyor. Blok zincirlerinde güvenlik sistemlerinin geliştirilmesinin yanında NFT pazarına da adım atmayı planlayan ve DEX borsalarında listelenmeye başlanan XPR Coin, tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için kendini bir kez daha kanıtlıyor. Mevcutta arkasında MTL Coin’in gücü ve Lynx firmasının desteği de bulunduğu için kripto paramızın başarısız olması için ciddi bir çaba sarf etmesi gerekiyor.

XPR Coin yorumları da bağlantılı olduğu kripto paralara ve gösterdiği ilerlemelere göre değişkenlik gösteriyor. Durum böyle olmasına rağmen XPR Coin hakkında olumlu bir görüş ortamı mevcuttur. Blok zincirlerinin neredeyse her türlü alanında aktif olarak hizmet vermeyi başaran ve bunun yanında kendi finans sistemlerinin yönetilmesini sağlayan XPR Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 285. sırada bulunuyor. Fakat bu sıralamanın her gün daha da ileriye gittiğini ve daha çok yatırımcının kripto paramızı araştırmaya başladığını unutmamak gerekiyor.

XPR Coin Fiyatı

Piyasaya sunulduğu ilk günlerde hızlı bir şekilde yükselerek tarihi rekoruna ulaşan XPR Coin fiyatı, günümüzde $0.025 ile $0.050 arasında değişim göstermektedir. Yüksek fiyat hareketliliğine sahip olduğu için kısa vadede bile büyük kazançlar sağlamaktadır. Ancak en yüksek seviyesini gördükten sonra günümüze kadar düşüş trendi içerisinde yer almıştır. Son günlerde bu grafik değişmeye ve yükseliş trendi görünmeye başlamıştır.

 • XPR Coin (Proton) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2020 tarihinde $0.1007 olarak kaydedilmiştir.
 • XPR Coin (Proton) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $0.003002 olarak kayıtlara geçmiştir.

En yüksek seviyesine uzun zamandır ulaşamamış ve sürekli düşmüş olsa da son birkaç aydır kademeli olarak yükseliş gösteren XPR Coin hakkında birçok yatırımcı umutlu görünüyor. Bu yüzden her geçen gün market hacmi artıyor ve market üzerindeki etkisini arttırıyor. Yine de grafiksel olarak analiz yapmadan yatırım yapmanızı önermiyoruz.

XPR Coin Geleceği

XPR Coin, birçok alanda blok zincirlerinin daha kararlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu amaç doğrultusunda geliştiricilerin ve gelensek piyasaların düşünme yapılarını tamamen değiştirmeyi başarıyor. Buna rağmen düşüş trendinde bulunuyormuş gibi görünse de en düşük seviyesinden günümüze %1000 oranında yükseliş göstererek yatırımcılarına güzel kazançlar sağlamayı başarabilmiş kripto paralardan biridir. Eğer bu kripto para birimine yatırım yapmayı düşünüyorsanız ve Proton projesi ile XPR Coin hakkında teknik detayları merak ediyorsanız ProtonChain Docs sayfasına göz atabilirsiniz.

Kripto para yorumcuları tarafından geleceğin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olan XPR Coin (Proton), yatırımcılarına da büyük potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu yüzden yatırımcılar XPR Coin geleceğinde çok daha yüksek seviyelerde olacağını belirtiyorlar. Orta vadede eski rekorunu geçmesi beklenen kripto paramızın, birkaç sene içerisinde $0.5 seviyesine erişebilme potansiyelinin bulunduğu söyleniyor. NFT pazarında yer alması, DEX borsalarında daha sık kullanılması ve büyük işletmelerle güvenlik anlaşmaları sağlaması, yükseliş sürecini çok daha hızlandırabilir.

kripto para
kripto para

XPR Coin (Proton) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XPR Coin (Proton), Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş bir kripto para birimi olmasına rağmen ERC-20 ağını da desteklemektedir. Zaten ağ içlerinde ve ağlar arası güvenlik süreçlerinin geliştirilmesinde kullanılmakta olan kripto paramız süreç içerisinde daha fazla blok zinciri ağını destekleyecektir. Mevcutta desteklediği ağlar sayesinde birçok platformda rahatlıkla kullanılabilmekte ve barındırılabilmektedir. XPR Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz 10 adet kripto para borsası bulunmaktadır. Market hacmi sıralamasına göre bu borsalar şöyledir:

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Gate IO
 • Bithumb
 • Uniswap (V2)
 • PancakeSwap (V2)
 • OKEx
 • Bitglobal
 • HitBTC
 • Liquid
 • ZT

Bu borsalardan herhangi birine kayıt olabilir ve XPR işlem çiftlerinde alım satım emirleri oluşturabilirsiniz. Satın almış olduğunuz varlıklarınızı güvenli bir şekilde barındırmak için MetaMask, Binance Cüzdan, Trust Wallet, ConnectWallet gibi dijital cüzdanlara kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, yatırım yapmadan önce kendi analizinizi ve çıkarımlarınızı yapmayı unutmayın. Umarız içeriğimizde XPR Coin nedir sorunuza yanıt bulabilmiş ve diğer detaylara hâkim olmuşsunuzdur. Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.