XLM Coin Nedir? (Stellar) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

XLM Coin nedir sorusu, kripto paralarına yeni adım atan birçok yatırımcının araştırdığı soruların başında gelmektedir. Finansal sistemleri global çapta daha kullanışlı bir hale getirmeyi amaçlayan Stellar projesi, ekonomik boyutun yönetilmesi ve yönlendirilebilmesi için XLM Coin’i piyasaya sürmüştür. Blok zincirleri ve kripto paralar arasında bir ilk olarak göze çarpan bu kripto para birimi dünyanın her noktasından erişilebilir bir veri tabanı sistemine sahiptir. Yeni nesil kripto para birimlerinin de öncüsü olduğu söylenebilir. Bizler de bu içeriğimizde XLM Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

XLM Coin Nedir? Stellar Nasıl ve Nereden Alınır?
XLM Coin Nedir? Stellar Nasıl ve Nereden Alınır?

XLM Coin (Stellar) Nedir?

Dünya üzerindeki en değerli kripto para birimlerinden biri olarak görülen XLM Coin, 2014 yılında piyasaya sürülmüş ve dünya üzerindeki herkesin mail gönderir gibi finansal transfer işlemleri yapabilmesini amaçlayan gelişmiş bir kripto para projesidir. Stellar ismi verilen proje, dijital paraların transferini mümkün kılmak ve bunun en hızlı şekilde gerçekleştirebilmek için kurulmuş, daha sonrasında blok zincirleri ile güçlenerek XLM Coin’i piyasaya sürmüştür. Açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için ilk DeFi projelerinden biri olarak sayılmaktadır.

Dünyadaki tüm finansal işlemleri tek bir ağ üzerinde toplamayı amaçlayan Stellar projesi, kripto paralar sayesinde bu amacına tam anlamıyla olmasa da büyük bir miktarda yaklaşmayı başarmıştır. Bugün birçok kripto para birimi ve dijital varlık, Stellar ağı üzerinden hızlı ve düşük maliyetlerle aktarılabilmektedir. Merkeziyetsiz sunuculara sahip olan projemiz, dağıtık defter teknolojisini kullanarak blok zincirlerinin bu denli hızlı işlem yapabilmelerinin önünü açmıştır. Ayrıca Ripple geliştirici ekibi tarafından geliştirilmiştir. Stellar projesi ve XLM Coin hakkında teknik detayları incelemek için Stellar Consensus Protocol makale sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

XLM Coin İstatistikleri

XLM Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın ne seviyede bir güce sahip olduğunu ve uzun yıllar boyunca nasıl bir yol izlediğini net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Büyük bir pazarın yönetimini elinde bulunduran ve bu noktada kâr amacı gütmeyen yapısı sayesinde hem küçük yatırımcıların hem de kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken XLM Coin, piyasaların en köklü kripto para birimlerinden biridir.

 • XLM Coin (Stellar) toplam market hacmi 17 Milyar Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 50 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 24,3 Milyar Halka arz edilme miktarı Stellar topluluğu tarafından belirlenmektedir.
 • XLM Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,31’lik kısmını domine etmektedir.

XLM Coin, dönemsel olarak düşüşler yaşamış ve bazı zamanlarda piyasaların arka sokaklarında sessizliğe çekilmiş olsa da bugün en etkili kripto para birimi projelerinden biri olduğu kesindir. Bu da her geçen gün yatırımcısının artmasını sağlamakta ve yüz binlerce kişinin desteğini almaktadır.

kripto para
kripto para

XLM Coin Yorum

XRP Coin’in kardeşi olarak görülen ve aynı ekip tarafından farklı amaçlar doğrultusunda geliştirilmiş olan XLM Coin, bankacılık hizmetlerine ulaşamayan halkın dijital dünyada kolayca transfer işlemlerini gerçekleştirebilmesini sağlar. Bu yüzden yalnızca bir kripto para olarak görülmemekte, büyük geleneksel finans merkezlerinde bile işlem görmektedir. Geleneksel piyasalara yeni teknolojileri sunan ve sanal dünyadaki gelişmeleri gerçek dünyaya entegre eden yapısı ile herkesin odağına girmeyi başarmaktadır.

XLM Coin yorumları incelendiğinde, kripto paramızın değerli olduğunu ancak istediği etkiye halen ulaşamadığını görebilirsiniz. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 26. Sırada bulunmasına rağmen, geçtiğimiz yıllarda daha da ön sıralarda yer almış bir kripto para birimi olduğu için, şimdilik değer olarak artış gösterse de market domine etme oranı bakımından incelendiğinde gerileme yaşadığı açık bir şekilde görülebiliyor. Buna rağmen kripto paramıza inanan ve altın çağlarının geleceğini düşünen birçok kripto para yatırımcısı ve yorumcusu bulunuyor.

XLM Coin Fiyatı

XLM Coin fiyatı, piyasalara çıktığı ilk günden sonra birkaç yıl boyunca oldukça stabil bir ilerleme gösterdi. Fakat 2017 yılının sonlarına gelindiğinde muhteşem bir ivme kazanarak rekor üstüne rekor kırmayı başardı. Bundan sonra bir miktar geri çekilme yaşasa da günümüzde rekor seviyelerine gittikçe yaklaşmaktadır. Bu durum yatırımcının ilgisini çekmekte ve market hacmini her geçen gün arttırmaktadır.

 • XLM Coin (Stellar) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $0.9381 olarak kaydedilmiştir.
 • XLM Coin (Stellar) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2014 tarihinde $0.001227 olarak kayıtlara geçmiştir.

XLM Coin, son zamanlarda $0.31 ile $0.40 arasında değişen bir değere sahip gibi görünüyor. Normal şartlarda yüksek fiyat hareketliliğine sahip olmasına rağmen son zamanlarda yerini sabitliyor gibi bir izlenim veriyor. Bu durum ilerleyen zamanlarda daha da hızlı bir şekilde yükseleceğinin habercisi olabilir.

XLM Coin Geleceği

XLM Coin (Stellar), günümüzde en yüksek değerinin %50’sinden daha aşağıda bir değere sahip olsa da en düşük değerinden günümüze %27700 oranında yükseliş göstermiş olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu istatistikler bize kripto paramızın ne kadar çok yatırımcıyı mutlu ettiğini ve piyasalarda ne denli bir etkiye sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor. Böylesine ciddi bir yükselişe sahip olsa da kripto para bilirleri XLM Coin geleceği hakkında çok daha parlak yorumunu yapıyorlar. Kısacası kripto paramızın bugüne kadar yapmış olduğu yükseliş, sadece bir başlangıç olarak görülmekte.

XLM Coin, kendi ekosistemi ve altyapısı ile birlikte birçok yeni teknolojinin geliştirilmesinin de önünü açmıştır. Bugün kendi projesi sayesinde kripto paraların bilinmediği ülkelerde bile aktif olarak kullanılmakta, finansal sistemlerin nasıl değiştirilebildiğini tüm dünyaya kanıtlamaktadır. Gelişime ve değişime güvenen yatırımcılar ise XLM Coin’in önümüzdeki birkaç sene içerisinde yeni rekorunu kıracağını ve $1 değerini geçeceğini öngörmektedirler. Fakat toplam arz miktarı bu durumun bir miktar önüne geçmektedir.

kripto para
kripto para

XLM Coin (Stellar) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XLM Coin, 2014 yılından bu yana bazı altyapı değişikleri ve köklü geliştirmeler yaşamış olsa da birçok platformdan destek almayı başarmış bir kripto para birimidir. Büyük bir ekosistemi içerisinde barındıran kripto paramız, düşük maliyetlerle ve hızlı işlem süreleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu durum her noktada kullanılmasını sağlamış ve yatırımcılar için de birçok fırsat tanınmıştır. Örneğin XLM Coin alım satım işlemleri için başvurulabilecek 300’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Binance TR
 • Bitexen – Türk Borsası
 • BtcTürk Pro – Türk Borsası
 • Paribu – Türk Borsası
 • Bitci – Türk Borsası
 • Bitay – Türk Borsası
 • Felixo – Türk Borsası
 • Kraken
 • Bittrex
 • Poloniex

XLM Coin tamamen kendi ağı üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesini sağladığı için başka platformlara transfer etmeyi düşünüyorsanız ek ücretlerle karşılaşmazsınız. Bu durum kripto paramızın tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Varlıklarınızı finansal olarak neredeyse tüm platformlara aktarabilir ve barındırabilirsiniz. Kısacası XLM Coin, en kolay şekilde ulaşabileceğiniz, en hızlı şekilde aktarabileceğiniz ve en düşük işlem ücretleri ödeyeceğiniz kripto para birimlerinden biridir.

Umarız içeriğimiz sayesinde XLM Coin nedir sorunuza yanıt bulabilmiş ve diğer detaylar hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimizi de incelemek isterseniz, sitemizdeki kripto para kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın